Kilkenny GAA: all the results from the weekend

@kilkennypeoplesport

Reporter:

@kilkennypeoplesport

Kilkenny GAA: all the results from the weekend

The following are all the Kilkenny GAA results:

J. J. Kavanagh and Sons S.F.L. Group C
Clara w/o Danesfort (scr)
Railyard 2-8, Muckalee 0-9
J. J. Kavanagh and Sons J.H.L. [Section A] Group A
Conahy Shamrocks 3-18, Piltown 0-19
Dunnamaggin 0-23, Windgap 0-13
J. J. Kavanagh and Sons J.H.L. [Section B]
O'Loughlin Gaels 4-18, Tullaroan 0-10
Dicksboro 4-15, Ballyhale Shamrocks 0-26
J. J. Kavanagh and Sons Junior Football League
Muckalee w/o, Railyard (scr)
Permanent TSB Under 19 Hurling A Group A
James Stephens 1-14, Graigue Ballycallan 0-17
O'Loughlin Gaels 2-22, Thomastown 0-13
Permanent TSB Under 19 Hurling A Group B
Erin's Own 3-20, Dicksboro 0-10
Ballyhale Shamrocks 3-12, Dunnamaggin 0-9
Permanent TSB Under 19 Hurling B Group A
Lisdowney 1-17, Young Irelands 1-11
Permanent TSB Under 19 Hurling B Group B
Bennettsbridge 2-22 Mullinavat 3-11
Rower Inistioge 3-15 Mooncoin 2-17
Permanent TSB Under 19 Hurling C Group A
Glenmore 4-13 Graignamanagh 2-8
Piltown 1-19 Clara 2-12
Permanent TSB Under 19 Hurling C Group B
Danesfort 3-19 St Lachtain's 3-11
Permanent TSB Under 19 Hurling D Group A
Emeralds 2-19 Conahy Shamrocks 2-15
Cloneen/Railyard 3-20 Fenians 2-10
Permanent TSB Under 19 Hurling D Group B
John Lockes 4-21 Tullaroan 2-12
Permanent TSB Under 19 Hurling D Group C
Tullogher Rosbercon 5-13 Carrickshock 2-12
Slieverue 4-20 Blacks and Whites 1-5
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn A
O'Loughlin Gaels 5-23 Kilmacow 1-5
St Martin's 1-10 St Lachtain's 2-7
Dicksboro 3-6 James Stephens 0-12
Erins Own 1-18 Mooncoin 3-10
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn B Group A
Clara 0-12 The Harps 1-9
Thomastown 5-16 Emeralds 4-7
Galmoy/Windgap 1-19 Lisdowney 2-11
Young Irelands 2-14 Graigue Ballycallan 1-17
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn B Group B
Danesfort 0-18 Piltown 0-11
Bennettsbridge 3-19 Ballyhale Shamrocks 2-9
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn C Group A
Slieverue w/o,James Stephens (scr)
Carrickshock 4-11 Conahy Shamrocks 1-9
Graignamanagh 3-15 Barrow Rangers 1-9
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn C Group B
St. Patrick's 0-17 Cloneen/Railyard 1-5
Blacks and Whites 2-12 Tullaroan 2-11
Duggan Steel Under-15 Roinn A Hurling League
Young Irelands 2-16 Galmoy/Windgap 1-6
James Stephens 2-6 Dicksboro Maroon 0-8
Dicksboro White 4-10 Mt Leinster Rangers 4-9
Thomastown 7-6 Mooncoin 4-6
Duggan Steel Under-15 Roinn B Hurling League Group A
St Martin's 3-6 Bennettsbridge 1-8
Erins Own 2-14 Tullaroan 1-6
Danesfort 0-8 Emeralds 0-0
Graignamanagh 7-9 John Lockes 1-2
(Round: Rd 2), Tullaroan 4-10 Bennettsbridge 1-15
Duggan Steel Under-15 Roinn B Hurling League Group B
Kilmacow 7-7 Graigue Ballycallan 0-1
Dunnamaggin 1-10 Tullogher Rosbercon 1-7
