Kilkenny GAA: all the fixtures for the coming week

@kilkennypeoplesport

Reporter:

@kilkennypeoplesport

Kilkenny GAA: all the fixtures for the coming week

The following are the Kilkenny GAA fixtures for the coming week:

THURSDAY
Duggan Steel Under-13 Roinn A Football League Group S
Danesfort: Danesfort V Dicksboro (6.45PM).
FRIDAY
J. J. Kavanagh and Sons S.F.L. Group C
Moneenroe: Railyard V Clara (8.30pm).
SATURDAY
J. J. Kavanagh and Sons S.F.L. Group A
Palmerstown: Dicksboro v St Patrick’s (2pm).
J. J. Kavanagh and Sons S.F.L. Group B
Dunnamaggin: Kilmoganny v James Stephens (2pm).
J. J. Kavanagh and Sons Intermediate Football League Group A
Inistioge: Rower Inistioge v Mooncoin (2pm).
J. J. Kavanagh and Sons Intermediate Football League Group B
Tullogher: Tullogher Rosbercon v Blacks and Whites (2pm).
J. J. Kavanagh and Sons Junior Football League
Muckalee: Muckalee v Railyard (2pm).
Duggan Steel Under-13 Roinn C Football League Group B
Jenkinstown: Conahy Shamrocks v Cloneen/Railyard (10.30am).

SUNDAY
Allianz National Hurling League, Round 3
Walsh Park: Waterford v Kilkenny (2pm). Ref: Fergal Horgan (Tipperary)
J. J. Kavanagh and Sons Intermediate Football League Group B
Lisdowney: Lisdowney v Thomastown (10.30am).
Duggan Steel Under-13 Roinn A Football League Group A
Inistioge: Rower Inistioge v Young Irelands (10.30am).
Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens v Young Irelands (10.30am).
Thomastown: Thomastown v Rower Inistioge (10.30am).
Duggan Steel Under-13 Roinn A Football League Group S
Danesfort: Danesfort v O'Loughlin Gaels (10.30am).
Tullogher: Tullogher Rosbercon v Dicksboro (10.30am).
Duggan Steel Under-13 Roinn B Football League Group A
Kilmacow: Kilmacow v John Lockes (10.30am).
Pairc na Ratha: Glenmore v Mullinavat (10.30am).
Mooncoin: Mooncoin v Piltown (10.30am).
Duggan Steel Under-13 Roinn B Football League Group B
Clara: Clara v Graigue Ballycallan (10.30am).
Tom Ryall Park: Graigue Ballycallan v St Martin’s (10.30am).
Canon Kearns Park: Erin’s Own v Barrow Rangers (10.30am).
Duggan Steel Under-13 Roinn C Football League Group A
Dr Tierney Park: Graignamanagh v Slieverue (10.30am).
Hugginstown: Carrickshock v Graignamanagh (10.30am).
Dunnamaggin: Kilmoganny v Bennettsbridge (10.30am).
Ballyhale: Ballyhale Shamrocks v Slieverue (10.30am).
Duggan Steel Under-13 Roinn C Football League Group B
Tullaroan: Tullaroan v Conahy Shamrocks (10.30am).
Páirc Lachtain: St Lachtain’s v Lisdowney (10.30am).
Tom Walsh Park: Blacks and Whites v Cloneen/Railyard (10.30am).
MONDAY
Duggan Steel Under-13 Roinn B Football League Group A
Piltown: Kilmacow v Mullinavat (6.45pm).