Search

23/10/2021

Soccer Scoreboard

All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

SATURDAY

U-17 TC Tyres League

Highview Athletic v Fort Rangers, 11am.

Ormonde Villa v Freebooters B, 11am.

Spa United v Freebooters A, 11am.

Evergreen A v Lions, 10.30am.

U-16 K&DL Girls’ League

Lions v Evergreen, 1pm.

Freshford Town v Thomastown United, 2pm.

U-15 St Canice’s Credit Union League

Clover United v Evergreen B, 11am.

Thomastown United v Freebooters A, 3pm.

Callan United v Paulstown 06, 1pm.

Southend United v Lions, 2pm.

Evergreen A v Brookville, 12.30pm.

U-13 SFAI Cup, fourth round

St Paul’s v Evergreen, TBC.

U-13 Kilkenny People League Division One

Lions v Highview Athletic, 3pm.

Thomastown United v East End United, 1.30pm.

U-13 Kilkenny People League Division Two

Deen Celtic v Bridge United, 11am.

Thomastown United B v Stoneyford United, 3.30pm.

Fort Rangers v Callan United, 2.30pm.

Freebooters v Evergreen United, 11am.

Evergreen City v Paulstown 06, 11am.

U-12 K&DL Girls’ League

Lions v East End United, 11am.

Thomastown United v Newpark, 10.45am.

Callan United v Evergreen, 11am.

U-11 Nolan Jewellers SSG Group A

Fort Rangers v Lions, 11am.

Evergreen Athletic v East End United, 2pm.

Clover United v Thomastown United Blues, 1pm.

Deen Celtic v East End United, 1pm.

U-11 Nolan Jewellers SSG Group B

Evergreen City v Freebooters B, 1pm.

Bridge United B v Evergreen United, 11am.

Deen Celtic B v Highview Athletic, 2pm.

East End United B v Stoneyford United, 1pm.

Freshford Town v Callan United, 11am.

Thomastown United Whites v Freebooters Whites, 12 noon.

SUNDAY

St Canice’s Credit Union Premier Division

Spa United v Newpark A, 11am.

Bridge United A v Callan United A, 11am.

Evergreen B v Lions A, 11am.

Rico’s of Gowran Division One

Fort Rangers v Freshford Town A, 11am.

Thomastown United B v Stoneyford United, 11am.

Newpark B v Brookville, 2pm.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Deen Celtic A v Ormonde Villa, 11am.

Lions B v Bridge United B, 2pm.

St Mary’s v Freebooters B, 2pm.

Brogmaker Division Three

Castlewarren Celtic v Thomastown United C, 11am.

Brookville B v Clover United B, 11am.

Ballacolla v St John’s, 2pm.

Freshford Town B v Highview Athletic, 2pm.

Callan United B v St Anne’s, 2pm.

O’Neills Leinster Junior Cup

Greenhills/Green Park v Thomastown United, 11am.

Freebooters v Newtown Celtic, 1pm.

O’Neills Leinster Senior Cup

Evergreen v Crumlin, 2pm.

Rico’s of Gowran Women’s Shield

Newpark v Lions, 11am.

Tullaroan v Freebooters, 2pm.

SOCCER RESULTS

St Canice’s Credit Union Premier Division

Lions A 4, Newpark A 2.

Thomastown United A 3, Spa United 1.

Rico’s of Gowran Division One

Newpark B 4, Tullaroan 6.

Clover United A 1, Fort Rangers 2.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Freebooters B 6, Evergreen C 0.

Ormonde Villa 4, Lions B 3.

River Rangers 3, Deen Celtic A 3.

Bridge United B 2, St Mary’s 2.

Brogmaker Division Three

Castlewarren Celtic 5, St John’s 1.

FAI Junior Cup

New Ross Celtic 5, Freshford Town 1.

Hanover Harps 3, Freebooters A 4 (AET)

Rico’s of Gowran Ladies Shield

Lions 4, Freebooters 1.

FAI Youths’ Inter-League

Kilkenny & DL 2, Wexford & DL 2.

U-17 FAI Cup

Freebooters 2, Tramore 1.

U-16 SFAI Cup

Wexford Albion 1, Freebooters 0.

U-16 TC Tyres League

Deen Celtic 4, Evergreen B 0.

Thomastown United 2, Evergreen A 1.

Brookville 5, Freebooters B 7.

U-14 Leinster Women’s Cup

Cloughbawn 4, Freebooters 0.

U-14 FAI Women’s Cup

Evergreen 1, Thomastown United 2.

U-14 SFAI Cup

North End United 4, Thomastown United 2.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Freshford Town 1, Evergreen A 4.

Lions 1, East End United 4.

Freebooters A 3, Deen Celtic 1.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Evergreen United 2, Freebooters B 2.

Castlewarren Celtic 1, Bridge United 4.

Callan United 3, Highview Athletic 5.

Stoneyford United 3, Evergreen City 1.

U-12 SFAI Cup

Clonmel Celtic 0, Evergreen A 3.

Carrick United 3, Freebooters A 1.

U-12 Glanbia League Division One

Deen Celtic A 3, Thomastown United 4.

Clover United 3, Bridge United 1.

U-12 Glanbia League Division Two

Southend United 6, Highview Athletic 2.

Bridge United B 6, Freebooters B 2.

Deen Celtic B 5, Freshford Town 4.

Freebooters C 4, Callan United 2.

Newpark 6, Fort Rangers 0.

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.