Search

25/10/2021

Soccer Scoreboard

Umbro Kilkenny & District League

Umbro Kilkenny & District League

Friday

K&DL Girls’ U-11 League

Freebooters v East End United, 7pm.

Saturday

FAI Youths’ Inter-League

Kilkenny DL v Waterford DL, Castlecomer 2pm.

U-8 Barnaville Print & Graphics League

Lions v Bridge United, 12 noon.

Thomastown United v Fort Rangers, 2.15pm.

Freebooters A v Freebooters B, 3pm.

U-10 Barnaville Print & Graphics League

Bridge United v East End United, 1pm.

Callan United v Lions, 2.30pm.

Highview Athletic v Evergreen City, 11am.

Paulstown 06 v Evergreen United, 1pm.

Clover United v Newpark, 12 noon.

Freebooters A v Deen Celtic Eagles, 1.30pm.

Freebooters B v Deen Celtic Hawks, 1.30pm.

Thomastown United v Fort Rangers, 1pm.

K&DL Girls’ U-11 League

Lions v Thomastown United, 1pm.

U-12 SFAI Danone Cup

Thomastown United A v Freebooters, 1.30pm.

Clonmel Town v East End United, 12 noon.

Freshford Town v St Paul’s, 1pm.

U-12 Glanbia League Division One

Deen Celtic v Evergreen A, 1pm.

U-12 Glanbia League Division Two (1pm)

Callan United v Bridge United.

Freebooters B v Paulstown 06.

U-12 Glanbia League Division Three

Highview Athletic v Thomastown United B, 2.30pm.

Freebooters C v Evergreen C, 3pm.

U-14 SFAI Cup

Thomastown United v Ballinroad, 11am.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division One (11am)

Ormonde Villa v Freebooters.

Bridge United v Evergreen A.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Paulstown 06 v Deen Celtic, 11am.

Freshford Town v Freebooters B, 10am.

Evergreen B v Fort Rangers, 1pm.

U-16 TC Tyres League Division One

Freebooters A v Deen Celtic, 11am.

U-16 TC Tyres League Division One (11am)

Clover United v Freebooters B.

Callan United v Freshford Town.

Evergreen B v Clover United.

Sunday

FAI Junior Cup

Lions v Crettyard United, 11am.

Moyne Rangers v Newpark 12 noon.

St Canice’s Credit Union Premier Division (11am)

Evergreen B v Fort Rangers.

Freebooters A v Evergreen A.

Thomastown United A v Freebooters B.

Division One

AC Kilkenny A v Stoneyford United, 11am.

East End United A v Highview Athletic A, 11am.

Urlingford v Callan United, 11am.

Southend United v Spa United, 2pm.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Clifden United v Tullaroan, 11am.

St John’s v Freshford Town, 11am.

Brookville v Thomastown United B, 2pm.

River Rangers v Evergreen C, 2pm.

Division Three (2pm)

St Anne’s v East End United B.

Highview Athletic B v St John’s B.

Women’s Division Two

Clover United v Deen Celtic, 11am.

RESULTS

Oscar Traynor Trophy

Kilkenny & District League 1, Wexford League 4.

St Canice’s Credit Union Premier Division

Evergreen B 2, Clover United A 0.

Lions A 3, Freebooters B 0.

Division One

Urlingford 3, East End United A 0.

Southend United 2, Stoneyford United 1.

Highview Athletic A 0, AC Kilkenny A 1.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Thomastown United B 3, River Rangers 1.

Newpark B 1, Freshford Town 0.

Tullaroan 3, St john’s 0.

Division Three

AC Kilkenny B 4, Bridge United B 5.

Orchard Rovers 2, Highview Athletic B 4.

East End United B 8, St John’s B 1.

Women’s Division One

Bridge United 0, Tullaroan 2.

Evergreen 2, East End United 4.

Women’s Division Two

Deen Celtic 2, Southend United 1.

Youths’ Division One

Evergreen A 3, Thomastown United 2.

Youths’ Division Two

Freshford Town 3, Callan United 2.

Newpark 2, Lions 5.

U-17 TC Tyres League Division One

Bridge United 2, Clover United 1.

Thomastown United 2, Ormonde Villa 2.

U-17 TC Tyres League Division Two

Evergreen C 0, Lions 4.

Paulstown 06 3, Evergreen B 4.

U-17 K&DL Girls’ League

Freshford Town 0, Freebooters 5.

U-15 SFAI Cup

Bridge United 1, Gorey Rangers 3.

Evergreen 0, Villa 5.

U-15 St Canice’s Credit Union League Division Two

Deen Celtic 2, Evergreen B 2.

East End United 1, Paulstown 06 3.

Highview Athletic 4, Freebooters B 1.

U-13 SFAI Cup

Lions 0, Cahir Park 3.

U-13 Kilkenny People League Division One

East End United 2, Freebooters A 3.

Evergreen A 3, Southend United 4.

Newpark A 0, Thomastown United 7.

U-13 Kilkenny People League Division Two

Bridge United 0, Fort Rangers 1.

Evergreen B 7, Clover United 8.

Stoneyford United 0, Highview Athletic 5.

U-13 K&DL Girls’ League

Evergreen 4, Newpark 1.

Lions 0, Thomastown United 1.

Freshford Town 0, Freebooters 3.

U-12 SFAI Cup

Freshford Town 3, New Oak Boys 1.

U-11 Nolan Jewellers League Division One

East End United 1, Evergreen A 2.

Thomastown United A 3, Bridge United 1.

U-11 Nolan Jewellers League Division Two

Clover United 3, Evergreen City 0.

Fort Rangers 2, Evergreen United 1.

U-11 Nolan Jewellers League Division Three

Freebooters B 1, Lions 5.

Stoneyford United B 8, Stoneyford United A 4.

Newpark 3, Highview Athletic 4.

Southend United 0, Thomastown United B 3.

To continue reading this archived article for FREE,
please just kindly register and/or log in.


Registration is absolutely 100% FREE and will help us personalise your experience on our sites. You can also sign up to our carefully curated newsletter(s) to keep up to date with your latest local news!

Register / Login

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.