Search

08 Aug 2022

Kilkenny Soccer Fixtures

Fixtures and results from the Kilkenny & District League

Kilkenny Soccer Fixtures

 

SATURDAY

TC Tyres Under-19 League

Deen Celtic v Newpark, 2.30pm.

Evergreen A v Highview Athletic, 2.30pm.

Freebooters v Evergreen B, 2.30pm.

FAI Umbro Youth Cup

Thomastown United v De La Salle, 2pm.

Under-16 Schoolgirls’ League

Freebooters v Hanover Harps, Scanlon Park 10.30am.

Bridge United v Evergreen, 11am.

Lions v St Ann’s, 4pm.

Thomastown United v Vale Wanderers, 4pm.

Under-16 TC Tyres League Division One

East End United v Lions, 11am.

Newpark v Bridge United, 11am.

Under-16 TC Tyres League Division Two

Evergreen City v Deen Celtic, 11am.

Freshford Town v Clover United, 11am.

Thomastown United v Evergreen United, 11am.

Callan United v Freebooters B, 11am.

Under-16 SFAI Skechers Cup

Burrin Celtic v Evergreen, 12.45pm.

Clonmel Town v Freebooters, 2pm.

Under-14 Girls’ FAI Cup

Carrick United v Hanover Harps.

Piltown v Evergreen, 4.30pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Clover United v Thomastown United, 11am.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Fort Rangers v Highview Athletic, 11am.

Bridge United B v Callan United, 2.30pm.

Evergreen B v Freebooters C, 2.30pm.

Freebooters B v East End United, Scanlon Park 2.30pm.

Freshford Town v Southend United, 2.30pm.

Under-14 SFAI Skechers Cup

Carrick United v Evergreen, 1pm.

Under-12 Schoolgirls’ League

Newpark v Thomastown United, 12.30pm.

Callan United v East End United, 2.30pm.

Evergreen City v Evergreen United, 4pm.

Freebooters v Lions, Scanlon Park 4pm.

Under-12 Glanbia League Division One

Deen Celtic A v Lions, 11am.

Evergreen Boys v East End United, 11am.

Freebooters A v Callan United, Scanlon Park 11am.

Under-12 Glanbia League Division Two

Bridge United B v Freebooters B, 12.30pm.

Evergreen Athletic v Stoneyford United A, 12.30pm.

Fort Rangers A v Newpark, 12.30pm.

Under-12 Glanbia League Division Three

Freshford Town v Evergreen United, 12.30pm.

Highview Athletic v Freebooters C, 12.30pm.

Fort Rangers B v Evergreen Rovers, 2pm.

Freebooters D v Paulstown 06, Scanlon Park 2pm.

Thomastown United B v Stoneyford United B, 2pm.

Under-12 SFAI Skechers Cup

Gorey Rangers v Bridge United, 1pm.

Thomastown United v Bunclody, 3.30pm.

Under-10 Schoolboys’ League Black

Callan United Black v Freshford Town Blue, 11am.

Callan United Red v Freshford Town Yellow, 11am.

Lions Blue v Deen Celtic Grey, 11am.

Lions White v Deen Celtic White, 11am.

Newpark v Evergreen Athletic, 11am.

Paulstown 06 v Highview Athletic, 11am.

East End United v Evergreen Dynamos, 2.30pm.

Fort Rangers v Evergreen Celtic, 4pm.

Under-10 Schoolboys’ League Amber

Thomastown United Blue v Evergreen City, 11am.

Thomastown United White v Evergreen United, 11am.

Thomastown United Yellow v Evergreen Rovers, 11am.

Freebooters Blue v Bridge United Blue, Coote’s Lane 12.30pm.

Freebooters Grey v Bridge United White, Coote’s Lane 12.30pm.

Freebooters White v Bridge United Yellow, Coote’s Lane 1pm.

SUNDAY

St Canice’s Credit Union Premier Division

Evergreen B v Evergreen A, 11am.

Freebooters A v Stoneyford United, 11am.

Rico’s of Gowran Division One

Newpark v Highview Athletic A, 11am.

Clover United v Lions A, 11am.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Callan United B v River Rangers, 11am.

Paulstown v Brookville, 11am.

St John’s v Evergreen C, 2.30pm.

Brogmaker Division Three

Evergreen 46 v Deen Celtic B, 2.30pm.

Highview Athletic B v Ballacolla, 2.30pm.

FAI Junior Cup

Derry Rovers v Bridge United, 12.30pm.

Leinster Senior Cup

Wicklow Town v Thomastown United, 2.30pm.

Leinster Junior Shield

Stamullen v Ormonde Villa, 1pm.

MONDAY

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Freebooters A v Lions, Scanlon Park 7.15pm.

Soccer Results

St Canice’s Credit Union Premier Division

Evergreen B 1, Thomastown United A 1.

Stoneyford United 1, Evergreen A 6.

Rico’s of Gowran Division One

Bridge United 2, Fort Rangers 2.

Lions A 2, Newpark 3.

Thomastown United B 0, Deen Celtic A 4.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Brookville 2, River Rangers 4.

Castlewarren Celtic 4, Paulstown 0.

Evergreen C 6, St Ann’s 2.

Leinster Junior Cup

Spartak Dynamo 0, Highview Athletic 5.

Bennettsbridge Parts Women’s League

Clover United 1, Thomastown United 4.

Under 17 TC Tyres League

Freebooters 1, Evergreen A 2.

Castlewarren Celtic 2, Thomastown United 10.

Clover United 6, Evergreen B 0.

East End United 10, Callan United 0.

Paulstown 06 3, Southend United 0.

Under-15 St Canice’s Credit Union League Division One

Evergreen City 2, Lions 2.

Newpark 0, Thomastown United A 0.

Under-15 St Canice’s Credit Union Division Two

Freebooters B 4, Evergreen United 0.

Stoneyford United 2, Thomastown United B 0.

Under-15 SFAI Skechers Cup

Evergreen 7, Piltown 5.

Under-14 Schoolgirls’ League

East End United 3, Thomastown United 0.

Evergreen City 5, Lions 0.

Newpark 2, Evergreen United 6.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Lions 0, Evergreen A 2.

Stoneyford United 0, East End United A 3.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Deen Celtic B 2, Newpark 7.

Evergreen United 0, Evergreen Town 1.

Freebooters B 6, Callan United 4.

Under-13 Kilkenny People League Division Three

Freebooters C 2, Highview Athletic 4.

Under-13 SFAI Skechers Cup

St Patrick’s Boys 2, Bridge United 7.

To continue reading this article for FREE,
please kindly register and/or log in.


Registration is absolutely 100% FREE and will help us personalise your experience on our sites. You can also sign up to our carefully curated newsletter(s) to keep up to date with your latest local news!

Register / Login

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.