Search

21/10/2021

All the Kilkenny league soccer fixtures

All the Kilkenny league soccer fixtures

The following are the fixtures for the Kilkenny and District League this week:

FRIDAY

Under 10 Schoolboys League Amber

Evergreen FC United Bridge United White Kells Road 18:30  

Evergreen FC City Bridge United Blue Kells Road 18:30  

Evergreen FC Rovers   Bridge United Yellow Kells Road 18:30  

Under 14 Bennettsbridge Parts League Division 1

Freebooters A   Bridge United Scanlon Park 19:15 

SATURDAY 

Under 10 Schoolboys League Black

Paulstown 06 FC   Newpark AFC Paulstown 10:30  

Callan United Red   Evergreen FC Athletic Fair Green-Callan 10:30  

Callan United Black   Highview Athletic Fair Green-Callan 10:30  

Freshford Town Yellow   Deen Celtic White Woodview 13:30  

Freshford Town Blue   Deen Celtic Grey Woodview 13:30  

Evergreen FC Celtic   Lions AFC White Kells Road 14:00  

Fort Rangers FC   East End United Wallslough 14:00  

Evergreen FC Dynamo's   Lions AFC Blue Kells Road 14:00  

Under 10 Schoolboys League Amber

Deen Celtic Red   Thomastown United White The Prince Grounds 10:30  

Deen Celtic Rovers   Thomastown United Yellow The Prince Grounds 10:30  

Deen Celtic Black   Thomastown United Blue The Prince Grounds 10:30  

Freebooters AFC Blue   Stoneyford United Black Scanlon Park 11:30  

Freebooters AFC White   Stoneyford United Red Scanlon Park 11:30  

Freebooters AFC Grey   Stoneyford United Green Scanlon Park 11:30  

Under 12 Glanbia League Division 1

Evergreen Albion   Thomastown United A Kells Road 11:00  

Bridge United A   Deen Celtic A Goresbridge 11:00  

Evergreen Boys   Lions AFC Kells Road 12:30  

East End United   Freebooters A Bennettsbridge 13:00  

Under 12 Glanbia League Division 2

Newpark AFC   Freebooters B Newpark 11:00  

Fort Rangers A   Evergreen Athletic Wallslough 11:00  

Stoneyford United A   Deen Celtic B Stoneyford 14:00  

Under 12 Glanbia League Division 3

Stoneyford United B   Freshford Town Stoneyford 11:00  

Fort Rangers B   Highview Athletic Wallslough 12:30  

Thomastown United B   Freebooters C United Park Thomastown 13:00  

Freebooters D   Evergreen United Coote's Lane 14:00  

Paulstown 06 FC   Evergreen Rovers Paulstown 14:00  

Under 14 Bennettsbridge Parts League Division 1

Thomastown United   Evergreen A United Park Thomastown 11:00  

Deen Celtic A   Clover United The Prince Grounds 11:00  

Under 14 Bennettsbridge Parts League Division 2

East End United   Bridge United B Bennettsbridge 11:00  

Callan United   Evergreen B Fair Green-Callan 11:00  

Southend United   Newpark AFC Ballyhale 11:00  

Freebooters C   Fort Rangers FC Scanlon Park 11:00  

Deen Celtic B   Freshford Town The Prince Grounds 13:00  

Highview Athletic   Freebooters B Harristown-Graignamanagh 13:00  

Under 16 TC Tyres League Division 2

Freebooters B   Stoneyford United Scanlon Park 13:00  

Clover United   Highview Athletic Rathdowney, Co Laois 14:00  

Freshford Town   Evergreen City Woodview 14:30  

TC Tyres Under 19 League

Evergreen A   Deen Celtic Kells Road 14:00  

Thomastown United   Highview Athletic United Park Thomastown 14:00  

Freebooters   Castlewarren Celtic Scanlon Park 14:00  

Under 12 Schoolgirls League

Bridge United   Thomastown United Goresbridge 11:00  

Lions   Evergreen City  13:00  

Callan United   East End United Fair Green-Callan 14:00  

Newpark AFC   Freebooters Newpark 14:00  

Under 16 Schoolgirls League

Evergreen   Castle Villa Kells Road 14:30  

Lions   Vale Wanderers AFC Cork Road, Durrow 14:30  

Freebooters   Bridge United Scanlon Park 14:30  

Thomastown United   Hanover Harps AFC United Park Thomastown 14:30  

Under 16 Subway Inter League

DDSL   Kilkenny & District League  13:00  

SUNDAY

St Canices Credit Union Premier Division

Freebooters B   Stoneyford United Fair Green-Kilkenny 11:00  

Thomastown United A   Callan United United Park Thomastown 11:00  

Ricos of Gowran Division 1 League

Bridge United   Clover United Goresbridge 11:00  

Fort Rangers   Lions A Wallslough 11:00  

Eamonn Maher Coach Hire Division 2 League

River Rangers   Paulstown The Paircín 11:00  

Callan United B   St. Anne's Fair Green-Callan 14:00  

Brogmaker League Division 3

Ballacolla   Evergreen 46  14:00  

Clover United B   Ormonde Villa Rathdowney, Co Laois 14:00  

FAI Junior Cup

Bridge Rovers   Evergreen FC  12:00  

Deen Celtic   New Oak Boys The Prince Grounds 12:00  

Corach Ramblers   Highview Athletic  12:00  

U-15 SFAI SUBWAY Championship 2016-17

Kilkenny & District League   Wexford Schoolboys League Derdimus Park 14:00  

MONDAY

Under 13 Kilkenny People League Division 2

Freebooters B   Freebooters C Scanlon Park 19:15

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.