Search

20/10/2021

Soccer Scoreboard

Umbro Kilkenny & District League

Umbro Kilkenny & District League

Saturday

Youths’ Division One (2.30pm)

Freebooters v Fort Rangers.

Thomastown United v Evergreen A.

Youths’ Division Two (2.30pm)

Newpark United v Freshford Town.

Lions v Deen Celtic.

U-8 Barnaville Print & Graphics League

Freebooters A v Lions, 3pm.

Freebooters B v Bridge United, 3pm.

Thomastown United v Fort Rangers, 1pm.

U-10 Barnaville Print & Graphics League

Bridge United v East End United, 2.30pm.

Fort Rangers v Callan United, 11am.

Evergreen City v Freebooters A, 1pm.

Evergreen United v Freebooters B, 1.45pm.

Newpark United v Lions, 11am.

Clover United v Deen Celtic Hawks, 12 noon.

Thomastown United v Highview Athletic, 2pm.

Paulstown 06 v Deen Celtic Eagles, 2.30pm.

U-12 SFAI Danone Cup

St Paul’s v Bridge United, 11am.

Freebooters v Kilmacow, 1pm.

Oylegate United v Freshford Town, 1pm.

Gorey Rangers v Evergreen A, 1pm.

East End United v Park Rangers, 11am.

Thomastown United v Cahir Park, 11am.

U-12 Glanbia League Division Two

Callan United v Evergreen City, 11am.

Paulstown 06 v Freebooters B, 1pm.

U-12 Glanbia League Division Three

Freebooters C v Lions, 1.30pm.

Evergreen United v Thomastown United B, 11am.

U-14 SFAI Cup

Parkville v Thomastown United, TBC

St Michael’s v Evergreen, TBC

Freebooters v Villa, 11am.

Bridge United v New Oak Boys, 1pm.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Paulstown 06 v Callan United, 11am.

Evergreen B v Freebooters B, 1pm.

Deen Celtic v Fort Rangers, 1pm.

U-16 SFAI Cup

Evergreen v Peake Villa, 11am.

Bridge United v Moyne Rangers, 11am.

Carrick United v Freebooters, 2.15pm.

U-16 TC Tyres League Division One

Deen Celtic v Ormonde Villa, 11am.

U-16 TC Tyres League Division Two

Evergreen B v Freebooters B, 5pm.

Freshford Town v Clover United, 11am.

Southend United v Callan United, 11am.

Sunday

St Canice’s Credit Union Premier Division

Thomastown United A v Clover United A, 11am.

Division One

Urlingford v AC Kilkenny, 11am.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Brookville v Evergreen C, 2.30pm.

St John’s v River Rangers, 11am.

Clifden United v Thomastown United B, 2.30pm.

Lions B v Freshford Town, 2.30pm.

Division Three (2.30pm)

St John’s B v East End United B.

St Anne’s v AC Kilkenny B.

Bridge United B v Highview Athletic B.

Women’s Division One

East End United v Thomastown United, 2.30pm.

Women’s Division Two (11am)

Urlingford v Newpark.

Deen Celtic v Clover United.

FAI Junior Cup

Bridge United v Woodstock Celts, 12 noon.

Newpark v Killenagh Wanderers, 12 noon.

Southend United v Evergreen, 11 noon.

Fort Rangers v Bunclody, 12 noon.

Highview Athletic v Moyne Rangers, 2.30pm.

Freebooters v Coill Dubh, 11am.

Stoneyford United v Arklow Town, 11am.

New Ross Town v Lions, TBC.

Leinster Junior Shield

Castlemill United v Orchard Rovers, TBC.

RESULTS

Division One

Urlingford 1, Southend United 0.

AC Kilkenny A 4, East End United A 2.

Division Three

East End United B 0, AC Kilkenny B 1.

Pat Maher Shield

Spa United 1, Lions A 2.

Orchard Rovers 1, St Anne’s 0.

Callan United 1, Clover United A 0.

Highview Athletic A 0, Evergreen B 1.

Thomastown United 4, Stoneyford United 0.

Bridge United A 7, St John’s 2.

Newpark A 2, Evergreen A 4.

Fort Rangers 2, Freebooters A 3.

Women’s Shield

Bridge United 7, Clover United 0.

Thomastown United 0, Tullaroan 2.

Evergreen 4, East End United 0.

Youths’ Division One

Fort Rangers 4, Thomastown United 3.

Evergreen A 1, Freebooters 4.

Youths’ Division Two

Freshford Town 2, Lions 3.

Deen Celtic 5, Callan United 1.

U-11 Nolan Jewellers League Division One

East End United 0, Freebooters 3.

Thomastown United A 5, Evergreen A 5.

U-11 Nolan Jewellers League Division Two

Clover United 3, Evergreen United 2.

Evergreen City 1, Fort Rangers 2.

U-11 Nolan Jewellers League Division Three

Highview Athletic 1, Southend United 0.

U-13 SFAI Cup

Dungarvan 5, Freebooters 1.

Ormonde Villa 0, Clerihan 3.

North End United 5, Thomastown United 2 (AET)

Cahir Park 5, East End United 1.

Southend United (KK) 2, Evergreen 0.

U-13 Kilkenny People League Division One

Lions 4, Deen Celtic 2.

U-13 Kilkenny People League Division Two

Bridge United 1, Callan United 1.

Highview Athletic 5, Newpark B 1.

Fort Rangers 5, Evergreen B 1.

Stoneyford United 3, Clover United 6.

U-15 SFAI Cup

Cahir Park 2, Bridge United 6.

Ballinroad 3, Thomastown United 1.

Evergreen 3, Ormonde Villa 0.

Freebooters A 4, Bohemians 3.

U-15 St Canice’s Credit Union League Division One

Freshford Town 0, Clover United 1.

U-15 St Canice’s Credit Union League Division Two

Evergreen B 1, East End United 1.

Paulstown 06 4, Highview Athletic 6.

Deen Celtic 3, Freebooters B 0.

U-17 TC Tyres League Division One

Bridge United 1, Thomastown United 1.

U-17 TC Tyres League Division One

Evergreen B 1, East End United 1.

Paulstown 06 5, Evergreen C 2.

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.