Search

16/10/2021

Soccer Scoreboard

Umbro Kilkenny & District League

Umbro Kilkenny & District League

Saturday

Under-9 Barnaville Print & Graphics League South

Highview Athletic v Bridge United, 1pm.

Thomastown United v Evergreen City, 2pm.

Under-9 Barnaville Print & Graphics League North

East End United v Evergreen United, 11am.

Fort Rangers v Freebooters A, 1pm.

Deen Celtic v Lions, 2.30pm.

Under-11 Nolan Jewellers League Division One

Thomastown United v East End United, 1pm.

Freebooters v Evergreen A, 1.30pm

Fort Rangers v Bridge United, 11am.

Under-11 Nolan Jewellers League Division Two

Freebooters B v Deen Celtic, 3pm.

Callan United v Lions, 1pm.

Evergreen United v Freshford Town, 1pm.

Under-11 Nolan Jewellers League Division Three (11am)

Highview Athletic v Thomastown United B.

Stoneyford United v Evergreen City.

Paulstown 06 v Freebooters C.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Deen Celtic v Bridge United, 1pm.

Evergreen A v Thomastown United, 11am.

Freebooters A v Freshford Town, 11am.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

East End United v Stoneyford United, 1pm.

Evergreen B v Paulstown 06, 2.30pm.

Freebooters B v Southend United, 1.30pm.

Under-15 St Canice’s Credit Union League Division One (11am)

Thomastown United v Freebooters A.

Bridge United v Freebooters B.

Ormonde Villa v Evergreen A.

Under-15 St Canice’s Credit Union League Division Two (11am)

Callan United v Evergreen B.

Southend United v Deen Celtic.

Under-17 Umbro League (11am)

Deen Celtic v Freshford Town.

East End United v Fort Rangers.

Under-14 K&DL Girls’ League

Lions v Thomastown United, 12 noon.

Sunday

FAI Junior Cup fourth round

All Blacks v Highview Athletic, 2pm.

Campile United v Evergreen, 11am.

Rosslare Rangers v Bridge United, 11am.

St Canice’s Credit Union Premier Division (11am)

Freebooters A v Deen Celtic A.

East End United A v Freebooters B.

Division One

(11am, unless stated)

Clover United A v AC Kilkenny A.

Stoneyford United v Freshford Town.

Newpark United A v Tullaroan.

Thomastown United A v Spa United, 2pm.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two Thomastown United B v Urlingford, 11am.

East End United B v Gowran, 2pm.

Duiske Glass Division Three (2pm)

Orchard Rovers v Newpark United B.

St Anne’s v St John’s.

Jimmy Cuddihy Ladies League Division Two

Gowran v Evergreen, 11am.

Urlingford v Orchard Rovers, 11am.

Clover United v St Joseph’s, 2pm.

FAI Youths’ Inter-League

Waterford & DL v Kilkenny & DL, Ozier Park 2pm.

Monday

Under-14 K&DL Girls’ League Freebooters v Evergreen, 7pm.

RESULTS

Under-10 Barnaville Print & Graphics League North

Deen Celtic 0, Freshford Town 0.

Under-12 Glanbia League Division One

Evergreen A 8, Bridge United 0.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Freebooters A 0, Ormonde Villa 6.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Ormonde Villa 1, Freebooters A 8.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Freebooters B 2, Highview Athletic 0.

Bridge United 7, Evergreen B 3.

Under-16 TC Tyres League

Lions 2, Evergreen A 5.

Under-16 K&DL Girls’ League

Evergreen 15, Freshford Town 0.

Note: All other games were called off due to inclement weather on Saturday, with a blanket cancellation of all local junior and ladies fixtures on Sunday.

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.