Piltown 1-20 Barrow Rangers 4-6
Glenmore 4-5 Rower Inistioge 2-11
Duggan Steel Under-15 Roinn C Hurling League
Clara 2-18 James Stephens 1-12
Fenians 0-18 James Stephens 1-3
James Stephens 3-4 Lisdowney 1-9
Duggan Steel Under-15 Roinn C Hurling League 13 A Side
Blacks and Whites 4-10 St Lachtain's 3-12
Duggan Steel Under-13 Roinn A Football Championship
James Stephens 2-12 Thomastown 1-9
Duggan Steel Under-13 Roinn B Football Championship
Kilmacow 6-13 John Lockes 0-3
Glenmore 2-11 Mullinavat 2-4
St. Patrick's 5-8 St Martin's 2-9
Duggan Steel Under-13 Roinn B Football League Group A
Piltown 1-3 Mullinavat 1-1
Duggan Steel Under-13 Roinn B Football League Group B
Clara 1-5 Graigue Ballycallan 2-1
Duggan Steel Under-13 Roinn C Football Championship
Blacks and Whites 4-4 Ballyhale Shamrocks 3-4
Blacks and Whites 3-3 Carrickshock 2-4
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn A Toymaster Hurling League
St. Patricks DLS 3-11 Gowran NS 2-6
Gaelscoil Osraí 0-7 Kilmanagh NS 0-5
Thomastown NS 5-7 Urlingford NS 0-2
Clara NS 5-8 St. Canice`s NS 0-6
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn B Top Oil Hurling League North
Castlecomer BNS 4-6 Graigue / Skeough 2-2
Scoil McCauley Rice NS 6-1 Dunnamaggin NS 1-4
Bennettsbridge NS 1-5 Kilkenny CBS NS 0-3
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn B Top Oil Hurling League South
Glenmore NS 1-3 Mooncoin Schools 0-3
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn D Top Oil Hurling League North 12-15 A Side
Johnstown NS 3-7 The Model School 1-2
Galmoy NS 4-6 Clogh Mooneenroe NS 1-6
St. Canice`s NS 2-2 Kilkenny CBS 1-3
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn D Top Oil Hurling League South 12-15 A Side
St. Canice`s NS 2-4 Gaelscoil Osraí 0-4
St. Patricks DLS 3-3 Slieverue NS 1-1
Allianz/Cumann na mBunscol Tommy O Brien Cup 12-15 A Side
Mullinavat NS 1-9 St. Canice`s NS 1-1
The Model School 1-3 Conahy NS 1-2
Windgap NS 6-8 St. Canice`s NS 0-3
Johnstown NS 1-11 Carrickshock NS 1-4Allianz Cumann na mBunscol Toymaster Under-11 League Hurling Roinn A Group A
Tullogher Rosbercon NS 3-3 Glenmore NS 2-3
Allianz Cumann na mBunscol Toymaster Under-11 League Hurling Roinn A Group B
Castlecomer BNS 2-8 Gowran NS 1-3
Allianz Cumann na mBunscol Toymaster Under-11 League Hurling Roinn A Group C
Scoil McCauley Rice NS 2-2 Thomastown NS 1-1
Allianz Cumann na mBunscol Top Oil Under-11 League Hurling Roinn B Group A
Carrickshock NS 3-12 Scoil Phádraig Ballyhale 0-4
Allianz Cumann na mBunscol Top Oil Under-11 League Hurling Roinn B Group C
Ballyragget NS 1-5 Freshford NS 0-1
Conahy NS 2-1 Lisdowney NS 1-1
Allianz Cumann na mBunscol Top Oil Under-11 League Hurling Roinn B Group D
Mooncoin Schools 5-6 Rower Inistioge NS 1-3

Littlewoods Ireland Camogie League Division 2 semi-final

cork 1-13, Kilkenny 0-9

https://www.kilkennypeople.ie/news/sport/309152/camogie-league-div-2-cork-simply-too-strong-for-kilkenny.html