Search

28/10/2021

Soccer Scoreboard

editorial image
All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

SATURDAY

Youths’ Division One

Clover United v Bridge United, 2pm.

Youths’ Division Two

Thomastown United v Fort Rangers, 2pm.

Leinster Under-18 Cup

Evergreen v Willow Park, 2pm.

Under-17 TC Tyres League

Evergreen B v Freebooters, 11am.

Callan United v Southend United, 11am.

Under-16 TC Tyres League

Lions v Paulstown 06, 11am.

Under-15 St Canice’s Credit Union League

Deen Celtic v Freebooters B, 11am.

Bridge United v Thomastown United, 11am.

Callan United v Brookville, 1pm.

Freebooters A v Evergreen A, 1.30pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Evergreen A v Southend United, 2.30pm.

Fort Rangers v East End United, 11am.

Under-14 K&DL Girls’ League

Lions v Freebooters, 2pm.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Freshford Town v Freebooters A, 1pm.

Evergreen A v Freebooters B, 11am.

Bridge United v Deen Celtic, 1pm.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Evergreen United v Highview Athletic, 1pm.

Thomastown United v Callan United, 11am.

Stoneyford United v Evergreen City, 11am.

Freebooters C v Lions, 1.30pm.

Under-11 Nolan Jewellers League Division One

Thomastown United v Lions, 1pm.

Evergreen A v Callan United, 2.30pm.

Bridge United v Freebooters A, 2.30pm.

Highview Athletic v Deen Celtic A, 12 noon.

Under-11 Nolan Jewellers League Division Two

Southend United v Freebooters B, 11am.

Stoneyford United v Evergreen B, 1pm.

Freshford Town v Newpark, 2.30pm.

Deen Celtic B v Clover United, 1.30pm.

Fort Rangers v Callan United B, 1pm.

Under-9 Barnaville Print & Graphics Games

Evergreen United v Freebooters C, 2pm.

Evergreen Town v Freebooters A, 2pm.

East End United v Evergreen City, 1pm.

Paulstown 06 v Evergreen Athletic, 12 noon.

Callan United Blues v Stoneyford United, 2pm.

Callan United Yellows v Bridge United, 3pm.

Lions v Deen Celtic Blacks, 11am.

Thomastown United v Deen Celtic Reds, 2pm.

Freebooters B v Fort Rangers, 10.30am.

SUNDAY

St Canice’s Credit Union Premier Division

Fort Rangers v Evergreen B, 11am.

Thomastown United A v East End United A, 2pm.

Division One

Southend United v Tullaroan, 11am.

Stoneyford United v Clover United A, 11am.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

River Rangers v Thomastown United B, 11am.

Bridge United B v Evergreen C, 2pm.

Pat Maher Shield

Evergreen A v Freebooters A, 11am.

Newpark A v Lions A, 11am.

Freshford Town v Spa United, 2pm.

St Anne’s v Highview Athletic A, 2pm.

O’Neills Leinster Junior Cup

Deen Celtic v Real Transylvania, 11am.

Rico’s of Gowran Women’s Division

Piltown v Freshford Town, 11am.

East End United v Evergreen, 2pm.

Lions v Tullaroan, 2pm.

Ballacolla v Bridge United, 2pm.

Under-17 FAI Cup

Evergreen v Mervue United, 2pm.

RESULTS

St Canice’s Credit Union Premier Division

Bridge United A 4, Fort Rangers 2.

Freebooters A 0, Evergreen B 0.

Lions A 1, Newpark A 1.

Thomastown United A 1, Evergreen A 0.

Division One

Spa United 2, Freebooters B 0.

Callan United 6, Tullaroan 2.

Stoneyford United 2, Newpark B 2.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Highview Athletic A 1, Bridge United B 1.

Duiske Glass Division Three

Ballacolla 1, East End United B 4.

Castlewarren Celtic 1, Thomastown United C 1.

St John’s 0, Newpark C 1.

O’Neills Leinster Junior Cup

CK United 1, Freshford Town 1.

AET - Freshford won 4-3 on pens

LFA Women’s Inter-League semi-final

Kilkenny & DL 2, Combined Counties 2.

Youths’ Division One

Ormonde Villa 3, Clover United 4.

Youths’ Division Two

Deen Celtic 0, Newpark 2.

Under-16 TC Tyres League

Clover United 4, Evergreen A 1.

Spa United 2, Freebooters A 2.

Freebooters B 0, Ormonde Villa 4.

Under-15 St Canice’s Credit Union League

Freshford Town 0, Freebooters A 5.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

East End United 2, Lions 1.

Deen Celtic 1, Freebooters A 4.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Bridge United 2, Freebooters B 1.

Clover United 4, Newpark 0.

Under-12 Glanbia League Division One

Clover United 0, Thomastown United 2.

Deen Celtic 6, East End United 2.

Under-12 Glanbia League Division Two

Evergreen City 4, Paulstown 06 0.

Lions 4, Castlewarren Celtic 1.

East End United B 0, Freebooters B 3.

To continue reading this archived article for FREE,
please just kindly register and/or log in.


Registration is absolutely 100% FREE and will help us personalise your experience on our sites. You can also sign up to our carefully curated newsletter(s) to keep up to date with your latest local news!

Register / Login

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.