Search

24/10/2021

Soccer Scoreboard

All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

FRIDAY

Under-17 TC Tyres League

Freebooters A v Evergreen B, 7.15pm.

SATURDAY

O’Neills Leinster Junior Cup

Mullingar Athletic v Deen Celtic, 8pm.

Leinster Under-18 Cup

Edenderry v Evergreen, 2pm.

Youths’ Division

Freshford Town v Ormonde Villa, 2pm.

Henderson Youths’ Shield

Bridge United v Fort Rangers, 2pm.

Under-17 TC Tyres League (10.30am)

Callan United v East End United.

Southend United v Clover United.

Under-15 St Canice’s Credit Union League

Brookville v Bridge United, 10.30am.

Thomastown United v Freebooters A, 10.30am.

Callan United v Freebooters B, 1pm.

Ormonde Villa v Freshford Town, 10.30am.

Evergreen A v Evergreen B, 10.30am.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Lions v Southend United, 12.45pm.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Freebooters B v Evergreen A, 3pm.

Bridge United v Freebooters A, 1pm.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Evergreen United v Thomastown United, 1pm.

Highview Athletic v Stoneyford United, 10.30am.

Freebooters C v Evergreen City, 1pm.

Lions v Callan United, 10.30am.

Under-12 Glanbia League Division One

Evergreen A v Clover United, 10.30am.

East End United v Deen Celtic, 11am.

Fort Rangers v Thomastown United, 2.30pm.

Under-12 Glanbia League Division Two

Highview Athletic v Newpark, 1pm.

East End United v Paulstown 06, 1pm.

Lions v Evergreen City, 2.30pm.

Castlewarren Celtic v Freebooters B, 11am.

Under-11 Nolan Jewellers League Division One

Thomastown United v Callan United, 2.30pm.

Bridge United v Lions, 3pm.

Evergreen A v Highview Athletic, 1pm.

Freebooters A v Deen Celtic, 11am.

Under-11 Nolan Jewellers League Division Two

Freshford Town v Freebooters B, 11am.

Callan United B v Fort Rangers, 3pm.

Stoneyford United v Deen Celtic B, 11am.

Southend United v Clover United, 12.30pm.

Evergreen B v Newpark, 2.30pm.

Under-9 Barnaville Print & Graphics Games

Freebooters C v Evergreen Athletic, 10.30am.

Bridge United v Fort Rangers, 11am.

East End United v Freebooters A, 11am.

Paulstown 06 v Freebooters B, 11am.

Deen Celtic Reds v Evergreen City, 11am.

Deen Celtic Blacks v Thomastown United, 11am.

Evergreen Town v Callan United Blues, 2.30pm.

Evergreen United v Callan United Yellows, 2.30pm.

SUNDAY

St Canice’s Premier Division

Fort Rangers v Thomastown United A, 11am.

Division One

Stoneyford United v Callan United, 11am.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Freshford Town v Evergreen C, 11am.

Brookville v Thomastown United B, 2pm.

Duiske Glass Division Three

Newpark C v Brookville B, 2pm.

Pat Maher Shield

Tullaroan v Newpark A, 11am.

Evergreen A v Bridge United A, 11am.

East End United A v Spa United, 11am.

Freebooters A v Clover United A, 11am.

St John’s v Highview Athletic A, 2pm.

St Anne’s v Ballacolla, 2pm.

Leinster Women’s Inter-League

Kildare & DL v Kilkenny & DL, 2pm.

RESULTS

Leinster Junior Cup

O’Devaney Dunard 7, Fort Rangers 1.

Brayzil 0, Evergreen 3.

Thomastown United 2, Navan Cosmos 3 (AET)

St Canice’s Credit Union Premier Division

Lions A 2, Freebooters A 4.

Evergreen B 3, East End United A 1.

Newpark A 3, Bridge United A 1.

Division One

Callan United 2, Newpark B 5.

Deen Celtic A 1, Spa United 1.

Freebooters B 3, Tullaroan 3.

Stoneyford United 0, Southend United 3.

Eamonn Maher Coach Hire DivisionTwo

Brookville 2, Highview Athletic A 0.

River Rangers 3, Bridge United B 1.

Duiske Glass Division Three

Castlewarren Celtic 1, East End United B 1.

St John’s 3, Brookville B 3.

Thomastown United C 3, Ballacolla 0.

Rico’s of Gowran Women’s Division

Bridge United 5, Clover United 0.

Youths’ Division

Ormonde Villa 4, Deen Celtic 2.

Bridge United 5, Clover United 3.

Newpark 1, Evergreen A 6.

Leinster Under-19 Cup

Ardmore Rovers 1, Fort Rangers 8.

SFAI Under-17 Cup

Villa 0, Evergreen 1.

Under-16 TC Tyres League

Freebooters B 1, Lions 2.

Deen Celtic 1, Clover United 3.

Evergreen A 2, Spa United 2.

Highview Athletic 3, Evergreen B 0.

Ormonde Villa 0, Freebooters A 1.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Fort Rangers 0, Thomastown United 3.

Lions 1, Evergreen A 2.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Freebooters B 3, Clover United 0.

Highview Athletic 1, Evergreen B 8.

Newpark 1, Callan United 4.

Under-12 Glanbia League Division One

Fort Rangers 0, Deen Celtic 4.

Freebooters A 3, Clover United 0.

Under-12 Glanbia League Division Two

Newpark 5, Freebooters B 0.

Evergreen United 1, Lions 4.

Evergreen City 5, Castlewarren Celtic 3.

To continue reading this archived article for FREE,
please just kindly register and/or log in.


Registration is absolutely 100% FREE and will help us personalise your experience on our sites. You can also sign up to our carefully curated newsletter(s) to keep up to date with your latest local news!

Register / Login

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.