Search

25/09/2021

All the Kilkenny GAA fixtures

All the Kilkenny GAA fixtures

The following are the Kilkenny GAA fixtures for the coming week:

Wednesday, May 10

Celtic Challenge u-17 Hurling

MW Hire Centre Dunmore: Kilkenny Black v Wicklow 7.30pm

Fenagh: Carlow v Kilkenny Amber 7.30pm


Allianz/Cumann na mBunscol – [All Games 4pm – First Team has Home Advantage]

Roinn B Toymaster Hurling League South

Tullogher Rosbercon NS V Glenmore NS  

Scoil Phádraig Ballyhale V Scoil McCauley Rice NS

Mooncoin Schools V Piltown NS  

Roinn C Top Oil Hurling League North

Clogh Mooneenroe NS V St. John`s Senior NS` Kilkenny  

Freshford NS V Coon Muckalee NS

Lisdowney NS V Ballyragget NS

Roinn C Top Oil Hurling League South

Kilmacow BNS v The Rower Mixed NS` Inistioge  

Dunnamaggin NS V Danesfort NS  

Windgap NS V Mullinavat NS

Goresbridge/Paulstown V Carrickshock NS  

Top Oil Hurling Roinn D 13 Aside League North

Gaelscoil Osraí, Loch Buí v The Model School  

Johnstown NS V Galmoy NS

Thursday

Iverk Produce South Junior B Hurling Championship League Group B

Ballyhale: Ballyhale Shamrocks V Kilmacow 7.30pm

Special Minor 13 Aside Competition Roinn A Shield Final

Jenkinstown: Dicksboro V Lisdowney 7pm  

Special Minor 13 Aside Competition Roinn C Shield Final

Bennettsbridge:  John Lockes V Cloneen/Railyard 7pm

Allianz Cumann na mBunscol – [All Games 4pm – First Team has Home Advantage]

Toymaster Under-11 League Hurling Group 1 Roinn A

Piltown NS V Glenmore NS  

Toymaster Under-11 League Hurling Group 2 Roinn A

Castlecomer BNS V Thomastown NS  

Gowran NS V Tullogher Rosbercon NS  

Under-11 League Hurling Group 3 Roinn A

Graigue/skeough V Scoil McCauley Rice NS

Clara NS V Kilmanagh NS  

Top Oil Under-11 League Hurling Group 1 Roinn B

Carrickshock NS V Danesfort NS  

Top Oil Under-11 League Hurling Group 2 Roinn B

Urlingford NS V Coon Muckalee NS  

Top Oil Under-11 League Hurling Group 3 Roinn B

Freshford NS V Lisdowney NS  

Top Oil Under-11 League Hurling Group 4 Roinn B

Scoil Phádraig Ballyhale V Kilmacow BNS

Mullinavat NS v The Rower Mixed NS` Inistioge  

Toymaster Under-11 League Hurling Group 1 Roinn C

Galmoy NS V Johnstown NS

Ballyragget NS v The Model School  

Toymaster Under-11 League Hurling Group 2 Roinn C

Slieverue Mixed NS V Goresbridge/Paulstown

Friday

J. J. Kavanagh and Sons All County Junior Hurling League – Semi-Final

Urlingford:  Emeralds V O'Loughlin Gaels 7.30pm
J. J. Kavanagh and Sons North Junior B Hurling League/Championship

Group B

Lisdowney:  Lisdowney V Blacks and Whites 7.30pm

Iverk Produce South Junior B Hurling Championship League

Group A

Mooncoin:  Mooncoin V Tullogher Rosbercon 7pm

Group B

Windgap:  Windgap V Rower Inistioge 7pm 

Duggan Steel Under-16 Roinn B Hurling League

Shield Final: Bennettsbridge: Graigue Ballycallan V Rower Inistioge 7pm

League Final: Jenkinstown:  St Lachtain's V Danesfort 7pm  

Duggan Steel Under-16 Roinn B Hurling League Group A

Paulstown:  Barrow Rangers V Emeralds 7pm
Saturday

Electric Ireland Leinster MHC Semi-Final

O’Moore Park: Laois v Kilkenny 3pm
J. J. Kavanagh and Sons Senior Football Championship Semi-Final

Jenkinstown:  Railyard V James Stephens 6pm

J. J. Kavanagh and Sons All County Junior Hurling League – Semi-Final

Mt Leinster Rangers:  Mt Leinster Rangers V Slieverue 6.30pm 

J. J. Kavanagh and Sons Junior A League Division 2 Final

Freshford:  Graigue Ballycallan V St. Patrick's 6.30pm

Iverk Produce Junior A Hurling league Division 4 Final

Inistioge:  Young Irelands V Glenmore 6.30pm

Iverk Produce South Junior A Hurling Championship League

Thomastown:  Thomastown V Dunnamaggin 7pm  

Tullogher:  Tullogher Rosbercon V Mullinavat 7pm

J. J. Kavanagh and Sons Kevin Fennelly Cup Semi-Final

John Locke Park:  John Lockes V Naomh Eoin 6.30pm  
J. J. Kavanagh and Sons Paddy Cahill Cup – Semi-Finals

Piltown:  Piltown V Conahy Shamrocks 6.30pm  

Paulstown:  Barrow Rangers V Ballinkillen 6.30pm

Sunday

J. J. Kavanagh and Sons Junior A League Division 1 Final

Thomastown:  Conahy Shamrocks V Mooncoin 2pm

J. J. Kavanagh and Sons North Junior A Hurling League/Championship Group B

Paulstown:  Barrow Rangers V Fenians 2pm

J. J. Kavanagh and Sons Junior Hurling League Final

Danesfort:  Ballyhale Shamrocks V James Stephens 12 Noon

J. J. Kavanagh and Sons Kevin Fennelly Cup Semi-Final

Cloneen:  Cloneen V Blacks and Whites 12.30pm

Monday

Duggan Steel Under-14 Hurling League – All Games 7.30pm

Roinn A

Mooncoin:  Mooncoin V James Stephens  

Palmerstown:  Dicksboro V O'Loughlin Gaels

Gowran:  Young Irelands V Thomastown  

Roinn B Group A

Palmerstown:  Dicksboro V Mullinavat

Dunnamaggin:  Dunnamaggin V Glenmore  

Kilmacow:  Kilmacow V Graignamanagh  

Roinn B Group B

Piltown:  Piltown V St Martin's

Inistioge:  Rower Inistioge V Danesfort  

Roinn B Group C

Tullaroan:  Tullaroan V John Lockes  

Lisdowney:  Lisdowney V Graigue Ballycallan  

Roinn B Group D

Canon Kearns Park:  Erins Own V Galmoy/Windgap  

Urlingford: Emeralds V Conahy Shamrocks  

Roinn C

Cloneen:  Cloneen/Railyard V Blacks and Whites  

Paulstown:  Barrow Rangers V Slieverue  

Clara:  Clara V Carrickshock

Ballyragget: St. Patrick's V Fenians  

Ballyhale:  Ballyhale Shamrocks V James Stephens  

Wednesday, May 17

Kilkenny Citroen Centre Minor B Football Championship Semi-Final

Pairc na Ratha: Glenmore V Rower Inistioge 7pm

Allianz/Cumann na mBunscol Roinn B Toymaster Hurling League South

Piltown NS V Scoil Phádraig Ballyhale  

Glenmore NS V Graigue/Skeough,  

Scoil McCauley Rice NS V Tullogher Rosbercon NS  

Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Hurling Roinn D 13 Aside League North

St. Canice`s NS V Johnstown NS  

Galmoy NS V Gaelscoil Osraí, Loch Buí

More News

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.