Search

17/10/2021

Soccer Scoreboard

editorial image
This week’s fixtures from the Kilkenny & District League

This week’s fixtures from the Kilkenny & District League

SATURDAY

Youths’ League

Callan United v Newpark United, 2pm.

O’Neills Leinster Youths’ Cup

Freebooters v Clane, 2pm.

Under-16 TC Tyres League

Evergreen B v Evergreen A, 10.30am.

Brookville v Freshford Town, 11am.

Deen Celtic v Castlewarren Celtic, 11am.

Ormonde Villa v Callan United, 11am.

Thomastown United v Freebooters A, 11am.

Under-14 K&DL Girls’ League

Lions v Freebooters, 1pm.

Evergreen v Bridge United, 2pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Evergreen A v East End United, 12.15pm.

Deen Celtic v Freshford Town, 1pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Thomastown United B v Castlewarren Celtic, 1pm.

Clover United v Callan United, 1.30pm.

Highview Athletic v Stoneyford United, 1.30pm.

Evergreen City v Evergreen United, 2pm.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Lions v Stoneyford United, 11am.

Under-12 Glanbia League Division One

Evergreen A v Thomastown United, 11am.

Freebooters A v Deen Celtic A, 11am.

Bridge United v Clover United, 12.30pm.

Under-12 Glanbia League Division Two

Callan United v Fort Rangers, 11am.

Freshford Town v Newpark, 1pm.

Bridge United B v Deen Celtic B, 2.30pm.

Under-10 Barnaville Print & Graphics SSG

Evergreen City v Evergreen United, 10am.

Evergreen Town v Freebooters B, 10am.

East End United v Deen Celtic Blacks, 11am.

Fort Rangers v Thomastown United C, 11am.

Paulstown 06 v Freebooters C, 11am.

Stoneyford United v Freebooters D, 11am.

Lions A v Bridge United Blues, 12 noon.

Lions B v Bridge United Yellows, 12 noon.

Callan United v Freebooters A, 1pm.

Deen Celtic Reds v Clover United, 2pm.

Evergreen Athletic v Thomastown United B, 2pm.

Evergreen Rovers v Thomastown United A, 2pm.

SUNDAY

St Canice’s Credit Union Premier Division

Newpark A v Lions A, 11am.

Bridge United A v Spa United, 2pm.

Rico’s of Gowran Division One

Brookville v Fort Rangers, 11am.

Freshford Town v Tullaroan, 11am.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

St Mary’s v Ormonde Villa, 11am.

The Brógmaker Division Three

Highview Athletic A v Callan United B, 11am.

Ballacolla v Brookville B, 2pm.

Clover United B v Freshford Town B, 2pm.

Pat Maher Shield semi-finals

Stoneyford United v Thomastown United A, 10.30am.

Evergreen B v Evergreen A, 11am.

O’Neills Leinster Junior Cup

River Valley Rangers v Freebooters, 1pm.

Rico’s of Gowran Ladies Shield

Newpark v Tullaroan, 2pm.

FAI Youths’ Cup

Villa v Evergreen A, 2pm.

Under-12 Glanbia League Division Two

Evergreen City v Southend United, 11am.

MONDAY

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Freebooters A v Thomastown United A, 7.15pm.

SOCCER RESULTS

St Canice’s Credit Union Premier Division

Lions A 3, Callan United 1.

Freebooters A 1, Thomastown United A 1.

Newpark A 5, Spa United 0.

Rico’s of Gowran Division One

Newpark B 0, Freshford Town 4.

Brookville 0, Stoneyford United 2.

Fort Rangers 0, Clover United A 1.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

St Mary’s 1, Freebooters B 4.

The Brógmaker Division Three

Clover United B 4, Brookville B 2.

St John’s 0, Callan United B 1.

Castlewarren Celtic 5, St Anne’s 0.

Freshford Town B 0, Highview Athletic 4.

FAI Junior Cup

Evergreen A 3, Kilmacrennan 1.

Youths’ League

Newpark 2, Freebooters 4.

Ormonde Villa 1, Evergreen A 2.

Under-17 TC Tyres League

Freebooters B 1, Highview Athletic 3.

Paulstown 06 4, Evergreen B 2.

Evergreen A 3, Fort Rangers 0.

Lions 1, Freebooters A 9.

Spa United 6, Ormonde Villa 0.

Under-16 FAI Women’s Challenge Cup

Evergreen 0, Shelbourne 4.

Under-15 SFAI Inter-League

Midlands League 2, Kilkenny & DL 2.

Under-15 St Canice’s Credit Union League

Clover United 1, Thomastown United 5.

Evergreen A 8, Lions 2.

Paulstown 06 1, Brookville 6.

Southend United 1, Callan United 2.

Freebooters A 3, Evergreen B 1.

Under-13 SFAI Inter-League

Kilkenny & DL 7, North East Counties 2.

Under-13 Kilkenny People League Division One

East End United 0, Thomastown United A 2.

Lions 0, Evergreen A 3.

Stoneyford United 4, Highview Athletic 0.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Thomastown United B 3, Evergreen United 1.

Bridge United 5, Paulstown 06 1.

Callan United 0, Freebooters 8.

Deen Celtic 5, Evergreen City 0.

Under-12 SFAI Inter-League

Kilkenny & DL 3, North East Counties 0.

Under-12 K&DL Girls’ League

Evergreen A 0, East End United 0.

Lions 2, Newpark 2.

Freebooters A 3, Callan United 0.

Under-12 Glanbia League Division Two

Highview Athletic 5, Newpark 3.

Under-11 Nolan Jewellers SSG Group A

Clover United 1, Evergreen Athletic 5.

East End United 2, Bridge United A 1.

Fort Rangers 0, Deen Celtic A 6.

Freebooters A 2, Lions 1.

Under-11 Nolan Jewellers SSG Group B

Deen Celtic B 4, Callan United 5.

Evergreen United 2, Paulstown 06 4.

East End United B 2, Bridge United B 0.

Highview Athletic 0, Freebooters B 3.

Stoneyford United 7, Freebooters Whites 0.

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.