Search

23/10/2021

Soccer Scoreboard

The Kilkenny & District League soccer fixtures and results

The Kilkenny & District League soccer fixtures and results

Friday

U-13 SFAI Cup

Evergreen A v Freebooters A, 7.15pm.

U-13 Kilkenny People League Division One

Deen Celtic v Freshford Town, 5.30pm.

Saturday

U-9 Barnaville Print & Graphics Games

East End United v Bridge United, 12 noon.

Evergreen Athletic v Callan United Blues, 12 noon.

Evergreen City v Callan United Yellows, 12 noon.

Fort Rangers v Evergreen United, 12.30pm.

Freebooters A v Deen Celtic, 12 noon.

Freebooters B v Lions, 12 noon.

Thomastown United v Freebooters C, 2.30pm.

U-10 Barnaville Print & Graphics Games

Deen Celtic Reds v Evergreen City, 11am.

Deen Celtic Blacks v Evergreen United, 11am.

U-11 Nolan Jewellers League Division One

Lions v Evergreen A, 11am.

Thomastown United v Deen Celtic, 12.30pm.

Bridge United v Highview Athletic, 1pm.

Callan United v Freebooters A, 3pm.

U-11 Nolan Jewellers League Division Two

Southend United v Fort Rangers, 1pm.

Freshford Town v Deen Celtic B, 11am.

Evergreen B v Clover United, 11am.

Stoneyford United v Newpark FC, 3pm.

U-12 Glanbia League Division One

Thomastown United v Evergreen A, 3.30pm.

Clover United v Deen Celtic, 11am.

U-12 Glanbia League Division Two

Castlewarren Celtic v East End United B, 11am.

Lions v Highview Athletic, 12.30pm.

Newpark v Evergreen United, 11am.

U-13 SFAI Cup

Cahir Park v Lions, 11am.

U-13 Kilkenny People League Division One

Bridge United v Thomastown United, 5pm.

U-13 Kilkenny People League Division Two

Evergreen City v Callan United, 5pm.

Freebooters B v Stoneyford United, 1.30pm.

Freebooters C v Highview Athletic, 3.30pm.

U-15 SFAI Cup, second round

Bridge United v Thomastown United, 11am.

Freebooters v Parkville, Fair Green 11am.

U-15 St Canice’s Credit Union League

Brookville v Deen Celtic, 10.30am.

Callan United v Evergreen A, 10.30am.

Freshford Town v Ormonde Villa, 1pm.

U-17 FAI Cup, second round

Evergreen A v New Oak Boys, 11am.

Callan United v Wicklow Rovers, 1pm.

U-17 TC Tyres League

Southend United v Freebooters, 10.30am.

East End United v Clover United, 10.30am.

Sunday

St Canice’s Credit Union Premier Division

Fort Rangers v East End United A, 11am.

Thomastown United A v Evergreen B, 11am.

Evergreen A v Newpark A, 11am.

Freebooters A v Bridge United A, 11am.

Division One

Tullaroan v Callan United, 11am.

Southend United v Clover United A, 11am.

Deen Celtic A v Freebooters B, 2.30pm.

Newpark B v Stoneyford United, 2.30pm.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Highview Athletic A v Freshford Town, 11am.

Evergreen C v Thomastown United B, 2.30pm.

Duiske Glass Division Three

Brookville B v St John’s, 11am.

Thomastown United C v Newpark C, 2.30pm.

Rico’s of Gowran’s Women’s Division

Bridge United v Lions, 11am.

St Kevin’s/Two-Mile Borris v East End United, 2.30pm.

Piltown v Evergreen, 2.30pm.

Ballacolla v Newpark, 2.30pm.

Tullaroan v Clover United, 2.30pm.

Kennedy Cup friendly

Kilkenny & DL v TSDL, Derdimus.

Two friendlies will be played at 2 and 3.30pm.

Monday

U-15 St Canice’s Credit Union League

Freebooters B v Evergreen B, 7.15pm.

Soccer Results

FAI Oscar Traynor Trophy

Kilkenny & District League 5, United Churches League 2.

Division One

Callan United 2, Freebooters B 0.

Southend United 2, Newpark B 4.

Stoneyford United 2, Spa United 3.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

St Anne’s 0, Evergreen C 0.

Freshford Town 7, River Rangers 0.

Highview Athletic A 2, Brookville 6.

Thomastown United B 5, Bridge United B 2.

Duiske Glass Division Three

Brookville B 1, Thomastown United C 2.

Lions B 7, East End United B 3.

Ballacolla 3, Castlewarren Celtic 6.

Henderson Youths’ Shield

Freshford Town 0, Ormonde Villa 3.

Newpark 3, Deen Celtic 3

AET - Deen Celtic won 4-2 on pens

Rico’s of Gowran Women’s Division

Clover United 0, Ballacolla 4.

Evergreen 5, St Kevin’s/Two-Mile Borris 1.

Ladies Shield

Bridge United 1, East End United 5.

Newpark 2, Tullaroan 8.

Under-16 TC Tyres League

Deen Celtic 3, Evergreen B 0.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Bridge United 2, Evergreen B 2.

Callan United 6, Paulstown 06 0.

Under-12 Glanbia League Division One

Deen Celtic 0, Evergreen A 8.

Under-12 Glanbia League Division Two

Evergreen United 4, Castlewarren Celtic 0.

Highview Athletic 8, Evergreen City 0.

To continue reading this article, please register and log in.


Registration is free and you can also sign up to our newsletter to keep up to date with your latest local news!

Register

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.