Kilkenny GAA: all the results from the last week

@kilkennypeoplesport

Reporter:

@kilkennypeoplesport

GAA: all the results from the last week

The following are the Kilkenny GAA results from the last week:

St. Canice's Credit Union [Kilkenny] S.H.L.
Bennettsbridge 2-14 Rower Inistioge 0-19
Ballyhale Shamrocks 1-24 Erins Own 0-13
O'Loughlin Gaels 1-16 Danesfort 0-11
Mullinavat 4-18 James Stephens 0-12
St. Patrick's 1-23 Carrickshock 1-13
Dicksboro 1-14 Clara 0-10
Michael Lyng Motors I.H.L.
Tullogher Rosbercon 2-17 St Lachtain's 1-15
Graigue Ballycallan 0-13 Thomastown 0-10
Tullaroan 1-16 Glenmore 1-9
St. Martin's 3-9 John Lockes 0-15
Young Irelands 1-22 Mooncoin 0-17
Lisdowney 3-10 Fenians 0-18
J. J. Kavanagh and Sons J.H.L.
Emeralds 1-15 Piltown 1-15
Dunnamaggin 1-14 Barrow Rangers 0-14
Windgap 1-15 Conahy Shamrocks 1-12
Blacks and Whites 4-8 Graignamanagh 2-12
Galmoy 2-17 Slieverue 1-11
Kilmacow 1-11 Cloneen 0-9
Rower Inistioge 2-18 Clara 2-8
James Stephens 1-12 St. Patrick's 2-7
Kilkenny Honda Centre M.H.L.
Kilmacow 3-14 Erins Own 2-7
James Stephens 6-20 St Martin's 1-6
O'Loughlin Gaels 0-19 St Lachtain's 2-10
Graigue Ballycallan 3-15 Galmoy/Windgap 3-12
Clara 4-12 Mullinavat 2-18
Thomastown 1-16 Lisdowney 3-8
Emeralds 2-10 The Harps 1-11
Tullogher Rosbercon 1-13 Rower Inistioge 0-13
Bennettsbridge 3-13 John Lockes 2-12
Piltown 1-23 Glenmore 0-7
Cloneen/Railyard 3-10 Tullaroan 1-16
Blacks and Whites 1-13 Fenians 2-5
Duggan Steel Under-15 H.L.
Mooncoin 7-7 Dicksboro Maroon 3-8
James Stephens 2-6 Dicksboro Maroon 0-8
Dicksboro White 4-10 Mt Leinster Rangers 4-9
Young Irelands 2-16 Galmoy/Windgap 1-6
Emeralds 1-17 St Martin's 1-5
Erins Own 4-11 John Lockes 3-4
St Martin's 3-6 Bennettsbridge 1-8
Erins Own 2-14 Tullaroan 1-6
Danesfort 0-8 Emeralds 0-0
Kilmacow 4-14 Barrow Rangers 2-6
Kilmacow 7-7 Graigue Ballycallan 0-1
Blacks and Whites 6-16 Young Irelands 2-4
Duggan Steel Under-13 Roinn A F.C. Q/Finals
Young Irelands 3-8 O'Loughlin Gaels 2-5
Dicksboro 4-13 Danesfort 2-2
James Stephens 3-11 Tullogher Rosbercon 1-1
Duggan Steel Under-13 Roinn A F.L. Final
Thomastown 2-7 James Stephens 3-2
Duggan Steel Under-13 Roinn B F.C.
Mullinavat 8-5 Mooncoin 4-5
Graigue Ballycallan 1-12 Barrow Rangers 1-3
Duggan Steel Under-13 F.L.
Clara 4-13 St Martin's 2-1
Duggan Steel Under-13 Roinn C F.C. Q/Finals
Bennettsbridge 2-10 Cloneen/Railyard 0-2
Graignamanagh 5-12 Tullaroan 1-2
Duggan Steel Under-13 F.L.
Bennettsbridge 10-9 Ballyhale Shamrocks 1-3
Allianz/Cumann na mBunscol Toymaster H.L.
Gaelscoil Osrai 3-4 Gowran NS 1-5
Clara NS 3-10 Urlingford NS 1-3
St. Canice`s NS 2-15 St. Patricks DLS 4-4
Gaelscoil Osrai 0-7 Kilmanagh NS 0-5
Thomastown NS 5-7 Urlingford NS 0-2
Clara NS 5-8 St. Canice`s NS 0-6
Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil H.L.
Dunnamaggin NS 2-5 Graigue / Skeough 2-4
Castlecomer BNS 6-6 Kilkenny CBS NS 3-6
Castlecomer BNS 4-6 Graigue / Skeough 2-2
Scoil McCauley Rice NS 6-1 Dunnamaggin NS 1-4
Bennettsbridge NS 1-5 Kilkenny CBS NS 0-3
Piltown NS 2-6 Mooncoin Schools 1-2
Tullogher Rosbercon NS 3-5 Kilmacow BNS 1-5
Glenmore NS 1-3 Mooncoin Schools 0-3
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn C Toymaster H.L.
Coon Muckalee NS 4-3 Conahy NS 2-1
Lisdowney NS 2-7 St. John`s NS 1-6
Carrickshock NS 5-3 Goresbridge/Paulstown 1-1
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn D Top Oil H.L.
Johnstown NS 5-8 Galmoy NS 2-0
The Model School 3-6 Kilkenny CBS 1-5
Clogh Mooneenroe NS 2-4 St. Canice`s NS 0-1
Johnstown NS 3-7 The Model School 1-2
Galmoy NS 4-6 Clogh Mooneenroe NS 1-6
St. Canice`s NS 1-2 Slieverue NS 0-1
Windgap NS 4-12 St. Patricks DLS 1-3
Gaelscoil Osrai 5-4 Tullaroan NS 4-2
St. Patricks DLS 3-3 Slieverue NS 1-1