Search

21/10/2021

Kilkenny soccer scoreboard

All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

The Kilkenny & District League asks all clubs to advise the fixtures secretaries on upcoming Communions and Confirmations in their localities.

FRIDAY

Under-10 Barnaville Print & Graphics Games

Freebooters B v Evergreen Town, 7.15pm.

SATURDAY

Youths’ Division One

Bridge United v Clover United, 2pm.

Ormonde Villa v Evergreen A, 2pm.

Youths’ Division Two

Fort Rangers v Newpark, 2pm.

Under-16 TC Tyres League

Spa United v Deen Celtic, 1.30pm.

Evergreen A v Evergreen B, 11am.

Freebooters A v Paulstown 06, 11am.

Ormonde Villa v Lions, 11am.

Highview Athletic v Clover United, 11am.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Thomastown United v Fort Rangers, 11am.

Deen Celtic v Evergreen A, 3.30pm.

Freebooters A v Southend United, 1pm.

Lions v East End United, 3.30pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Highview Athletic v Paulstown 06, 1pm.

Brookville v Callan United, 1.30pm.

Freebooters B v Bridge United, 3pm.

Clover United v Evergreen B, 11am.

Under-12 K&DL Macron Girls’ League

Newpark v Lions, 12 noon.

Evergreen v Freebooters, 2.30pm.

Thomastown United v East End United, 2.30pm.

Under-12 SFAI Inter-League Jim Cashin Cup

Drogheda v Kilkenny & DL, Willow Park Athlone 1pm.

Kilkenny & DL v Wicklow, 3pm.

Under-12 Glanbia League Division Two

Paulstown 06 v Freebooters B, 2.30pm.

Evergreen City v Lions, 3.30pm.

Under-10 Barnaville Print & Graphics Games

Freebooters A v Evergreen United, 10.30am.

Freebooters C v Thomastown United, 10.30am.

Bridge United Blues v Bridge United Yellows, 11am.

Clover United A v Deen Celtic Reds, 1pm.

Clover United B v Deen Celtic Blacks, 2pm.

Stoneyford United v Paulstown 06, 12 noon.

Evergreen City v Fort Rangers, 2pm.

Highview Athletic v Evergreen Athletic, 2.30pm.

SUNDAY

FAI Oscar Traynor Trophy

Kilkenny & District League v AUL, Derdimus 2pm.

Division One

Clover United A v Deen Celtic A, 11am.

Freebooters B v Newpark B, 11am.

Southend United v Spa United, 11am.

Tullaroan v Stoneyford United, 11am.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Freshford Town v Brookville, 2pm.

St Anne’s v Bridge United B, 2pm.

Duiske Glass Division Three

Brookville B v Lions B, 11am.

East End United B v Castlewarren Celtic, 11am.

Newpark C v Thomastown United C, 2pm.

Ladies Shield

Freshford Town v Lions, 11am.

East End United v Tullaroan, 2pm.

Women’s Division Two

Newpark v Piltown, 11am.

Ballacolla v Clover United, 2pm.

Under-12 SFAI Inter-League Jim Cashin Cup

SDFL v Kilkenny & DL, Willow Park Athlone 2pm.

TUESDAY, MARCH 4

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

River Rangers v Freshford Town, Scanlon Park 8.30pm.

SOCCER RESULTS

St Canice’s Credit Union Premier Division

Bridge United A 0, Evergreen A 3.

Evergreen B 0, Thomastown United A 3.

Freebooters A 4, Fort Rangers 2.

Division One

Spa United 0, Deen Celtic 1.

Stoneyford United 6, Freebooters B 1.

Callan United 3, Southend United 0.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Bridge United B 2, Thomastown United B 1.

Evergreen C 0, Freshford Town 3.

St Anne’s 1, River Rangers 4.

Duiske Glass Division Three

Castlewarren Celtic 6, Newpark C 3.

Thomastown United C 4, East End United B 0.

St John’s 3, Ballacolla 2.

Pat Maher Shield

Newpark A 4, Lions A 1.

Rico’s of Gowran Women’s Division One

Evergreen 0, Lions 3.

East End United 4, Bridge United 1.

Youths’ Division One

Clover United 0, Ormonde Villa 2.

Evergreen A 2, Bridge United 1.

Youths’ Division Two

Deen Celtic 4, Fort Rangers 6.

Thomastown United 4, Newpark United 6.

Under-17 TC Tyres League

East End United 4, Callan United 4.

Southend United 0, Evergreen A 3.

Under-16 TC Tyres League

Spa United 4, Evergreen B 0.

Under-15 St Canice’s Credit Union League

Freebooters B 2, Freshford Town 0.

Evergreen B 3, Callan United 1.

Freebooters A 3, Deen Celtic 1.

Ormonde Villa 2, Evergreen A 1.

Thomastown United 7, Brookville 1.

Under-14 Macron K&DL Girls’ League

Lions 5, Freebooters A 0.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Fort Rangers 1, East End United 3.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Evergreen A 3, Bridge United 0.

Freshford Town 0, Freebooters A 3.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Callan United 3, Stoneyford United 1.

Lions 1, Evergreen United 1.

Evergreen City 6, Freebooters C 2.

Under-11 Nolan Jewellers League Division One

Deen Celtic A 3, Highview Athletic 0.

Callan United 0, Thomastown United 5.

Bridge United 1, Evergreen A 2.

Under-11 Nolan Jewellers League Division Two

Freshford Town 1, Newpark 1.

Callan United B 5, Evergreen B 4.

Clover United 4, Fort Rangers 1.

Stoneyford United 3, Southend United 1.

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.