Search

19/10/2021

All the soccer fixtures

The following are the soccer fixtures for the Kilkenny and District League and Schoolboys Leagues this weekend:

The following are the soccer fixtures for the Kilkenny and District League and Schoolboys Leagues this weekend:

Saturday

Youths league

Clover United v Lions, 2.30pm

Sunday

Henderson youths shield (perlimenary round)

Freshford Town v Ormondvilla, 2.30pm

Newpark United v Deen Celtic, 2.30pm

Oscar Traynor trophy

Kilkenny & District League v United Churches League, 2pm in Derdimus Park

League Division 1

Callan United v Freebooters B,11am

Southend United v Newpark United B, 11am

Stoneyford United v Spa United, 11am

League Division 2

Highview Athletic v Brookville A, 11am

Thomastown B v Bridge United B, 11am

St Anne’s v Evergreen C, 11am

River Rangers v Freshford Town, 11am

Division 3 league

Lions B v East End B, 11am

Brookville B v Thomastown C, 2.30pm

Ballacolla v Castlewarren Celtic , 11am

Ladies Shield

Bridge United v East End United, 2.30pm

Newpark United v Tullaroan, 11am

Freshford Town v Piltown AFC, 11am

Ladies League

Evergreen v St Kevins/two-mile Borris, 11am

Clover United v Ballacolla, 2.30pm

Kilkenny and District Umbro League

Saturday

Under-10 10 Barnaville Print and Graphics Games

Clover United A v Lions, 11am

Clover United B v Fort Rangers, 12noon

Deen Celtic Reds v Evergreen City, 11am

Deen Celtic Blacks v Evergreen United, 12noon

East End Utd Greens v Bridge United, 11am

East End United Yellows v Stoneyford, 12noon

Thomastown United v Freebooters A, 11am

Highview Athletic v Freebooters B, 2.30pm

Freebooters C v Paulstown 06, 11am

Evergreen A v Callan United, 1pm

Under-12 SFAI Danone Cup, first round

Carrick Utd. v Freebooters, 12.15pm

East End United v St Patrick’s Boys, 1pm

Second round

Thomastown United v Gorey Rangers 1pm

Under-12 Glanbia League, Division I

Deen Celtic v Evergreen A, 2.30pm

Fort Rangers v Clover United, 11am

Under-12 Glanbia League, Division II

Newpark v Lions, 11am

Highview Athletic v Evergreen United, 11am

Evergreen City v Castlewarren Celtic, 11am

Under-14 SFAI Cup, first round

Villa v Thomastown United, 12.15pm

Lions v Peake Villa 11am

Second round

Evergreen v Southend United (KK), 3pm

Freebooters v Vale Wanderers, 11am.

East End United v Cashel Town, 11am

Under-14 Bennettsbridge Parts League, Division II

Callan United v Paulstown 06, 10.30am.

Highview Athletic v Newpark FC, 1pm

Bridge United v Evergreen B, 10.30pm

Under-16 SFAI Cup, first round

Evergreen v Parkville, 11am

Courtown Hibs v Bridge United, 2pm

Clonmel Town v Freebooters, 11am

Under-16 TC Tyres league, Division I

Spa United v Lions, 10.30pm

Deen Celtic v Ormondevilla, 10.30pm

Paulstown 06 v HighviewAthletic, 10.30pm

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.