Search

25/10/2021

Soccer Scoreboard

Photo: Michael Brophy
All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

FRIDAY

Under-15 St Canice’s Credit Union League

Freebooters A v Callan United, 7.15pm.

SATURDAY

Youths’ Division One

Clover United v Bridge United, 2pm.

Youths’ Division Two

Deen Celtic v Fort Rangers, 2pm.

Thomastown United v Newpark United, 2pm.

FAI Youths’ Cup

Moyne v Evergreen, 2pm.

Under-16 TC Tyres League

Evergreen A v Evergreen B, 11am.

Freebooters A v Paulstown 06, 11am.

Highview Athletic v Clover United, 11am.

Ormonde Villa v Lions, 11am.

Spa United v Deen Celtic, 11am.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Thomastown United v Fort Rangers, 11am.

Freebooters A v Southend United, 1pm.

Deen Celtic v Evergreen A, 1.30pm.

Lions v East End United, 1.30pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Clover United v Evergreen B, 11am.

Highview Athletic v Paulstown 06, 1pm.

Brookville v Callan United, 1.30pm.

Freebooters B v Bridge United, 1.30pm.

Under-12 Girls’ Leinster Cup

Freebooters v Mullingar, 2.30pm.

Under-12 K&DL Macron Girls’ League

Thomastown United v Freebooters B, 11am.

Newpark v Lions, 12 noon.

Evergreen v East End United, 2.30pm.

Under-12 Glanbia League Division One

Deen Celtic v Freebooters A, 11am.

Evergreen A v East End United, 11am.

Thomastown United v Fort Rangers, 1pm.

Under-12 Glanbia League Division Two

Newpark v Highview Athletic, 11am.

Evergreen United v East End United B, 12.45pm.

Paulstown 06 v Freebooters B, 1pm.

Evergreen City v Lions, 2.30pm.

Under-11 Nolan Jewellers League Division Two

Stoneyford United v Southend United, 10.30am.

Under-10 Barnaville Print & Graphics Small-Sided Games

Freebooters B v Evergreen, 10.30am.

Freebooters C v Evergreen Celtic, 10.30am.

Stoneyford United v Paulstown 06, 12 noon.

Bridge United Blues v East End United Yellows, 1pm.

Bridge United Yellows v East End United Greens, 1pm.

Clover United A v Deen Celtic Reds, 1pm.

Clover United B v Deen Celtic Blacks, 2pm.

Evergreen City v Fort Rangers, 2pm.

Thomastown United v Freebooters C, 2pm.

Highview Athletic v Evergreen Athletic, 2.30pm.

SUNDAY

St Canice’s Credit Union Premier Division

Bridge United A v Thomastown United A, 11am.

Division One

Callan United v Southend United, 11am.

Clover United A v Freebooters B, 2pm.

Tullaroan v Deen Celtic A, 2pm.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

River Rangers v Freshford Town, 11am.

Thomastown United B v Brookville, 2pm.

Duiske Glass Division Three

Castlewarren Celtic v Brookville B, 11am.

Newpark C v East End United B, 2pm.

Pat Maher Shield

Newpark A v Lions A, 11am.

St Anne’s v Highview Athletic A, 11am.

O’Neills Leinster Junior Cup

Evergreen v Sheriff YC, 2pm.

Rico’s of Gowran Women’s Division

Piltown v Newpark, 11am.

Ladies Shield

East End United v Tullaroan, 11am.

Freshford Town v Lions, 2pm.

RESULTS

St Canice’s Credit Union Premier Division

Thomastown United A 1, East End United A 0.

Fort Rangers 1, Evergreen B 4.

Division One

Stoneyford United 2, Clover United A 3.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Bridge United B 2, Evergreen C 5.

Pat Maher Shield

Freshford Town 5, Spa United 1.

Evergreen A 2, Freebooters A 1.

Rico’s of Gowran Women’s Division

East End United 2, Evergreen 0.

Leinster Under-18 Cup

Evergreen 2, Willow Park 4.

FAI Under-17 Cup

Evergreen 1, Mervue United 2.

Under-17 TC Tyres League

Callan United 6, Southend United 3.

Evergreen B 0, Freebooters 7.

Under-16 TC Tyres League

Lions 4, Paulstown 06 1.

Under-15 St Canice’s Credit Union League

Freebooters A 2, Evergreen A 0.

Callan United 5, Brookville 3.

Bridge United 1, Thomastown United 2.

Deen Celtic 2, Freebooters B 5.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Evergreen A 0, Southend United 1.

Freebooters A 3, Thomastown United 2.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Bridge United 0, Deen Celtic 5.

Evergreen A 3, Freebooters B 1.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Evergreen United 3, Highview Athletic 0.

Stoneyford United 0, Evergreen City 4.

Under-11 Nolan Jewellers League Division One

Bridge United 0, Freebooters A 2.

Evergreen A 3, Callan United 0.

Under-11 Nolan Jewellers League Division Two

Deen Celtic B 1, Clover United 3.

Fort Rangers 5, Callan United B 0.

Stoneyford United 7, Evergreen City 0.

Southend United 6, Freebooters B 1.

To continue reading this archived article for FREE,
please just kindly register and/or log in.


Registration is absolutely 100% FREE and will help us personalise your experience on our sites. You can also sign up to our carefully curated newsletter(s) to keep up to date with your latest local news!

Register / Login

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.