Kilkenny GAA: All the fixtures and results

@KKPeopleSport

Reporter:

@KKPeopleSport

Email:

sport@kilkennypeople.ie

Kilkenny GAA: All the fixtures and results

FRIDAY

Duggan Steel under-13 Roinn B Football League Group A
Piltown: Mullinavat v John Lockes (6.45pm).

SATURDAY
J.J. Kavanagh & Sons S.F.L. Group A
Jenkinstown: Conahy Shamrocks v Dicksboro (2pm).
J.J. Kavanagh & Sons S.F.L. Group B
Pairc na Ratha: Glenmore v Kilmoganny (2pm).
Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens v Mullinavat (2pm).
J.J. Kavanagh & Sons S.F.L. Group C
Clara: Clara v Danesfort (2pm).
Coon: Muckalee v Railyard (3.30pm).
J.J. Kavanagh & Sons Intermediate Football League Group A
Canon Kearns Park: Erin's Own v Rower Inistioge (2pm).
J.J. Kavanagh & Sons Intermediate Football League Group B
Thomastown: Thomastown v Blacks and Whites (2pm).
Tullogher: Tullogher Rosbercon v Lisdowney (2pm).

SUNDAY
Allianz National Hurling League
Nowlan Park: Kilkenny v Clare (2pm).
AIB All-Ireland club IHC final
Croke Park: St Patrick's (Kilkenny) v Kanturk (Cork) at 3.45pm).
J.J. Kavanagh & Sons Junior Football League
Moneenroe: Railyard v Graigue Ballycallan (11am).
Duggan Steel Under-13 Roinn A Football League Group A
Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens v Rower Inistioge (10.30am).
Gowran: Young Irelands v Thomastown (10:30am).
Duggan Steel Under-13 Roinn A Football League Group B
Danesfort: Danesfort v Dicksboro (10:30am).
St John's Park: O'Loughlin Gaels v Tullogher Rosbercon (10:30am).
Duggan Steel Under-13 Roinn B Football League Group A
Piltown: Piltown v Glenmore (10:30am).
Mooncoin: Mooncoin v Kilmacow (10:30am).
Duggan Steel Under-13 Roinn B Football League Group B
Clara: Clara v Graigue Ballycallan (10:30am).
Paulstown: Barrow Rangers v St Martin's (10.30am).
Ballyragget, St. Patrick's v Erins Own (10.30am).
Duggan Steel Under-13 Roinn C Football League Group A
Slieverue: Slieverue v Kilmoganny (10.30am).
Ballyhale: Ballyhale Shamrocks v Carrickshock10:30,
Bennettsbridge: Bennettsbridge v Graignamanagh10:30,
Duggan Steel Under-13 Roinn C Football League Group B
Cloneen: Cloneen/Railyard v St Lachtain's (10.30am)
Tom Walsh Park: Blacks and Whites v Tullaroan (10.30am).
Lisdowney: Lisdowney v Conahy Shamrocks (10.30am).

FRIDAY, FEBRUARY 9
J.J. Kavanagh & Sons Intermediate Football League Group A
Mooncoin: Mooncoin v Piltown (8pm).

GAA RESULTS

Allianz National Hurling League
Cork 1-24, Kilkenny 0-24
Top Oil Leinster colleges SHC quarter-final
Kilkenny CBS 2-16, Castlecomer Community School 0-13
J.J. Kavanagh & Sons S.F.L. Group A
O'Loughlin Gaels 1-11. Conahy Shamrocks 1-3
J.J. Kavanagh & Sons S.F.L. Group B
Mullinavat w/o, Glenmore (scr)
J.J. Kavanagh & Sons S.F.L. Group C
Muckalee 3-10, Danesfort 2-3
J.J. Kavanagh & Sons Intermediate Football League Group A
Piltown 3-8. Erins Own 0-7
J.J. Kavanagh & Sons Junior Football Championship
Lisdowney 2-9, Graigue Ballycallan 2-8