Search

23/10/2021

Kilkenny Soccer Scoreboard

All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

FRIDAY

U-15 St Canice’s Credit Union League

Freebooters A v Evergreen B, 7.15pm.

SATURDAY

Youths’ Division

Bridge United v Ormonde Villa, 2pm.

Leinster U-18 Cup

St Pat’s Boys v Evergreen, 2pm.

U-17 TC Tyres League

Evergreen B v East End United, 11am.

Southend United v Callan United, 11am.

Clover United v Freebooters, 1.30pm.

U-15 St Canice’s Credit Union League (11am)

Bridge United v Ormonde Villa.

Deen Celtic v Callan United.

Freshford Town v Brookville.

Thomastown United v Evergreen A.

U-13 Kilkenny People League Division One

Bridge United v Freebooters B, 1pm.

Freshford Town v Evergreen A, 1pm.

Deen Celtic v Freebooters A, 2.30pm.

U-13 Kilkenny People League Division Two

Highview Athletic v Thomastown United, 11am.

Lions v Evergreen City, 11am.

Freebooters C v Stoneyford United, 1.30pm.

Evergreen United v Callan United, 2pm.

U-11 Nolan Jewellers League Division One

Evergreen A v Freebooters A, 11am.

Lions v Callan United, 2pm.

Bridge United v Thomastown United, 2.30pm.

U-11 Nolan Jewellers League Division Two

Newpark v Freebooters B, 11am.

Stoneyford United v Clover United, 11am.

Evergreen B v Callan United B, 1pm.

Freshford Town v Southend United, 2.30pm.

U-10 Barnaville Print & Graphics Games

Bridge United Blues v Paulstown 06, 11am.

Evergreen Athletic v Freebooters C, 11am.

Bridge United Yellows v Thomastown United, 12 noon.

East End United Greens v Deen Celtic Reds, 12 noon.

Evergreen United v Freebooters B, 12 noon.

East End United Yellows v Deen Celtic Blacks, 1pm.

Highview Athletic v Fort Rangers, 1pm.

Evergreen City v Clover United A, 2pm.

Lions v Clover United B, 2pm.

Freebooters A v Stoneyford United, 3pm.

U-9 Barnaville Print & Graphics

Small-sided Games

Freebooters A v Deen Celtic Reds, 10.30am.

Freebooters B v Deen Celtic Blacks, 10.30am.

Lions v Evergreen United, 11am.

Callan United Blues v Evergreen Athletic, 12 noon.

Callan United Yellows v East End United, 1pm.

Evergreen City v Freebooters C, 1pm.

Fort Rangers v Evergreen Town, 1pm.

Thomastown United v Paulstown 06, 1pm.

SUNDAY

St Canice’s Credit Union Premier Division

Bridge United A v Freebooters A, 11am.

East End United A v Thomastown United A, 2pm.

Division One

Southend United v Callan United , 11am.

Deen Celtic A v Clover United A, 11am.

Freebooters B v Spa United, 2pm.

Tullaroan v Newpark B, 2pm.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Brookville v Bridge United B, 11am.

Thomastown United B v River Rangers, 11am.

Evergreen C v St Anne’s, 2pm.

Duiske Glass Division Three

East End United B v St John’s, 11am.

Ballacolla v Thomastown United C, 2pm.

Lions B v Newpark C, 2pm.

Pat Maher Shield

Castlewarren Celtic v Lions A, 2pm.

FAI Junior Cup

Evergreen v New Ross Celtic, 11am.

O’Neills Leinster Junior Cup

Freshford Town v Clara Town, 2pm.

Rico’s of Gowran Women’s Division

Freshford Town v St Kevins/Two-Mile Borris, 11am.

Newpark v Evergreen, 11am.

Lions v East End United, 2pm.

Piltown v Tullaroan, 2pm.

Leinster U-19 Cup

Templeogue United v Fort Rangers, 2pm.

RESULTS

St Canice’s Credit Union Premier Division

Newpark A 3, Evergreen B 2.

Division One

Callan United 3, Clover United A 2.

Deen Celtic A 1, Newpark B 1.

Spa United 2, Stoneyford United 1.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Evergreen C 0, Bridge United B 3.

River Rangers 2, Highview Athletic A 2.

Pat Maher Shield

Freshford Town 3, Southend United 0.

FAI Junior Cup

St Peter’s 2, Freebooters 2

AET - St Peter’s won 4-3 on pens

Thomastown United 3, Castle Villa 2.

Fort Rangers 5, Gorey Rangers 5

AET - Fort won 5-3 on pens

Rico’s of Gowran Women’s Division

Ballacolla 1, Evergreen 5.

East End United 3, Piltown 0.

Lions 3, Newpark 2.

St Kevin’s/Two-Mile Borris 1, Bridge United 1.

Tullaroan 3, Freshford Town 0.

FAI Youths’ Inter-League

Kilkenny & DL 4, TSDL 1.

U-16 TC Tyres League

Lions 2, Highview Athletic 5.

Deen Celtic 3, Ormonde Villa 2.

Freebooters A 1, Clover United 1.

U-15 St Canice’s Credit Union League

Callan United 1, Thomastown United 12.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Evergreen A 4, Freebooters A 2.

Southend United 2, Fort Rangers 1.

Thomastown United 3, Deen Celtic 1.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Brookville 1, Newpark 1.

Evergreen B 3, Freebooters B 6.

Bridge United 4, Highview Athletic 0.

U-12 Glanbia League Division One

Clover United 2, East End United 2.

Evergreen A 4, Deen Celtic 1.

U-12 Glanbia League Division Two

East End United B 0, Lions 3.

Evergreen City 1, Freebooters B 4.

Castlewarren Celtic 1, Evergreen United 7.

Newpark 12, Paulstown 06 0.

U-11 Nolan Jewellers League Division One

Freebooters A 4, Callan United 1.

U-11 Nolan Jewellers League Division Two

Clover United 2, Stoneyford United 1.

Deen Celtic B 0, Newpark 0.

Freebooters B 1, Evergreen City 7.

Callan United B 3, Fort Rangers 5.

Southend United 0, Freshford Town 7.

To continue reading this article, please register and log in.


Registration is free and you can also sign up to our newsletter to keep up to date with your latest local news!

Register

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.