Search our Archive

30/07/2021

Kilkenny GAA fixtures

Kilkenny GAA fixtures
s

All the Kilkenny GAA fixtures (week ending May 10)

WEDNESDAY

Country Style 3rd Team League Group B

Mooncoin: Mooncoin v Tullogher Rosbercon 7.30pm

Under-17 Celtic Challenge Cup

Nowlan Park: Kilkenny South v Waterford City 7.30pm

Allianz/Cumann na mBunscol (games 3.30pm)

Toymaster HL Roinn C

Tullaroan NS v The Rower Mixed NS

Danesfort NS v Goresbridge/Paulstown

Carrickshock NS v Mullinavat NS

Kilmacow BNS v Coon Muckalee NS,

Top Oil HL Roinn D

Gaelscoil Osraí v Slieverue Mixed NS

Clogh-Moneenroe NS v Windgap NS

St Patrick’s DLS v St Canice’s NS

THURSDAY

Kilkenny Citroen MFC Roinn B

Danesfort: Danesfort v Kilmacow, 7pm

Duggan Steel U-16 HL (7pm)

St John’s Park: O’Loughlin Gaels v Naas.

Urlingford: Emeralds v Graigue Ballycallan.

Pairc na Ratha: Glenmore v Piltown.

Duggan Steel U-14 HL

Hugginstown: Carrickshock v Cloneen/Railyard, 7pm.

FRIDAY

St Canice’s Byrne Cup SH Cross Over League (7.30pm)

Canon Kearns Park: Erin’s Own v St Martin’s.

St John’s Park: O’Loughlin Gaels v Dicksboro.

Country Style 2nd Team HL

Dr Tierney Park: Graignamanagh v Slieverue, 7.15pm.

Iverk Produce 2nd Team HL (7.15pm)

Danesfort: Danesfort v Glenmore.

Windgap: Windgap v Piltown.

Kilmacow: Kilmacow v Bennettsbridge.

J.J. Kavanagh & Sons 2nd Team HL

Mount Leinster Rangers: Mt Leinster Rangers v Conahy Shamrocks, 7.30pm.

Dunnamaggin: Dunnamaggin v St Lachtain’s, 7.30pm.

Mullinavat: Mullinavat v Carrickshock, 7.30pm.

Ballyragget: St Patrick’s v Rower Inistioge, 7.15pm.

Thomastown: Thomastown v Fenians, 7.15pm.

Gowran: Young Irelands v Emeralds, 7.15pm.

J.J. Kavanagh & Sons JHL

Ballyhale: Ballyhale Shamrocks v Tullaroan, 7pm.

Duggan Steel U-16 HL

Inistioge: Rower-Inistioge v Clonad, 7.30pm.

Duggan Steel U-14 Cross Over HL

Dunnamaggin: Dunnamaggin v Erin’s Own, 7pm.

St John’s Park: O’Loughlin Gaels v Dicksboro, 7.30pm.

Tom Walsh Park: Blacks & Whites v Graignamanagh, 7.30pm.

Duggan Steel U-14 HL 13-a-side

Urlingford: Emeralds v Blacks & Whites 7pm,

SATURDAY

J.J. Kavanagh & Sons All County JHL

Galmoy: Galmoy v Naomh Moling, 7pm.

Muckalee: St Martin’s v Naomh Bríd, 7pm.

Freshford: O’Loughlin Gaels v Emeralds, 7pm.

Gowran: Barrow Rangers v Blacks & Whites, 7pm.

J.J. Kavanagh & Sons Kevin Fennelly Cup

Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens v Clara, 7pm.

J.J. Kavanagh & Sons Paddy Cahill Cup (7pm)

Canon Kearns Park: Erin’s Own v John Lockes.

Kilmacow: Kilmacow v Ballinkillen.

Windgap: Windgap v Erin’s Own (Cw).

Palmerstown: Dicksboro v Slieverue.

Duggan Steel U-16 HL

Tom Ryall Park: Graigue-Ballycallan v St Patrick’s, 7.30pm.

Duggan Steel U-14 Roinn B Cross Over HL 1

Piltown: Piltown v Young Irelands, 7pm.

SUNDAY

St Canice’s CU Byrne Cup SHL Cross Over

Danesfort: Danesfort v Bennettsbridge, 11am.

Iverk Produce All-County JHL South

Mooncoin: Mooncoin v Piltown, 6.45pm.

J.J. Kavanagh & Sons 2nd Team HL

Dunnamaggin: Dunnamaggin v Mt Leinster Rangers, 3pm.

Country Style 3rd Team HL Cross Over

Palmerstown: Dicksboro v Ballyhale Shamrocks, 2pm.

Lisdowney: Lisdowney v Mooncoin, 12.30pm.

Freshford: St Lachtain’s v Conahy Shamrocks, 12.30pm.

Duggan Steel U-14 FC Roinn A semi-final

Thomastown: Thomastown v O’Loughlin Gaels, 7pm.

Duggan Steel U-14 FL Roinn A semi-final

Piltown: Piltown v Dicksboro, 7pm.

MONDAY

Iverk Produce 2nd Team League

Carrigeen: Carrigeen v Kilmacow, 7.15pm.

Kilkenny Citroen Centre MFC Roinn B Semi-Final

Tom Ryall Park: Graigue-Ballycallan v Mooncoin, 11.30am.

Duggan Steel U-16 HL

Mullinavat: Mullinavat v Camross, 7.30pm.

Clara: Clara v Barrow Rangers, 7pm.

Cross Over Hurling League Roinn C

Hugginstown: Carrickshock v Dicksboro 7pm

Duggan Steel U-14 Roinn B Cross Over HL 1

Pairc na Ratha: Glenmore v John Lockes 7.30pm

Duggan Steel U-14 Roinn B Cross Over HL 2

Slieverue: Slieverue v Galmoy/Windgap 7.30pm

Duggan Steel U-14 HL Grp A Roinn C

Cloneen: Cloneen/Railyard v Conahy Shamrocks, 7pm.

Tullaroan: Tullaroan v Carrickshock, 7pm.

Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens v Fenians, 7pm.

Duggan Steel U-14 HL 13-a-side

Tom Walsh Park: Blacks & Whites v St Patrick’s, 7.30pm.

Ballyhale: Ballyhale Shamrocks v Emeralds, 7.30pm.

Paulstown: Barrow Rangers v Clara, 7.30pm.

TUESDAY, MAY 10

Kilkenny Honda Centre MHL

Kilmacow: Kilmacow v St Lachtain’s, 7pm.

Duggan Steel U-16 HL

Ballyragget: St Patrick’s v Slieverue, 7.30pm.

More News

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.