Search

16/10/2021

Kilkenny Soccer Scoreboard

The Kilkenny & District League’s Easter soccer fixtures (April 2 to 6) and the week’s results

The Kilkenny & District League’s Easter soccer fixtures (April 2 to 6) and the week’s results

THURSDAY

Women’s League

Tullaroan v Freebooters, 7.30pm.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Stoneyford United v Lions, 6.30pm.

GOOD FRIDAY

The Brógmaker Division Three

Clover United B v Callan United B, 5pm.

Division Three Cup

St Anne’s v Thomastown United C, 5pm.

Youths’ League

Ormonde Villa v Freebooters, 5pm.

SATURDAY

Pat Maher Shield final

Evergreen A v Thomastown United A, Derdimus 5pm.

Under-17 TC Tyres League

Evergreen A v Paulstown 06, 11am.

Lions v Spa United, 11am.

Under-15 St Canice’s Credit Union League

Brookville v Callan United, 11am.

Southend United v Thomastown United, 11am.

Clover United v Paulstown 06, 1.30pm.

Under-13 Kilkenny People League Division One

East End United v Newpark, 1.30pm.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Callan United v Paulstown 06, 1.30pm.

Deen Celtic v Fort Rangers, 2pm.

Under-11 Nolan Jewellers SSG Group A

Clover United v Thomastown United A, 11am.

Evergreen Athletic v Bridge United A, 2.30pm.

Under-11 Nolan Jewellers SSG Group B

Bridge United B v Paulstown 06, 11am.

Fort Rangers v Freshford Town, 11am.

Lions v Evergreen City, 1pm.

Under-11 Nolan Jewellers SSG Group C

Evergreen United v Callan United, 11am.

Thomastown United Whites v East End United B, 11am.

EASTER SUNDAY

St Canice’s Credit Union Premier Division

Callan United v Newpark A, 11am.

Spa United v Freebooters A, 2.30pm.

Rico’s of Gowran Division One promotion playoff

Fort Rangers v Stoneyford United, Derdimus 11am.

The Brógmaker Division Three

Highview Athletic A v Thomastown United C, 11am.

Clover United B v St John’s, 2.30pm.

KCLR McCalmont Cup

Freebooters B v Newpark B, 11am.

Division Two Ken & Michael Byrne Cup

Deen Celtic A v River Rangers, 11am.

EASTER MONDAY

Youths’ League

Freebooters v Newpark, 2pm.

Soccer Results

St Canice’s Credit Union Premier Division

Bridge United A 0, Evergreen A 3.

Thomastown United A 6, Freebooters A 0.

The Brógmaker Division Three

Callan United B 3, Ballacolla 0.

KCLR McCalmont Cup

Clover United A 1, Callan United 4.

Evergreen B 3, River Rangers 0.

Evergreen C 3, St John’s 2.

Lions B 2, Ormonde Villa 1.

St Anne’s 2, Fort Rangers 1.

Tullaroan 1, Castlewarren Celtic 2.

Division Two Ken & Michael Byrne Cup

Bridge United B 0, Freebooters B 3.

Women’s League

Tullaroan 7, Newpark 0.

Henderson Youths’ Shield final

Callan United 2, Freebooters 2

AET - ’Booters won 3-2 on pens

O’Neills Leinster Under-19 Cup

Evergreen A 2, O’Devaney Dunard 0.

Youths’ League

Newpark 3, Thomastown United 0.

Under-16 TC Tyres League

Callan United 0, Thomastown United 5.

Castlewarren Celtic 2, Evergreen A 7.

Deen Celtic 4, Freshford Town 0.

Evergreen B 4, Brookville 1.

Under-14 K&DL Girls’ League

Freebooters 0, Bridge United 3.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Thomastown United A 3, Deen Celtic 1.

Freshford Town 0, East End United 6.

Freebooters A 0, Lions 0.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Callan United 3, Castlewarren Celtic 0.

Highview Athletic 3, Stoneyford United 7.

Freebooters B 2, Bridge United 4.

Thomastown United B 2, Evergreen City 5.

Under-12 Glanbia League Division One

Thomastown United 6, Lions 1.

Clover United 3, Freebooters A 2.

Evergreen A 3, Bridge United 1.

Under-12 Glanbia League Division Two

Deen Celtic B 4, Newpark 0.

Bridge United B 2, Southend United 0.

Freebooters B 1, Freshford Town 1.

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.