Search our Archive

30/07/2021

All the soccer fixtures

All the soccer fixtures

The following are the fixtures for the Kilkenny and District League this week:

FRIDAY

Under 11 Schoolboys League Black

Evergreen FC Hibs   Newpark Reds Kells Road 18:30  

Evergreen FC Green   Bridge United Kells Road 18:30  

Evergreen FC Albion   Newpark Blacks Kells Road 18:30  

SATURDAY

Womans Shield

Clover United   Thomastown United Rathdowney, Co Laois   

Callan United   Evergreen FC Derdimus Park 17:00  

Under 11 Schoolboys League Amber

Stoneyford United White   Deen Celtic Rovers Stoneyford 11:00  

Stoneyford United Reds   Deen Celtic Reds Stoneyford 11:00  

Stoneyford United Blacks   Deen Celtic Blacks Stoneyford 11:00  

Spa United AFC White   Evergreen FC Villa Community Pitch, Johnstown 11:00  

Spa United AFC Red   Evergreen FC Town Community Pitch, Johnstown 11:00  

Spa United AFC Black   Evergreen FC Celtic Community Pitch, Johnstown 11:00  

Freebooters AFC White   Bridge United Yellow Scanlon Park 11:15  

Freebooters AFC Blue   Bridge United Blue Scanlon Park 11:15  

Freebooters AFC Grey   Bridge United White Scanlon Park 11:15  

Under 11 Schoolboys League Black

Callan United   Freshford Town Fair Green-Callan 11:00  

Freebooters AFC Town   Highview Athletic Coote's Lane 11:00  

East End United   Paulstown 06 FC Bennettsbridge 13:00  

Fort Rangers FC   Clover United Wallslough 14:00  

Thomastown United Blue   Lions AFC Red United Park Thomastown 14:15  

Thomastown United White   Lions AFC Black United Park Thomastown 14:15  

Under 13 Kilkenny People League Division 1

East End United A   Deen Celtic A Bennettsbridge 11:00  

Bridge United   Fort Rangers Goresbridge 13:00  

Lions   Stoneyford United Cork Road, Durrow 13:00  

Under 13 Kilkenny People League Division 2

Newpark AFC   Freebooters C Newpark 11:00  

Freebooters B   Highview Athletic Scanlon Park 11:00  

Deen Celtic B   Paulstown 06 FC The Prince Grounds 11:00  

Evergreen United   Thomastown United A Kells Road 12:45  

Freshford Town   East End United B Woodview 15:00  

Under 15 St Canices Credit Union League Division 1

Lions   Thomastown United A Cork Road, Durrow 11:00  

Bridge United   Evergreen A Goresbridge 11:00  

Under 15 St Canices Credit Union Division 2

Highview Athletic   Evergreen United Harristown-Graignamanagh 11:00  

Thomastown United B   Freebooters B United Park Thomastown 13:00  

Under 17 TC Tyres League

Callan United   Evergreen A Fair Green-Callan 11:00  

Paulstown 06 FC   Castlewarren Celtic Paulstown 11:00  

Freebooters   Clover United Scanlon Park 14:30  

Lions   East End United Cork Road, Durrow 14:30  

Under 14 Schoolgirls League

Newpark AFC   Freebooters Newpark 12:45  

East End United   Evergreen City Bennettsbridge 14:30  

Evergreen United   Nurney Villa Kells Road 14:30  

SUNDAY

Ricos of Gowran Division 1 League

Highview Athletic A   Clover United Harristown-Graignamanagh 11:00  

Lions A   Deen Celtic A Cork Road, Durrow 11:00  

Eamonn Maher Coach Hire Division 2 League

St. Anne's   Paulstown St. Anne's 11:00  

Evergreen C   Brookville Kells Road 11:00  

Castlewarren Celtic   River Rangers Scanlon Park 11:00  

St. Johns   Callan United B Garringreen 14:00  

Brogmaker League Division 3

Ballacolla   Ormonde Villa  11:00  

Deen Celtic B   Highview Athletic B The Prince Grounds 14:00  

Leinster Senior Cup

Thomastown United   VEC FC United Park Thomastown 14:00  

Leinster Junior Cup

Raheny United   Evergreen FC St Annes Park 12:00  

