Search

23/10/2021

Soccer Scoreboard

All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

Under-14 SFAI Cup, second round

Freebooters v Southend United, 7.15pm.

Saturday

FAI Junior Cup

Monksland United v Evergreen, 7pm.

Willow Park v Brookville, 7pm.

Under-10 Barnaville Print & Graphic Games

Lions v Freebooters C, 2pm.

Fort Rangers v Highview Athletic, 1pm.

Evergreen City v East End United Greens, 12.30pm.

Evergreen United v East End United Yellows, 1.30pm.

Bridge United v Deen Celtic Reds, 12.30pm.

Stoneyford United v Deen Celtic Blacks, 11am.

Freebooters A v Clover United A, 12 noon.

Freebooters B v Clover United B, 12 noon.

Paulstown 06 v Thomastown United, 12.30pm.

Callan United v Evergreen Athletic, 1pm.

Under-12 SFAI Danone Cup, second round
Parkville v East End United, 3.30pm.

Villa v Evergreen A, 12.15pm.

Bohemians v Lions, 12.30pm.

Ferrybank v Freebooters, 12.30pm.

Under-11 Nolan Jewellers League Division Two

Callan United B v Freebooters B, 3pm.

Under-12 Glanbia League Division One
Deen Celtic v Fort Rangers, 4pm.

Thomastown United v Clover United, 1pm.

Under-12 Glanbia League Division Two

Highview Athletic v Castlewarren Celtic, 2.30pm.

Evergreen City v Newpark FC, 11am.
East End United B v Evergreen United, 11am.
Under-13 Kilkenny People League Division One

Freshford Town v Thomastown United, 3.30pm.

Evergreen A v Deen Celtic, 1pm.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Lions v Stoneyford United, 11am.

Callan United v Freebooters C, 11am.

Highview Athletic v Freebooters B, 11am.

Evergreen United v Evergreen City, 3pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One
Fort Rangers v Deen Celtic, 11am.
Lions v Thomastown United, 1pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Freebooters B v Callan United, 1.30pm.

Newpark FC v Paulstown 06, 11am.
Highview Athletic v Clover United, 12.30pm.

Under-16 SFAI Cup, second round

Evergreen v Gorey Rangers, 1pm.

Under-16 TC Tyres League Division One

Deen Celtic v Highview Athletic, 2pm.

Evergreen B v Freebooters A, 10.30am.

Paulstown 06 v Freebooters B, 10.30am.

Spa United v Clover United, 10.30am.

Sunday

FAI Junior Cup

Deen Celtic v North End United, 12 noon.

Enniscorthy United v Thomastown United, 11am.

Fort Rangers v Clara Town, 11am.

Lions v Crettyard United, 11am.

Freshford Town v Tombrack United, 12 noon.

St Peter’s v Stoneyford United, 2pm.

St Canice’s Credit Union Premier Division

Freebooters A v Newpark A, 11am.

Division One

Spa United v Callan United, 11am.

Newpark B v Clover United A, 2.30pm.

Tullaroan v Freebooters B, 2.30pm.

Duiske Glass Division Three

Thomastown United C v Castlewarren Celtic, 11am.

Ballacolla v Lions B, 2.30pm.

East End United B v Newpark C, 2.30pm.

Rico’s of Gowran Women’s Division

Clover United v St Kevin’s/Two-Mile Borris, 11am.

East End United v Ballacolla, 11am.

Newpark v Tullaroan, 11am.

Ladies Shield

Lions v Evergreen, 2.30pm.

Freshford Town v Piltown, 3pm.

Monday

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Freebooters v East End United, 7.15pm.

RESULTS

St Canice’s Credit Union Premier Division

Evergreen A 1, Newpark A 1.

Fort Rangers 4, East End United A 2.

Freebooters A 5, Bridge United A 1.

Thomastown United A 3, Evergreen B 1.

Division One

Newpark B 1, Stoneyford United 4.

Southend United 4, Clover United A 1.

Tullaroan 1, Callan United 4.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Evergreen C 2, Thomastown United B 4.

Highview Athletic A 0, Freshford Town 3.

Duiske Glass Division Three

Thomastown United C 1, Newpark C 3.

Brookville B 1, St John’s 3.

Rico’s of Gowran Women’s Division

Ballacolla 1, Newpark 7.

Piltown 0, Evergreen 6.

St Kevin’s/Two-Mile Borris 1, East End United 6.

Bridge United 4, Lions 1.

Henderson Youths’ Shield

Deen Celtic 3, Freebooters 0.

Lions 0, Bridge United 3.

Ormonde Villa 1, Evergreen A 6.

Under-17 TC Tyres League

Freebooters 6, Southend United 1.

East End United 1, Clover United 5.

Under-15 St Canice’s Credit Union League

Freshford Town 1, Ormonde Villa 3.

Brookville 1, Deen Celtic 7.

Callan United 1, Evergreen A 5.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Bridge United 3, Thomastown United 0.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Evergreen City 1, Callan United 1.

Freebooters C 1, Highview Athletic 2.

Freebooters B 3, Stoneyford United 1.

Under-12 Glanbia League Division One

Thomastown United 0, Evergreen A 2.

Clover United 0, Freebooters A 5.

Under-12 Glanbia League Division Two

Newpark 7, Evergreen United 0.

Castlewarren Celtic 1, East End United B 2.

Lions 3, Highview Athletic 0.

Under-11 Nolan Jewellers League Division One

Callan United 0, Freebooters A 5.

Bridge United 3, Highview Athletic 2.

Thomastown United 7, Deen Celtic A 3.

Lions 0, Evergreen A 5.

Under-11 Nolan Jewellers League Division Two

Stoneyford United 5, Newpark 0.

Southend United 1, Fort Rangers 1.

Evergreen City 1, Clover United 4.

Freshford Town 2, Deen Celtic B 2.

To continue reading this article, please register and log in.


Registration is free and you can also sign up to our newsletter to keep up to date with your latest local news!

Register

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.