Search

21/10/2021

Soccer Scoreboard

All the fixtures and results from the Kilkenny soccer scene

All the fixtures and results from the Kilkenny soccer scene

FRIDAY

U-10 Barnaville Print & Graphics Games

Freebooters B v Evergreen Athletic, 7.15pm.

SATURDAY

FAI Youths’ Inter-League

Kilkenny & DL v Tipp SDL, 2pm.

U-16 TC Tyres League Division One

Spa United v Freebooters B, 10.30am.

Deen Celtic v Ormonde Villa, 10.30am.

Lions v Highview Athletic, 1pm.

Freebooters A v Clover United, 10.30am.

Paulstown 06 v Evergreen A, 10.30am.

U-15 St Canice’s Credit Union League

Callan United v Thomastown United, 2.30pm.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division One (10.30am)

Evergreen A v Freebooters A.

Thomastown United v Deen Celtic.

Southend United v Fort Rangers.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Evergreen B v Freebooters B, 1pm.

Brookville v Newpark FC, 1pm.

Bridge United v Highview Athletic, 10.30am.

Paulstown 06 v Clover United, 1pm.

U-13 Kilkenny People League Division Two

Thomastown United v Evergreen United, 12.45pm.

Evergreen City v Lions, 2.30pm.

U-12 K&DL Macron Girls’ League

Lions v Freebooters, 11am.

Newpark v East End United, 1pm.

U-12 Glanbia League Division One (11am)

Clover United v East End United A.

Evergreen A v Deen Celtic.

Fort Rangers v Freebooters A.

U-12 Glanbia League Division Two

Castlewarren Celtic v Evergreen United, 11am.

Newpark FC v Paulstown 06, 11am.

Evergreen City v Freebooters B, 12.45pm.

East End United B v Lions, 2pm.

U-11 Nolan Jewellers League Division One

Freebooters A v Callan United A, 3pm.

U-11 Nolan Jewellers League Division Two

Callan United B v Fort Rangers, 1pm.

Clover United v Stoneyford United, 2.30pm.

Freebooters B v Evergreen B, 1.30pm.

Southend United v Freshford Town, 1pm.

Deen Celtic B v Newpark FC, 1.30pm.

U-10 Barnaville Print & Graphics Games

Freebooters C v Evergreen City, 10.30am.

Thomastown United v Lions, 2.30pm.

Deen Celtic Reds v Bridge United Blues, 11am.

Deen Celtic Blacks v Bridge United Yellows, 11am.

Fort Rangers v Evergreen United, 1pm.

Stoneyford United v Freebooters A, 11am.

Paulstown 06 v Highview Athletic, 2.30pm.

Clover United A v East End United Greens, 1pm.

Clover United B v East End United Yellows, 1pm.

SUNDAY

St Canice’s Credit Union Premier Division (11am)

Evergreen A v Bridge United A.

Newpark A v Evergreen B.

Division One (11am)

Callan United v Clover United A.

Spa United v Stoneyford United.

Deen Celtic A v Newpark B.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

River Rangers v Highview Ath A, 11am.

Evergreen C v Bridge United B, 2pm.

Pat Maher Shield

Castlewarren Celtic v Lions A, 11am.

Freshford Town v Southend United, 2pm.

FAI Junior Cup

Fort Rangers v Gorey Rangers, 11am.

St Peter’s v Freebooters, 2pm.

Thomastown United v Castle Villa, 2pm.

Rico’s of Gowran Women’s Division

Tullaroan v Freshford Town, 11am.

Ballacolla v Evergreen, 2pm.

East End United v Piltown, 2pm.

Lions v Newpark, 2pm.

St Kevin’s/Two-Mile Borris v Bridge United, 2pm.

SOCCER RESULTS

FAI Junior Cup

Fort Rangers 5, Arklow Town 1.
O’Neills Leinster Junior Cup

Mullingar Athletic 1, Deen Celtic 3.

Leinster Women’s Inter-League

Kildare & DL 0, Kilkenny & DL 0.

Pat Maher Shield

East End United A 2, Spa United 3.

Evergreen A 4, Bridge United A 0.

Freebooters A 2, Clover United A 0.

St John’s 7, Highview Athletic A 0.
Tullaroan 1, Newpark A 5.

St Anne’s 5, Ballacolla 2.

Division One

Stoneyford United 1, Callan United 3.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Brookville 2, Thomastown United B 1.

Freshford Town 4, Evergreen C 0.
Duiske Glass Division Three

Newpark C 14, Brookville B 0.

U-17 TC Tyres League

Callan United 0, East End United 0.

Freebooters 6, Evergreen B 0.

U-15 St Canice’s Credit Union League

Freebooters A 2, Freebooters B 1.

Callan United 1, Freebooters B 6.

Brookville 2, Bridge United 7.

Evergreen A 3, Evergreen B 0.

Ormonde Villa 4, Freshford Town 1.

Thomastown United 5, Freebooters A 3.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Lions 2, Southend United 3.

East End United 3, Evergreen A 1.

U-13 Kilkenny People League Division One

Freebooters B 2, Evergreen A 4.

Bridge United 1, Freebooters A 5.

U-12 Glanbia League Division One

Deen Celtic 6, Thomastown United 2.

Fort Rangers 0, East End United 0.

Evergreen A 5, Clover United 2.

U-12 Glanbia League Division Two

Lions 3, Evergreen City 1.

East End United B 1, Paulstown 06 1.

Highview Athletic 2, Newpark 2.

Castlewarren Celtic 3, Freebooters B 2.

U-11 Nolan Jewellers League Division One

Bridge United 2, Lions 2.

Thomastown United 5, Callan United 1.
Evergreen A 2, Highview Athletic 0.

Freebooters A 2, Deen Celtic A 1.

U-11 Nolan Jewellers League Division Two

Evergreen City 4, Newpark 2.

Southend United 1, Clover United 2.

Freshford Town 7, Freebooters B 0.

Stoneyford United 5, Deen Celtic B 0.

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.