Search

19/10/2021

Kilkenny Soccer Fixtures

All the fixtures from the Kilkenny & District League

All the fixtures from the Kilkenny & District League

Friday

U-16 TC Tyres League

Freebooters B v Castlewarren Celtic, 7.15pm.

Saturday

FAI Oscar Traynor Trophy

Wexford & District League v Kilkenny & District League, Bunclody 2.30pm.

Youths’ League

Ormonde Villa v Callan Utd, 2.30pm.

Clover Utd v Thomastown Utd, 2.30pm.

U-16 SFAI Cup

Thomastown Utd v Clonmel Celtic, 1pm.

Cashel Town v Evergreen A, 1pm.

U-16 TC Tyres League

Freshford Town v Freebooters A, 11am.

Brookville v Deen Celtic, 11am.

Ormonde Villa v Callan Utd, 11am.

U-15 St Canice’s Credit Union League

Paulstown 06 v Thomastown Utd, 4pm.

U-14 K&DL Girls’ League

Bridge Utd A v Lions, 3pm.

Freebooters v Thomastown Utd, 3.30pm.

U-14 SFAI Cup

East End Utd v Borris/St Kevin’s, 11am.

Freebooters v Forth Celtic, 11.30am.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Lions v Evergreen A, 12 noon.

Deen Celtic v Thomastown Utd, 11am.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Highview Athletic v Clover Utd, 11am.

Castlewarren Celtic v Callan Utd, 11am.

Freebooters B v Stoneyford Utd, 1.30pm.

Evergreen City v Thomastown Utd B, 11am.

Bridge Utd v Evergreen Utd, 11am.

U-12 SFAI Cup

Thomastown Utd v Peake Villa, 11am.

Evergreen v St Michael’s, 11am.

U-12 Glanbia League Division One

Lions v Freebooters A, 2.15pm.

Bridge Utd v Deen Celtic A, 1pm.

U-12 Glanbia League Division Two

Freebooters C v Newpark, 10am.

Evergreen City v Callan Utd, 1pm.

Freshford Town v Highview Athletic, 1pm.

Fort Rangers v Bridge Utd B, 2pm.

U-10 Barnaville Print & Graphics SSG

Freebooters A v Deen Celtic, 2pm.

Lions A v Thomastown Utd B, 11am.

Lions B v Thomastown Utd A, 12 noon.

Paulstown 06 v Evergreen Town, 11am.

Callan Utd v Freebooters B, 11am.

Thomastown Utd C v Freebooters C, 3pm.

Fort Rangers v Bridge Utd A, 11am.

Stoneyford Utd v Bridge Utd B, 11am.

Evergreen City v Evergreen Athletic, 11am.

East End Utd v Evergreen Rovers, 1pm.

Highview Athletic v Evergreen United, 1pm.

Sunday

St Canice’s Credit Union Premier Division

Spa Utd v Bridge Utd A, 11am.

Division One

Thomastown Utd B v Clover Utd A, 11am.

Duiske Glass Division Three

St John’s v St Anne’s, 11am.

Thomastown Utd C v Clover Utd B, 1.30pm.

Ballacolla v Callan Utd B, 2.30pm.

Highview Athletic A v Castlewarren Celtic, 2.30pm.

Pat Maher Shield

Stoneyford Utd v Ormonde Villa, 11am.

Rico’s of Gowran Ladies Shield

Newpark v Freebooters, 11am.

FAI U-19 Cup

Piltown v Evergreen, 2.30pm.

Freebooters v Tramore, 2.30pm.

U-12 Glanbia League Division Two

Southend Utd v Freebooters B, 11.30am.

Monday

U-17 TC Tyres League

Evergreen B v Lions, 11am.

U-15 St Canice’s Credit Union League

Lions v Evergreen B, 11am.

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.