Search

21/10/2021

Soccer Scoreboard

Umbro Kilkenny & District League

Umbro Kilkenny & District League

Friday

Under-10 League North

Freebooters v Ormonde Villa, 7pm.

Saturday

Rafter Dempsey’s Youths’ League

Clover United v Freebooters, 2pm.

Evergreen City v River Rangers, 3pm.

Note: Evergreen City game moved to all-weather pitch at The Watershed

Under-8 League

Bridge United v Fort Rangers, 12 noon.

Freebooters A v Thomastown United, 3pm.

Lions v Fort Rangers, 2pm.

Under-10 League South (1pm)

Evergreen City v Bridge United.

Callan United v Highview Athletic.

Under-10 League North

Lions v Evergreen United, 12 noon.

Clover United v Deen Celtic, 12 noon.

Paulstown 06 v Freshford Town, 1pm.

Under-12 Glanbia League Division One

Fort Rangers v East End United, 11am.

Freebooters A v Evergreen A, 1pm.

Southend United v Bridge United, 11am.

Under-12 Glanbia League Division Two

Callan United v Ormonde Villa, 11am.

Highview Athletic v Evergreen B, 2.30pm.

Lions v Freebooters B, 1pm.

Under-13 Leinster Inter-league

Carlow v Kilkenny & DL, Woodlands Greystones FC, 11.30am.

Kilkenny & DL v Midlands, Woodlands Greystones FC 2.30pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One (11am)

Thomastown United v Evergreen A.

Freebooters A v Ormonde Villa.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Paulstown 06 v Freshford Town, 11am.

Evergreen B v Freebooters B, 11am.

Thomastown United B v Thomastown United B, 1pm.

Under-16 TC Tyres League (11am)

Evergreen C v Evergreen A.

Highview Athletic v Bridge United.

Ormonde Villa v Freebooters.

Lions v Thomastown United.

Under-12 K&DL Girls’ League

Freebooters v Lions, 1.30pm.

Under-16 K&DL Girls’ League (2.30pm)

Freshford Town v East End United.

St Joseph’s v Thomastown United.

Sunday

Leinster Junior Cup

Evergreen v Ballymun United, Watershed 1pm.

St Canice’s Credit Union Premier Division

East End United A v Freebooters A, 11am.

Bridge United A v Lions A, 2pm.

Division One (11am)

Spa United v AC Kilkenny A.

Clover United A v Callan United.

Freshford Town v Newpark United A.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

River Rangers v Brookville, 11am.

Lions B v Gowran, 11am.

East End United B v Thomastown United B, 2pm.

Duiske Glass Division Three

St Anne’s v Deen Celtic B, 11am.

AC Kilkenny B v Bridge United B, 2pm.

Newpark United B v Orchard Rovers, 2pm.

St John’s v Clover United B, 2pm.

Rico’s of Gowran Women’s Division One

Thomastown United v East End United, 11am.

Tullaroan v Bridge United, 2pm.

Jimmy Cuddihy Women’s Division Two

Deen Celtic v Clover United, 2pm.

Under-13 Leinster Inter-league

Kilkenny & DL v South Dublin Football League, Woodlands Greystones FC, 12.30pm.

RESULTS

St Canice’s Credit Union Premier Division

Deen Celtic A 2, Freebooters B 1.

Division One

Spa United 2, Freshford Town 2.

AC Kilkenny A 2, Tullaroan 0.

Callan United 1, Newpark United A 1.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

River Rangers 3, Lions B 1.

Gowran 0, Clifden United 0.

Duiske Glass Division Three

St Anne’s 3, Newpark United B 1.

Pat Maher Shield

Freebooters A 2, Thomastown United A 0.

Clover United A 4, Bridge United A 0.

Rafter Dempsey’s Youths’ League

Evergreen City 2, Evergreen A 1.

Freebooters 3, Thomastown United 0.

Clover United 6, River Rangers 0.

Lions 5, Newpark/Ormonde Villa 0.

Under-17 TC Tyres League

East End United 1, Deen Celtic 5.

Freshford Town 1, Evergreen 4.

Under-15 St Canice’s Credit Union League Division One

Thomastown United 0, Ormonde Villa 5.

Under-15 St Canice’s Credit Union League Division Two

Callan United 3, Freshford Town 0.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Ormonde Villa 2, Freshford Town 3.

Evergreen A 3, Deen Celtic 0.

Freebooters A 2, Bridge United 2.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Callan United 4, Paulstown 06 0.

East End United 0, Stoneyford United 6.

Southend United 4, Freebooters B 0.

Under-12 K&DL Girls’ League

Lions 3, Evergreen 0.

Under-11 Nolan Jewellers League Division One

Bridge United 0, Evergreen A 5.

Under-11 Nolan Jewellers League Division Two

Freebooters B 2, Freshford Town A 7.

Evergreen B 2, Callan United 0.

Lions 1, Deen Celtic 3.

Under-11 Nolan Jewellers League Division Three

Highview Athletic 2, Evergreen C 2.

Under-16 SFAI Cup (last 32)

Mayfield 0, Evergreen 0

AET - Evergreen won 5-4 on pens

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.