Search

21/10/2021

Soccer Scoreboard

All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

FAI Junior Cup

Mervue United v Evergreen, 7.30pm.

Youths’ Division

Fort Rangers v Deen Celtic, 2pm.

Thomastown United v Bridge United, 2pm.

Clover United v Ormonde Villa, 2pm.

U-17 TC Tyres League

Southend United v Evergeen B, 11am.

Clover United v Evergreen A, 11am.

Freebooters v Callan United, 11am.

U-15 St Canice’s Credit Union League

Evergreen B v Bridge United, 11am.

Evergreen A v Deen Celtic, 1pm.

Ormonde Villa v Thomastown United, 11am.

Brookville v Freebooters A, 11am.

Freebooters B v Freshford Town, 2.30pm.

U-14 K&DL Girls’ League

Thomastown United v Freebooters, 11am.

Lions v Evergreen A, 11am.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Newpark v Clover United, 11am.

U-13 Kilkenny People League Division One

Deen Celtic v Freebooters B, 11am.

Evergreen A v Freebooters A, 11am.

Bridge United v Freshford Town , 11am.

U-13 Kilkenny People League Division Two

Evergreen United v Stoneyford United, 1pm.

Callan United v Highview Athletic, 11am.

Thomastown United v Evergreen City, 12.30pm.

U-11 Nolan Jewellers League Division One

Callan United v Highview Athletic, 12.45pm.

Evergreen A v Lions, 2.30pm.

Deen Celtic A v Bridge United, 1pm.

Freebooters A v Thomastown United, 1pm.

U-11 Nolan Jewellers League Division Two

Fort Rangers v Southend United, 11am.

Clover United v Freebooters B, 1pm.

Newpark v Evergreen City, 1pm.

Deen Celtic B v Freshford Town, 2.30pm.

U-10 K&DL Girls’ Seven-A-Side Blitz

All games in Scanlon Park

Freebooters v Callan United, 2.30pm.

Lions v East End United, 2.30pm.

Callan United v Lions, 3pm.

East End United v Freebooters, 3pm.

East End United v Callan United, 3.30pm.

Freebooters v Lions, 3.30pm.

U-9 Barnaville Print & Graphics Games

Stoneyford United v Deen Celtic Reds, 1pm.

Fort Rangers v Deen Celtic Blacks, 1pm.

Freebooters C v Bridge United, 10.30am.

Paulstown 06 v Lions, 11am.

East End United v Thomastown United, 11am.

Callan United Blues v Freebooters A, 2.15pm.

Callan United Yellows v Freebooters B, 3pm.

SUNDAY

St Canice’s Credit Union Premier Division

Fort Rangers v Lions A, 11am.

East End United A v Evergreen B, 11am.

Thomastown United A v Freebooters A, 2pm.

Division One

Clover United A v Southend United, 11am.

Freebooters B v Deen Celtic, 11am.

Spa United v Tullaroan, 2pm.

Callan United v Stoneyford United, 2pm.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Brookville v River Rangers, 11am.

Bridge United B v Freshford Town, 2pm.

St Anne’s v Thomastown United B, 2pm.

Duiske Glass Division Three

St John’s v Thomastown United C, 11am.

Lions B v Castlewarren Celtic, 2pm.

Brookville B v East End United B, 2pm.

Rico’s of Gowran Women’s Division

Freshford Town v Ballacolla, 11am.

Lions v East End United, 11am.

Evergreen v Bridge United, 11am.

Tullaroan v St Kevin’s/Two-Mile Borris, 11am.

Clover United v Piltown, 2pm.

U-15 SFAI Inter-League

Wexford League v Kilkenny & District League, 12 noon.

SOCCER RESULTS

Leinster Women’s Inter-League

Kilkenny & DL 6, Carlow 2.

FAI Junior Cup

Freshford Town 2, Thomastown United 1.

Firhouse Clover 2, Fort Rangers 1.

St Canice’s Credit Union Premier Division

Bridge United A 3, Newpark A 4.

Freebooters A 3, Lions A 1.

Division One

Callan United 1, Spa United 0.

Tullaroan 3, Clover United A 1.

Duiske Glass Division Three

Ballacolla 1, Newpark C 2.

Lions B 4, Brookville B 1.

St John’s 1, Castlewarren Celtic 1.

Leinster U-19 Cup

Newbridge 3, Evergreen 0.

FAI U-17 Cup

Wexford Youths 0, Evergreen 1.

Youths’ Division

Clover United 2, Deen Celtic 1.

Newpark 3, Thomastown United 1.

U-16 TC Tyres League

Clover United 4, Lions 0.

Evergreen B 1, Paulstown 06 1.

Freebooters A 2, Deen Celtic 0.

Ormonde Villa 4, Spa United 4.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Deen Celtic 0, Lions 2.

Southend United 0, Freebooters A 2.

Thomastown United 1, Evergreen A 6.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Callan United 3, Evergreen B 1.

U-12 Glanbia League Division One

Freebooters A 1, Evergreen A 1.

Deen Celtic 9, Clover United 2.

Fort Rangers 0, Thomastown United 5.

U-12 Glanbia League Division Two

Freebooters B 0, Highview Athletic 5.

Evergreen City 3, Evergreen United 3.

Lions 1, Newpark 1.

U-12 K&DL Macron Girls’ League

East End United 1, Thomastown United 4.

Freebooters 3, Evergreen 1.

U-11 Nolan Jewellers League Division Two

Fort Rangers 2, Deen Celtic B 3.

Stoneyford United 5, Callan United B 0.

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.