Kilkenny GAA: all the fixtures for the coming week

@kilkennypeoplesport

Reporter:

@kilkennypeoplesport

Kilkenny GAA: all the fixtures for the coming week

The following are the Kilkenny GAA fixtures for the coming week:

WEDNESDAY
Top Oil Corn Ui Dhuill SH ‘A’ All Ireland quarter-final play-off
Waterford IT: Kilkenny CBS v St Peter’s College (2pm).
Duggan Steel Under-13 Roinn B Football League Group A
Mooncoin: Mooncoin v Piltown (7pm).
THURSDAY
Leinster post primary schools SHC final
Netwatch Dr Cullen Park: St Kieran’s College v Dublin North (2pm).
FRIDAY
Duggan Steel Under-13 Roinn B Football League Group A
Piltown: Kilmacow v Mullinavat (6.45pm).
SATURDAY
J.J. Kavanagh & Sons S.F.L. Group C
Coon: Muckalee v Railyard (3.30pm)
Danesfort: Danesfort v Clara (7pm).
J.J. Kavanagh & Sons Intermediate Football League Group B
Lisdowney: Lisdowney v Tullogher Rosbercon (2pm).
Duggan Steel Under-13 Roinn B Football League Group A
Pairc na Ratha: Glenmore v Mullinavat (10.30am).
Duggan Steel under-13 Roinn C Football League Group A
Hugginstown: Carrickshock v Graignamanagh (4pm).
SUNDAY
Allianz National Hurling League, Round 4
Nowlan Park: Kilkenny v Tipperary (2pm).
Duggan Steel Under-13 Roinn A Football League Group A
Inistioge: Rower Inistioge v Young Irelands (10.30am).
Duggan Steel Under-13 Roinn B Football League Group A
Piltown: Piltown v Kilmacow (10.30am).
Mullinavat: Mullinavat v Mooncoin (10.30am).
John Lockes Park: John Lockes v Glenmore (10.30am).
Duggan Steel Under-13 Roinn B Football League Group B
Clara: Clara v Graigue Ballycallan (10.30am).
Ballyragget: St Patrick’s v Graigue Ballycallan (10.30am).
Paulstown: Barrow Rangers v Clara (10.30am).
Coon: St Martin’s v Erin’s Own (10.30am).
Duggan Steel Under-13 Roinn C Football League Group A
Slieverue: Slieverue v Carrickshock (10.30am).
Bennettsbridge: Bennettsbridge v Ballyhale Shamrocks (10.30am)
Dr Tierney Park: Graignamanagh v Kilmoganny (10.30am).
Dr Tierney Park: Graignamanagh v Slieverue (10.30am).
Duggan Steel Under-13 Roinn C Football League Group B
Jenkinstown: Conahy Shamrocks v Cloneen/Railyard (10.30am).
Cloneen: Cloneen/Railyard v Tullaroan (10.30am).
Lisdowney: Lisdowney v Blacks and Whites (10.30am).
Jenkinstown: Conahy Shamrocks v St Lachtain’s (10.30am).
MONDAY
Duggan Steel Under-13 Roinn C Football League Group A
Ballyhale: Ballyhale Shamrocks v Slieverue (10.30am).