Search our Archive

03/08/2021

Kilkenny soccer: All the fixtures for the coming week

Kilkenny soccer: All the fixtures for the coming week

The following are the Kilkenny and District Soccer League fixtures for the coming week: 
SOCCER FiXTURES
FRIDAY
LFA O'Neill's Junior Cup
Enniskerry v Freebooters AFC (8pm).
Under-10 Schoolboys League Amber
Evergreen FC X 2 v Evergreen FC X 2, Kells Road (6.30pm).
Under-10 Schoolboys League Black
Evergreen FC Athletic v Evergreen FC Celtic, Kells Road (6.30pm).
Under-12 Glanbia League Division 2
Freebooters United v Evergreen Rovers, Scanlon Park 7.15pm).
SATURDAY
Junior St Canice's Credit Union Premier Division
Evergreen FC A v Highview Athletic A, Kells Road Astro pitch (7.30pm).
LFA O'Neill's Youth Cup
Hudson Bay v Freebooters AFC (2pm).
Schoolgirls under-10 blitz Derdimus Park (12 noon).
Under-10 Schoolboys League Amber
Thomastown United X 2 v Stoneyford United X 2, United Park, Thomastown (10.30am).
Clover United X 2 v Callan United X 2, Rathdowney, Co Laois (12noon).
East End United X 2 v Deen Celtic X 2, Bennettsbridge (1pm).
Lions AFC X 2 v Highview Athletic X 2, Moyne Road, Durrow (2pm).
Bridge United X 2 v Freebooters AFC X 2, Goresbridge (2pm).
Under-10 Schoolboys League Black
Thomastown United v Stoneyford United, United Park, Thomastown (10.30am).
Newpark AFC v Fort Rangers FC, Newpark (11am).
Lions AFC v Paulstown 06 FC, Moyne Road, Durrow (2pm).
Under-12 Glanbia League Division 1
Stoneyford United A v Lions A, Stoneyford (11am).
Thomastown United A v Evergreen Athletic, United Park, Thomastown (12.30pm).
Freebooters Town v Bridge United A, Scanlon Park (1.30pm).
Under-12 Glanbia League Division 2
Lions B v Highview Athletic, Moyne Road, Durrow (11am).
East End United v Bridge United B, Bennettsbridge (11am).
Thomastown United B v Stoneyford United B, United Park, Thomastown (1.45pm).
Under-12 Glanbia League Division 3
Clover United v Freebooters Albion, Rathdowney, Co Laois (11am).
Callan United v Evergreen 07, Fair Green, Callan (12.3opm).
Bridge United C v Spa United AFC, Goresbridge (12.45pm).
Under-12 Glanbia League Division 4
Evergreen United v Fort Rangers FC, Kells Road (11am).
Under-14 Bennettsbridge Parts Division 1
Thomastown A v Bridge United A, United Park, Thomastown (11am).
East End A v Evergreen B, Bennettsbridge (12.30am).
Freebooters A v Evergreen A, Scanlon Park (3pm).
Under-14 Bennettsbridge Parts League Division 2
Fort Rangers FC v Evergreen C, Wallslough (11am).
Stoneyford United v Paulstown 06 FC, Stoneyford (11am).
Highview Athletic v Freebooters B, Harristown, Graignamanagh (11am).
Under-14 Bennettsbridge Parts League Division 3
Callan United v Thomastown United B, Fair Green, Callan (11am).
Clover United v Bridge United B, Rathdowney, Co Laois (12.45pm).
Spa United AFC v Deen Celtic B (2.30pm).
Schoolgirls under-14 League Division 1
Piltown v Freebooters, Piltown
Evergreen United v Hanover Harps, Kells Road (11am).
Thomastown United v Evergreen City, United Park, Thomastown (2pm).
Schoolgirls under-14 League Dvision 2
East End United v Newpark AFC, Bennettsbridge (11am).
Callan United v Lions AFC, Fair Green, Callan (2pm).
Under-16 TC Tyres League Division 1
Bridge United v Thomastown United A, Goresbridge (11am).
Highview Athletic v Evergreen A, Harristown, Graignamanagh (12.30pm).
Lions AFC v Evergreen B, Moyne Road, Durrow (12.30pm).
Stoneyford United v Freebooters AFC, Stoneyford (1pm).
Clover United v Deen Celtic, Rathdowney, Co Laois (2pm).
Girls under-18 League
Freebooters AFC v Vale Wanderers, Scanlon Park (12 noon).
Deen Celtic v Evergreen FC, The Prince grounds (2pm).
Under-19 Division 1
Callan United v Evergreen FC, Fair Green, Callan (11am).
Thomastown United v East End United, United Park, Thomastown (11am).
Newpark AFC v Castlewarren Celtic, Newpark (2pm).
SUNDAY
Junior St Canice's Credit Union Premier Division
Callan United A v Thomastown United A, Fair Green, Callan (11am).
Junior Ricos of Gowran Division 1 League
Fort Rangers FC v Thomastown United B, Wallslough (11am).
Stoneyford United v Clover United A, Stoneyford (11am).
Freebooters AFC B v Lions AFC, Fair Green, Kilkenny (11am).
Junior Eamonn Maher Coach Hire Division 2 League
Ballacolla FC v River Rangers, Ballacolla (11am).
Ormonde Villa FC v Paulstown 06 FC, Garringreen (11am).
Newpark AFC v Spa United AFC, Newpark (11am).
Bridge United v Brookville AFC, Goresbridge (11am)
Junior Brogmaker Division 3 League
Castlewarren Celtic B v Freshford Town, Castlewarren Sports Field (2pm).
Highview Athletic B v Evergreen 46 FC, Harristown, Graignamanagh (2pm).
Deen Celtic B v Clover United B, The Prince Grounds (2pm).
SFAI under-12 Subway Inter League
Wexford B v Wicklow
Kilkenny v Midlands League, Kells Road (12 noon).
SFAI under-13 Subway Inter League
SDFL v Wicklow
Kilkenny v NDSL, Kells Road (2pm).
Under-17 A
Lions AFC A v Evergreen FC A, Cork Road, Durrow (2pm).
Under-17 B
Highview Athletic v Freshford Town, Harristown, Graignamanagh (11am).
River Rangers v Lions AFC B, The Paircín (2pm).
FRIDAY, DECEMBER 15
Under-11 Schoolboys League Amber
Evergreen FC x 2 V Highview Athletic x 2, Kells Road (6.30pm).
Under-11 Schoolboys League Black
Evergreen FC Green v Paulstown 06 FC, Kells Road (6.30pm).
Under-13 Kilkenny People League Division 2
Freebooters B v Callan United, Scanlon Park (7.15pm).

More News

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.