Search our Archive

31/07/2021

All the Kilkenny GAA fixtures

All the Kilkenny GAA fixtures

The following are the Kilkenny GAA fixtures for the week:

WEDNESDAY
J. J. Kavanagh and Sons Junior A H.L. Division 1
Dunnamaggin; Dunnamaggin v St Lachtain’s (7pm)
Duggan Steel Under-14 Roinn C F.L.
Clara; Carrickshock v Clara (7pm)
THURSDAY
J. J. Kavanagh and Sons Junior A H.L. Division 2
Johnstown; Fenians v Graigue Ballycallan (7pm)
Duggan Steel Under-16 Roinn A H.L. Group A
Palmerstown; Dicksboro v Naas (6pm)
Duggan Steel Under-16 Roinn A H.L. Group B
Thomastown; Thomastown v St Martin’s (7pm)
Duggan Steel Under-14 Roinn B F.L.
Dr Tierney Park (League final)
Bennettsbridge v Graignamanagh (7pm)
FRIDAY
J. J. Kavanagh and Sons All County Junior H.L.
Jenkinstown; Conahy Shamrocks v Naomh Brid (7pm)
McGrath Park; Erin’s Own [C] v Windgap (8pm)
Cloneen; Cloneen v Naomh Moling (6pm)
Myshall; Naomh Eoin v Blacks and Whites (7pm)
St. John’s Park; O’Loughlin Gaels v Barrow Rangers (7pm)
Clara; Clara v John Lockes (7pm)
Galmoy; Galmoy v Rower Inistioge (7pm)
Dr Tierney Park; Graignamanagh v James Stephens (7pm)
Duggan Steel Under-16 Roinn C H.L.
Gowran; Young Irelands v St. Patrick’s (7pm)
Duggan Steel Under-14 Roinn B F.C. quarterfinals
Kilmacow; Kilmacow v Glenmore (6.30pm)
Moneenroe; Cloneen v Tullogher Rosbercon 17:30,
Danesfort; Danesfort v Piltown (7pm)
TBC; Graigue Ballycallan v Graignamanagh (7pm)
Duggan Steel Under-14 Roinn C F.C. semi-finals
Hugginstown; Carrickshock v Blacks and Whites (6.30m)
Clara; Clara v Barrow Rangers 18:30,
Special Minor 13 Aside H. Competition Roinn A quarter-finals
St. John’s Park; O’Loughlin Gaels v Dicksboro (7pm)
Bennettsbridge; Bennettsbridge v Naas (7pm)
Lisdowney; Lisdowney v Thomastown (7pm)
Ballyhale; Ballyhale Shamrocks v Erin’s Own (7pm)
Special Minor 13 Aside H. Competition Roinn B
Paulstown; Barrow Rangers v The Harps (7pm)
Kilmacow; Kilmacow v Mooncoin (7pm)
Inistioge; Rower Inistioge v Clara (7pm)
Dr Tierney Park; Graignamanagh v Mullinavat (6pm)
Special Minor 13 Aside Competition Roinn C
Palmerstown, (quarter-final A), Dicksboro v Piltown (7pm)
Special Minor 13 Aside H. Competition Roinn C quarter-finals
Cloneen; Cloneen/Railyard v Carrickshock (7pm)
Jenkinstown; Conahy Shamrocks v Glenmore (7pm)
Tullogher; Tullogher Rosbercon v St Lachtain’s (7pm)
SATURDAY
Electric Ireland Minor Hurling Championship
Nowlan Park; Kilkenny v Wexford (3pm)
J. J. Kavanagh and Sons JAHL Division 1
Jenkinstown; Conahy Shamrocks v St Martin’s (2.30pm)
Mooncoin; Mooncoin v Mullinavat (2.30pm)
J. J. Kavanagh and Sons JAHL Division 2
Tom Ryall Park; Graigue Ballycallan v Carrickshock (3.30pm)
M.L.R.; Mt Leinster Rangers v Fenians (3.30pm)
J. J. Kavanagh and Sons JAHL Division 3
Danesfort; Danesfort v Tullogher Rosbercon (2.30pm)
Thomastown; Thomastown v Piltown (2.30pm)
Iverk Produce JAHL Division 4
Carrigeen; Carrigeen v Young Irelands (2.30pm)
Urlingford; Emeralds v Bennettsbridge (2.30pm)
Iverk Produce JAHL Division 5
Tom Walsh Park; Blacks and Whites v John Lockes (2.30pm)
Paulstown; Barrow Rangers v Graignamanagh (6.30pm)
Country Style JAHL Division 6
Galmoy; Galmoy v Kilmacow (2.30pm)
Threecastles; Threecastles v Cloneen (2.30pm)
SUNDAY
Allianz Hurling League semi-final
Nowlan Park; Wexford v Tipperary (4pm)
MONDAY
Duggan Steel Under-16 Roinn A H.L.
St. John’s Park; O’Loughlin Gaels v Naas (7pm)
Larchfield; James Stephens v Kilmacow (7pm)
Bennettsbridge; Bennettsbridge v St Martin’s (7pm)
Thomastown; Thomastown v Piltown (7pm)
Duggan Steel Under-16 Roinn B H.L.
Pairc na Ratha; Glenmore v Rower Inistioge (7pm)
Ballyhale; Ballyhale Shamrocks v Graignamanagh (7pm)
Freshford; St Lachtain’s v Clara (7pm)
Mullinavat; Mullinavat v Tullogher Rosbercon (7pm)
Lisdowney; Lisdowney v Graigue Ballycallan (7pm)
Windgap; Galmoy/Windgap v Tullaroan (7pm)
Duggan Steel Under-16 Roinn C H.L.
Johnstown; Fenians v Conahy Shamrocks (7pm)
Tom Walsh Park; Blacks and Whites v John Lockes (7pm)
TUESDAY
Duggan Steel Under-16 Roinn C H.L.
Hugginstown; Carrickshock v Cloneen/Railyard (7pm)
Palmerstown; Dicksboro v O’Loughlin Gaels (7pm)
Slieverue; Slieverue v James Stephens (7pm)
Duggan Steel Under-14 Roinn A F.C. semi-final
Gowran; Young Irelands v Dicksboro (6.30pm)
Duggan Steel Under-14 Roinn A F.L.
Gowran; Young Irelands v Mooncoin (6.30pm).

More News

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.