New Ross Town   Fort Rangers FC Good Counsel College 13:00  

Kingscourt Harps   Freebooters AFC Mount St Josephs Park 14:00

Soccer Results

Sunday 13 November 2016

St Canices Credit Union Premier Division

Freebooters B 0 2 Stoneyford United Fair Green-Kilkenny 11:00  

Thomastown United A 5 0 Callan United United Park Thomastown 11:00  

Ricos of Gowran Division 1 League

Bridge United 0 4 Clover United Goresbridge 11:00  

Fort Rangers 6 0 Lions A Wallslough 11:00  

Eamonn Maher Coach Hire Division 2 League

River Rangers 2 2 Paulstown The Paircín 11:00 

Callan United B 3 2 St. Anne's Fair Green-Callan 14:00 

Brogmaker League Division 3

Clover United B 2 3 Ormonde Villa Rathdowney, Co Laois 14:00  

Ballacolla 6 0 Evergreen 46  14:00  

FAI Junior Cup

Deen Celtic 4 3 New Oak Boys The Prince Grounds 11:00  

Bridge Rovers 1 5 Evergreen FC  12:00  

Corach Ramblers 0 2 Highview Athletic  12:00  

U-15 SFAI SUBWAY Championship 2016-17

Kilkenny & District League 0 2 Wexford Schoolboys League Derdimus Park 14:00 

Saturday 12 November 2016

Under 12 Glanbia League Division 1

Evergreen Albion 2 1 Thomastown United A Kells Road 11:00 

Bridge United A 1 3 Deen Celtic A Goresbridge 11:00 Home Referee 

Evergreen Boys 3 1 Lions AFC Kells Road 12:30  

East End United 1 0 Freebooters A Bennettsbridge 13:00 

Under 12 Glanbia League Division 2

Newpark AFC 1 1 Freebooters B Newpark 11:00  

Fort Rangers A 6 1 Evergreen Athletic Wallslough 11:00 

Stoneyford United A 4 2 Deen Celtic B Stoneyford 14:00 Home Referee 

Under 12 Glanbia League Division 3

Stoneyford United B 2 7 Freshford Town Stoneyford 11:00 

Fort Rangers B 0 2 Highview Athletic Wallslough 12:30 

Thomastown United B 1 1 Freebooters C United Park Thomastown 13:00 

Freebooters D 1 3 Evergreen United Coote's Lane 14:00 Home Referee 

Paulstown 06 FC 6 2 Evergreen Rovers Paulstown 14:00 Home Referee 

Under 14 Bennettsbridge Parts League Division 1

Thomastown United 0 2 Evergreen A United Park Thomastown 11:00 

Deen Celtic A 0 1 Clover United The Prince Grounds 11:00 Ryan O'Byrne 

Under 14 Bennettsbridge Parts League Division 2

East End United 2 3 Bridge United B Bennettsbridge 11:00  

Callan United 4 5 Evergreen B Fair Green-Callan 11:00  

Southend United 7 2 Newpark AFC Ballyhale 11:00  

Freebooters C 4 1 Fort Rangers FC Scanlon Park 11:00  

Deen Celtic B 4 3 Freshford Town The Prince Grounds 13:00  

Highview Athletic 3 0 Freebooters B Harristown-Graignamanagh 13:00  

Under 16 TC Tyres League Division 2

Freebooters B 3 8 Stoneyford United Scanlon Park 13:00  

Thomastown United 3 0 Highview Athletic United Park Thomastown 14:00  

Freshford Town 5 2 Evergreen City Woodview 14:30 

TC Tyres Under 19 League

Evergreen A 4 2 Newpark Kells Road 14:00 

Thomastown United 5 0 Highview Athletic United Park Thomastown 14:00 

Freebooters 8 0 Castlewarren Celtic Fair Green-Kilkenny 14:00 

Under 12 Schoolgirls League

Bridge United 3 4 Thomastown United Goresbridge 11:00 Home Referee 

Lions 1 1 Evergreen City Cork Road, Durrow 13:00 Home Referee 

Newpark AFC 1 4 Freebooters Newpark 14:00 Home Referee 

Evergreen United 2 1 East End United Kells Road 16:00 Home Referee 

Under 16 Schoolgirls League

Freebooters 4 1 Bridge United Scanlon Park 14:30 

Lions 3 1 Vale Wanderers AFC Cork Road, Durrow 14:30  

Friday 11 November 2016

Under 14 Bennettsbridge Parts League Division 1

Freebooters A 4 2 Bridge United Scanlon Park 19:15

More News

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.