Search

26/10/2021

Soccer Scoreboard

Umbro Kilkenny & District League

Umbro Kilkenny & District League

Saturday

Youths’ League Division One (2pm)

Freebooters v Evergreen A.

Thomastown United v Fort Rangers.

Youths’ League Division Two (2pm)

Callan United v Freshford Town.

Lions v Newpark.

U-17 TC Tyres League Division One (11am)

Evergreen A v Ormonde Villa.

Clover United v Thomastown United.

U-17 TC Tyres League Division Two (11am)

East End United v Evergreen B.

Lions v Evergreen C.

U-15 St Canice’s Credit Union League Division One

Evergreen A v Bridge United, 1pm.

Freebooters A v Clover United, 11am.

U-15 St Canice’s Credit Union League Division Two

Thomastown United v East End United, 11am.

Paulstown 06 v Ormonde Villa, 11am.

Deen Celtic v Highview Athletic, 1pm.

Evergreen B v Freebooters B, 11am.

U-13 Kilkenny People League Division One

Freebooters A v Lions, 1pm.

Southend United v East End United, 11am.

Evergreen A v Thomastown United, 11am.

Newpark A v Deen Celtic, 11am.

U-13 Kilkenny People League Division Two

Callan United v Fort Rangers, 11am.

Bridge United v Stoneyford United, 11am.

Clover United v Evergreen B, 1pm.

Newpark B v Highview Athletic, 2.30pm.

U-11 Nolan Jewellers League Division One (1pm)

Thomastown United v East End United.

Evergreen A v Freebooters A.

U-11 Nolan Jewellers League Division Two

Fort Rangers v Deen Celtic, 11am.

Evergreen City v Clover United, 2.30pm.

Freshford Town v Evergreen United, 11am.

U-11 Nolan Jewellers League Division Three

Newpark v Freebooters B, 1pm.

Stoneyford United A v Highview Athletic, 11am.

Thomastown United B v Southend United, 2.30pm.

Lions v Stoneyford United B, 2.30pm.

U-9 Barnaville Print & Graphics League

Deen Celtic Eagles v Fort Rangers, 11am.

Deen Celtic Hawks v Bridge United, 12 noon.

Stoneyford United v Evergreen United, 1pm.

Southend United v Evergreen City, 11am.

East End United Yellows v Paulstown 06, 11am.

Lions v East End United Greens, 12 noon.

Freebooters A v Thomastown United A, 1.30pm.

Freebooters B v Thomastown United B, 1.30pm.

Sunday

St Canice’s Credit Union Premier Division (11am)

Clover United A v Lions A, 11am.

Evergreen A v Evergreen B, 11am.

Fort Rangers v Freebooters A, 11am.

Thomastown United A v Bridge United A, 2pm.

Division One

East End United A v Southend United, 11am.

Highview Athletic A v Stoneyford United, 11am.

Newpark A v Callan United, 11am.

Spa United v AC Kilkenny A, 11am.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Brookville v Clifden United, 11am.

River Rangers v Tullaroan, 11am.

Freshford Town v Newpark B, 2pm.

Lions B v Thomastown United B, 2pm.

St John’s v Evergreen C, 2pm.

Women’s Division One

Tullaroan v Evergreen, 2pm.

Women’s Division Two

Clover United v Southend United, 2pm.

Newpark v Lions, 2pm.

Results

St Canice’s Credit Union Premier Division

Clover United A 2, Fort Rangers 1.

Division One

Stoneyford United 1, Southend United 3.

Urlingford 0, Newpark A 4.

Highview Athletic A 1, East End United A 4.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Clifden United 1, Newpark B 1.

Evergreen C 2, Brookville 2.

River Rangers 9, St John’s 2.

Division Three

AC Kilkenny B 6, Highview Athletic B 1.

East End United B 1, St Anne’s 3.

Women’s Division One

Bridge United 0, East End United 5.

Women’s Division Two

Clover United 0, Newpark 1.

Southend United 0, Deen Celtic 2.

Pat Maher Shield

Bridge United A 2, Evergreen A 4.

Lions A 2, Freebooters A 2

(AET - ’Booters won 4-3 on pens)

Orchard Rovers 1, Evergreen B 3.

Thomastown United A 2, Callan United 1 (AET)

U-16 TC Tyres League Division One

Evergreen A 1, Ormonde Villa 1.

U-16 TC Tyres League Division Two

Freshford Town 0, Evergreen B 1.

Callan United 4, Freebooters B 0.

Clover United 3, Southend United 0.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Ormonde Villa 2, Bridge United 1.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Deen Celtic 2, Freebooters B 0.

U-12 Glanbia League Division Two

Callan United 1, Freebooters B 1.

Evergreen City 0, Bridge United 3.

U-12 Glanbia League Division One

Freebooters A 4, East End United 4.

Freshford Town 1, Deen Celtic 2.

Thomastown United 3, Evergreen A 0.

U-12 Glanbia League Division Three

Freebooters C 3, Thomastown United B 6.

To continue reading this archived article for FREE,
please just kindly register and/or log in.


Registration is absolutely 100% FREE and will help us personalise your experience on our sites. You can also sign up to our carefully curated newsletter(s) to keep up to date with your latest local news!

Register / Login

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.