Search

25/10/2021

The GAA fixtures for the week

The GAA fixtures for the week

The following are the Kilkenny GAA fixtures for the week:
THURSDAY
J. J. Kavanagh and Sons North Junior B Hurling League/Championship Group A
Danesfort: Danesfort v Bennettsbridge 7.30pm
Duggan Steel Under-14 B Hurling League Group B
Piltown: Piltown v St Martin’s 7.30pm

FRIDAY
J. J. Kavanagh and Sons North Junior A Hurling League/Championship Group A
Freshford: St Lachtain’s v Dicksboro 7pm
Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens v O’Loughlin Gaels 7pm
Coon: St Martin’s v Emeralds 7pm
Group B
Paulstown: Barrow Rangers v St. Patrick’s 7pm
Jenkinstown: Conahy Shamrocks v Graigue Ballycallan 7pm
Johnstown: Fenians v Lisdowney 7pm
Iverk Produce South Junior A Hurling Championship League
Mooncoin: Mooncoin v Carrickshock 7.30pm
Dunnamaggin: Dunnamaggin v Tullogher Rosbercon 7.30pm
Iverk Produce South Junior B Hurling Championship League Group A
Pairc na Ratha: Glenmore v Carrigeen 7.30pm
Group B
Ballyhale: Ballyhale Shamrocks v Slieverue 7.30pm
Inistioge: Rower Inistioge v Kilmacow 7.30pm
John Locke Park, John Lockes v Windgap 7.30pm
Duggan Steel Under-14 Hurling League – [All Games 7.30pm] Roinn A
St. John’s Park: O’Loughlin Gaels v Thomastown
Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens v Young Irelands
Palmerstown: Dicksboro v Mooncoin
Roinn B Group A
Dr Tierney Park: Graignamanagh v Mullinavat,
Pairc na Ratha: Glenmore v Dicksboro
Kilmacow: Kilmacow v Dunnamaggin
Roinn B Group B
Inistioge: Rower Inistioge v Tullogher Rosbercon
Danesfort: Danesfort v St Martin’s
Roinn B Group C
Lisdowney: Lisdowney v Bennettsbridge
Tom Ryall Park: Graigue Ballycallan v John Lockes
Roinn B Group D
Galmoy: Galmoy/Windgap v Conahy Shamrocks
Freshford: St Lachtain’s v Emeralds
Roinn C
Ballyhale: Ballyhale Shamrocks v Blacks and Whites
Hugginstown: Carrickshock v Slieverue
Ballyragget: St. Patrick’s v Cloneen/Railyard
Clara: Clara v James Stephens

SATURDAY
J. J. Kavanagh and Sons North Junior B Hurling League/Championship Group A
Jenkinstown: Conahy Shamrocks v James Stephens 7pm
Canon Kearns Park: Erins Own v Dicksboro 7pm
Group B
Galmoy: Galmoy v Blacks and Whites 7pm
Cloneen: Cloneen v Threecastles 7pm
Lisdowney: Lisdowney v Clara 7pmCeltic Challenge
Abbottstown: Westmeath v Kilkenny Black 2.30pm
Abbottstown: Kilkenny Amber v Meath Royals 2.30pmBritish inter-county Junior Football Championship
Peterson Park, Glasgow: Scotland v Kilkenny 4pm
SUNDAY
St. Canices [Kilkenny] Credit Union Byrne Cup Senior Hurling League
Mullinavat: Mullinavat v Ballyhale Shamrocks 6pm
Michael Lyng Motors Aylward Cup Intermediate Hurling League
Tom Ryall Park: Graigue Ballycallan v Thomastown 2pm

MONDAY
Duggan Steel Under-14 C Hurling League
Paulstown: Barrow Rangers v Fenians 7.30pm
Hugginstown: Carrickshock v Cloneen/Railyard 7.30pm,
Ballyhale: Ballyhale Shamrocks v James Stephens 7.30pm
TUESDAY
St. Canices [Kilkenny] Credit Union Byrne Cup Senior Hurling League
St. John’s Park: O’Loughlin Gaels v Clara 7.30pm
J. J. Kavanagh and Sons North Junior A Hurling League/Championship Group A
Freshford: St Lachtain’s v James Stephens 7pm
Gowran: Young Irelands v St Martin’s 7pm
Palmerstown: Dicksboro v Emeralds 7pm
WEDNESDAY, MAY 31
Duggan Steel Under-14 Hurling League Roinn B Group C
John Locke Park: John Lockes v Lisdowney 7.30pm

To continue reading this archived article for FREE,
please just kindly register and/or log in.


Registration is absolutely 100% FREE and will help us personalise your experience on our sites. You can also sign up to our carefully curated newsletter(s) to keep up to date with your latest local news!

Register / Login

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.