Search

17/10/2021

Soccer Scoreboard

Umbro Kilkenny & District League

Umbro Kilkenny & District League

Friday

Rico’s of Gowran Women’s Division One

Tullaroan v Thomastown United, 8pm.

U-10 Umbro K&DL League North

Freebooters v Fort Rangers, 7.15pm

Saturday

St Canice’s Credit Union Premier Division

Evergreen B v AC Kilkenny, 2.30pm.

Jimmy Cuddihy Memorial Women’s Division Two

Freshford Town v Callan United, 6pm.

U-8 Umbro K&DL League North

Evergreen United v East End United, 11am.

Lions v Deen Celtic, 12 noon.

Freebooters A v Fort Rangers, 11am.

U-8 Umbro K&DL League South

Stoneyford United v Highview Athletic, 11am.

Evergreen City v Bridge United, 12 noon.

U-10 Umbro K&DL League North

Lions v Clover United, 11am.

U-10 Umbro K&DL League South

Callan United v Evergreen City, 11am.

Bridge United v Freebooters B, 2.30pm

Thomastown United A v East End United, 2.30pm

Southend United v Highview Athletic, 11am.

U-12 Glanbia Division One

Bridge United v Ormonde Villa, 1pm.

East End United v Lions, 11am.

Thomastown United v Freebooters A, 1pm.

U-12 Marble City Fireplaces Division Two

Deen Celtic v Southend United, 1pm.

Highview Athletic v Thomastown United B, 11am.

U-14 MacDonagh Junction Division One

Ormonde Villa v Evergreen A, 11am.

Fort Rangers v Clover United, 1pm.

U-14 Bennettsbridge Parts Division Two

Evergreen C v Deen Celtic, 1pm.

Evergreen B v Highview Athletic, 11am.

Thomastown United v Lions, 11am.

U-16 TC Tyres League

(11am, unless stated)

Deen Celtic v Evergreen A.

Freebooters v Lions, 1.30pm.

Bridge United v Ormonde Villa.

Fort Rangers v Clover United.

River Rangers v Thomastown United.

U-12 K&DL Girls’ League

Thomastown United v Evergreen, 4pm.

East End United v Lions, 1pm.

Sunday

KCLR McCalmont Cup

Stoneyford United v AC Kilkenny B, 11am.

St Canice’s Credit Union Premier Division

AC Kilkenny A v St Pat’s Boys, 2.30pm.

Evergreen B v Freebooters A, 11am.

Freebooters B v Deen Celtic A, 11am.

East End United A v Fort Rangers, 11am.

Fix & Build Division One (11am)

River Rangers v Lions A.

Freshford Town v Newpark United A.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Bridge United B v Lions B, 2.30pm.

Duiske Glass Division Three (2.30pm)

Highview Athletic B v Brookville.

Newpark United B v Evergreen C.

Urlingford FC v East End United B.

Rico’s of Gowran Women’s Division One

East End United v Bridge United, 2.30pm.

Jimmy Cuddihy Memorial Women’s Division Two

Clover United v Ballymurphy, 2.30pm.

Youths’ Inter-League All-Ireland semi-final

Kilkenny & DL v Clare League, Derdimus 2.30pm.

Monday

U-14 MacDonagh Junction Division One

Bridge United v Freebooters, 6.30pm.

RESULTS

KCLR McCalmont Cup

Spa United 0, St Pat’s Boys 3.

Freebooters A 1, Fort Rangers 1

AET - ’Booters won 4-2 on pens

Highview Athletic A 2, Deen Celtic A 2

AET - Deen won 4-3 on pens

Tullaroan 1, Thomastown United A 0.

Lions A 1, Urlingford FC 0.

Evergreen A 6, Deen Celtic B 1.

Clover United A 3, Southend United 0.

Women’s Cup Preliminary Round

East End United 0, Tullaroan 0

AET - East End won 4-3 on pens

Henderson Youths’ Shield semi-final

Evergreen B 0, Evergreen A 4.

Rafter Dempsey’s Youths’ League Division One

Highview Athletic 2, Thomastown United 1.

Rafter Dempsey’s Youths’ League Division Two

Freshford Town 4, Clover United 0.

Freshford Town are League champions

U-11 K-Bowl Division One

Bridge United 1, Thomastown United 3

Thomastown United are League champions

Ormonde Villa 1, Freebooters A 1.

U-11 Nolan Jewellers Division Two

Evergreen B 1, Paulstown 06 2.

Freebooters B 2, Stoneyford United 1.

U-13 Kilkenny People League Division One

Thomastown United 3, Bridge United 5.

Callan United 0, Freebooters A 2.

Fort Rangers 1, Ormonde Villa 5.

Clover United 1, Evergreen A 5.

U-13 Kilkenny People League Division Two

Evergreen City 1, Freshford Town 2.

Highview Athletic 2, Southend United 4.

U-15 St Canice’s Credit Union League

Paulstown 06 1, Freshford Town 8.

Clover United 3, East End United 0.

Fort Rangers 2, Bridge United 1.

U-16 SFAI Barry Cup last 16

Evergreen 2, St Francis (MSL) 1.

U-14 Castleinch Carpets Schoolgirls’ League Lions 1, Freebooters 8.

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.