Search

21/10/2021

Kilkenny Soccer Scoreboard

editorial image
This week’s fixtures for the Kilkenny & District League (March 24 to 30) and last week’s results.

This week’s fixtures for the Kilkenny & District League (March 24 to 30) and last week’s results.

THURSDAY

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Evergreen United v Evergreen City, 5.45pm.

FRIDAY

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Freebooters A v Lions, 7.15pm.

SATURDAY

Henderson Youths’ Shield final

Callan United v Freebooters, Derdimus 2pm.

O’Neills Leinster Youths’ Cup

Evergreen A v O’Devaney Dunard, 2pm.

Youths’ League

Newpark United v Thomastown United, 2pm.

Under-16 TC Tyres League

Callan United v Thomastown United, 11am.

Castlewarren Celtic v Evergreen A, 11am.

Deen Celtic v Freshford Town, 11am.

Evergreen B v Brookville, 11am.

Under-14 K&DL Girls’ League

Freebooters v Bridge United, 2pm.

Thomastown United v Lions, 2.30pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Freshford Town v East End United, 10am.

Thomastown United A v Deen Celtic, 1pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Thomastown United B v Evergreen City, 11am.

Freebooters B v Bridge United, 12 noon.

Highview Athletic v Stoneyford United, 12.15pm.

Callan United v Castlewarren Celtic, 1pm.

Under-12 Glanbia League Division One

Clover United v Freebooters A, 11am.

Evergreen A v Bridge United, 11am.

Thomastown United v Lions, 2.30pm.

Under-12 Glanbia League Division Two

Freebooters B v Freshford Town, 10am.

Bridge United B v Southend United, 10.30am.

Evergreen City v Callan United, 12.45pm.

Highview Athletic v Fort Rangers, 2pm.

Deen Celtic B v Newpark, 2.30pm.

Under-10 Barnaville Print & Graphics SSG

Thomastown United A v Evergreen Athletic, 10am.

East End United v Fort Rangers, 11am.

Evergreen Rovers v Stoneyford United, 11am.

Freebooters C v Deen Celtic Blacks, 11am.

Lions B v Paulstown 06, 11am.

Thomastown United C v Evergreen United, 11am.

Thomastown United B v Evergreen Town, 12 noon.

Bridge United Blues v Freebooters A, 12.30pm.

Bridge United Yellows v Freebooters D, 12.30pm.

Freebooters B v Deen Celtic Reds, 12.30pm.

Clover United v Lions A, 1pm.

Callan United v Highview Athletic, 2pm.

SUNDAY

St Canice’s Credit Union Premier Division

Bridge United A v Evergreen A, 11am.

Thomastown United A v Freebooters A, 11am.

The Brógmaker Division Three

Highview Ath v Freshford Town B, 11am.

Callan United B v Ballacolla, 2pm.

Clover United B v Thomastown United C, 2pm.

KCLR McCalmont Cup

Castlewarren Celtic v Tullaroan, 11am.

Clover United A v Callan United A, 11am.

Evergreen B v River Rangers, 11am.

Evergreen C v St John’s, 11am.

Lions B v Ormonde Villa, 11am.

St Anne’s v Fort Rangers, 11am.

Ken & Michael Byrne Division Two Cup

Bridge United B v Freebooters B, 1pm.

Rico’s of Gowran Women’s League

Tullaroan v Newpark, 1.30pm.

MONDAY

Under-16 TC Tyres League

Freebooters B v Freebooters A, 7.15pm.

SOCCER RESULTS

Rico’s of Gowran Division One

Fort Rangers 1, Tullaroan 0.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Freebooters B 2, Ormonde Villa 2.

The Brógmaker Division Three

Callan United B 8, Freshford Town B 1.

KCLR McCalmont Cup

Spa United 0, Bridge United A 1.

St John’s 2, Deen Celtic 0.

Thomastown United A 3, Freshford Town 0.

Freebooters A 2, Highview Athletic 0.

Lions A 2, Ballacolla 1.

Newpark A 7, Brookville 0.

Thomastown United B 3, Bridge United B 0.

O’Neills Leinster Junior Cup

Kilbarrack United 2, Evergreen 1.

Rico’s of Gowran Women’s League

Newpark 0, Freebooters 3.

Youths’ League

Evergreen A 3, Thomastown United 1.

Under-17 TC Tyres League

Fort Rangers 3, Freebooters B 1.

Freebooters A 3, Evergreen A 0.

Ormonde Villa 1, Evergreen B 1.

Paulstown 06 3, Spa United 8.

Under-15 St Canice’s Credit Union League

Evergreen B 2, Southend United 0.

Evergreen A 4, Clover United 0.

Lions 1, Freebooters A 2.

Under-14 Bennettsbridge Part League Division One

Freshford Town 0, Evergreen A 7.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Newpark 1, Evergreen A 3.

Lions 0, Thomastown United A 0.

Highview Athletic 1, Stoneyford United 1.

Under-11 Nolan Jewellers SSG Group A

Bridge United A 1, East End United A 3.

Freebooters A 0, Evergreen Athletic 3.

Under-11 Nolan Jewellers SSG Group B

Evergreen City 1, Bridge United B 2.

Freshford Town 0, Freebooters B 4.

Paulstown 06 2, Lions 4.

Stoneyford United 0, Fort Rangers 2.

Under-11 Nolan Jewellers SSG Group C

Freebooters Whites 1, Deen Celtic B 3.

East End United B 1, Evergreen United 1.

Callan United 5, Thomastown United Whites 2.

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.