Search

28/10/2021

Soccer Scoreboard

Umbro Kilkenny & District League

Umbro Kilkenny & District League

Tuesday

Under-12 Glanbia League Division One

Evergreen City v Freshford Town, 6.30pm.

Under-12 Glanbia League Division One

East End United v Deen Celtic, 6.30pm.

Thursday

Under-12 Glanbia League Division One

Freshford Town v Freebooters A, 6.30pm.

Under-16 Midlands Cup

Evergreen A v BT Harps, 6.15pm.

Friday

Under-16 TC Tyres League Division One

Ormonde Villa v Deen Celtic, Scanlon Park 7.15pm.

Saturday

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Newpark B v Thomastown United B, 6.15pm.

Youths’ Division One (2.30pm)

Fort Rangers v Freebooters.

Thomastown United v Clover United.

Under-8 Barnaville Print & Graphics League

Lions v Fort Rangers, 11am.

Thomastown United v Freebooters B, 1pm.

Freebooters A v Bridge United, 2.30pm.

Under-10 Barnaville Print & Graphics League

Freebooters A v Deen Celtic Eagles, 11am.

Freebooters B v Deen Celtic Hawks, 11am.

Newpark United v Callan United, 11am.

Paulstown 06 v Lions, 11am.

Bridge United v Thomastown United, 11am.

Fort Rangers v Highview Athletic, 1pm.

Evergreen City v Evergreen United, 1pm.

East End United v Clover United, 11am.

Under-11 K&DL Girls’ League

Thomastown United v East End United, 2pm.

Freebooters v Lions, 3pm.

Under-12 Nicholas Marnell Cup

First Round

Highview Athletic v Deen Celtic, 11am.

East End United v Bridge United, 11am.

Thomastown United B v Evergreen A, 11am.

Freshford Town v Lions, 2pm.

Evergreen City v Evergreen United, 11am.

Callan United v Paulstown 06, 1pm.

Under-13 Midlands Shield

Fort Rangers v St Patrick’s Boys, 11am.

Under-14 Midlands Cup

Thomastown United v Rathangan, 12.30pm.

Under-14 Midlands Shield semi-final

Ballymackey v Ormonde Villa, 12 noon.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Evergreen A v Bridge United, 11am.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Callan United v Paulstown 06, 11am.

Deen Celtic v Freshford Town, 2pm.

Under-16 Midlands Cup

BT Harps v Evergreen A, 11am.

Birr Town v Bridge United, TBC.

Under-16 TC Tyres League Division Two

Freebooters B v Callan United, Buckley Park 1.30pm.

Freshford Town v Southend United, 11am.

U-16 Brendan Lonergan Cup

Freebooters A v Clover United, Buckley Park 11am.

Sunday

KCLR McCalmont Cup

Callan United v Evergreen A, 11am.

Evergreen C v Fort Rangers, 11am.

Freebooters A v East End United A, 11am.

Lions A v Clifden United, 11am.

Newpark A v Clover United A, 11am.

Bridge United B v Thomastown United A, 2.30pm.

Lions B v Brookville, 2.30pm.

St Anne’s v River Rangers, 2.30pm.

Division One

Southend United v Urlingford, 11am.

Under-12 SFAI Inter-League

Midlands League v Kilkenny & District League, Killavilla United, Roscrea 2.30pm.

Under-13 SFAI Inter-League

Midlands League v Kilkenny & District League, Killavilla United, Roscrea 4.30pm.

Monday

Under-13 Kilkenny People League Division One

Southend United v Thomastown United, 6.30pm.

Evergreen A v East End United, 6.30pm.

Under-15 K&DL Girls’ League

Freebooters v Evergreen, 7.15pm.

Thursday, April 17

Under-12 Glanbia League Division One

Evergreen A v East End United, 6.30pm.

Under-12 Nicholas Marnell Cup

First Round

Freebooters A v Thomastown United A, 6.30pm.

Results

KCLR McCalmont Cup

Newpark B 1, Freebooters A 3.

Orchard Rovers 2, Bridge United B 3.

East End United A 2, AC Kilkenny A 1.

Thomastown United B 2, Fort Rangers 3.

St Canice’s Credit Union Premier Division

Clover United A 0, Thomastown United A 1.

Evergreen B 2, Bridge United A 2.

Division One

Highview Athletic A 1, Spa United 5.

Southend United 0, Newpark A 1.

Stoneyford United 4, Urlingford 2.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Freshford Town 2, Evergreen C 2.

Lions B 2, River Rangers 3.

St John’s 1, Brookville 7.

Tullaroan 3, Clifden United 1.

Bennettsbridge Parts Women’s Cup

Semi-final Second Leg

Bridge United 3, East End United 0.

East End won 6-4 on agg

Buckley Youths’ Cup

First Round

Newpark 2, Thomastown United 3.

Under-17 TC Tyres League Division Two

Evergreen B 1, Lions 1.

Under-15 St Canice’s Credit Union League Division Two

East End United 2, Freebooters B 0.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Newpark A 2, Evergreen A 3.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Callan United 2, Evergreen B 4.

Stoneyford United 0, Fort Rangers 3.

Under-13 K&DL Girls’ League

Lions 2, Newpark 1.

Under-11 Nolan Jewellers League Division One

Evergreen A 0, Bridge United 2.

Under-11 Nolan Jewellers League Division Two

Deen Celtic 1, Fort Rangers 0.

Under-11 Nolan Jewellers League Division Three

Highview Athletic 0, Newpark 1.

Lions 3, Freebooters B 0.

Stoneyford United A 0, Stoneyford United B 6.

To continue reading this archived article for FREE,
please just kindly register and/or log in.


Registration is absolutely 100% FREE and will help us personalise your experience on our sites. You can also sign up to our carefully curated newsletter(s) to keep up to date with your latest local news!

Register / Login

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.