All the Kilkenny soccer fixtures

@kilkennypeoplesport

Reporter:

@kilkennypeoplesport

All the Kilkenny soccer fixtures

The following are the Kilkenny soccer fixtures for the coming week:

FRIDAY
U-14 Bennettsbridge Parts Division 1
Freebooters Athletic v Bridge Utd Athletic, Scanlon Park 7.15pm.
U-10 Schoolboys’ League
Evergreen v Lions, 6.30pm.
Evergreen v Paulstown 06 Blue, 6.30pm.
SATURDAY
U-19 League
Stoneyford Utd v Thomastown Utd, 2pm.
Highview Athletic v Lions, 2pm.
Deen Celtic v Callan Utd, 2pm.
Leinster U-19 Cup
Freebooters v Edenderry, Fair Green 2pm.
Leinster Youths’ Cup
Campile v Evergreen, 2pm.
U-16 Schoolgirls’ League Division 1
Freebooters v Thomastown Utd, Watershed 11.30am.
Hanover Harps v Evergreen, 1.30pm.
U-16 Schoolgirls’ League Division 2
Spa Utd v Piltown, 12.30pm.
Lions v East End Utd, 2pm.
U-16 TC Tyres League Division 1
Evergreen v Clover Utd, 10am.
Thomastown Utd v Deen Celtic Athletic, 11am.
U-16 TC Tyres League Division 1A
Lions v Callan Utd, 12 noon.
Freebooters v Deen Celtic Boys, Watershed 1pm.
U-15 St Canice’s Credit Union League Division 1
Paulstown 06 v Freebooters Athletic, 12 noon.
U-15 St Canice’s Credit Union Division 1A
Fort Rangers v East End Utd, 12.20pm.
Spa Utd v Callan Utd, 2pm.
U-14 Bennettsbridge Parts Division 1
Evergreen Athletic v Thomastown Athletic, 11am.
Lions v Deen Celtic Athletic, 2pm.
U-14 Bennettsbridge Parts League Division 2
Newpark v Paulstown 06, 11am.
U-14 Bennettsbridge Parts Non Competitive
River Rangers v Evergreen City, 11am.
Thomastown Boys v Highview Athletic, 11am.
Evergreen Boys v Freebooters Boys, 12.45pm.
Callan Utd v Stoneyford Utd, 1pm.
Bridge Utd Boys v Freshford Town, 1.45pm.
U-13 Kilkenny People League Div 1
East End Utd v Evergreen Athletic, 11am.
U-13 Kilkenny People League Div 1A
Highview Athletic v Deen Celtic Athletic, 11am.
U-12 Schoolgirls’ League Division 1
Thomastown Utd v Bridge Utd, 11am.
Freebooters v Evergreen Utd, Watershed 4pm.
U-12 Schoolgirls’ League Division 2
Stoneyford Utd v Piltown, 11am.
Evergreen Athletic v Highview Athletic, 11.30am.
Callan Utd v Evergreen Town, 2.30pm.
U-12 Glanbia League Division 1
Fort Rangers v Lions Athletic, 10.30am.
Callan Utd Athletic v Evergreen Athletic, 10.30am.
Bridge Utd Athletic v Highview Athletic, 11am.
U-12 Glanbia League Division 1A
Deen Celtic Athletic v Lions Boys, 12.30pm.
U-12 Glanbia League Division 2A
Paulstown 06 v Deen Celtic City, 10.30am.
U-12 Glanbia Non-Competitive
Spa Utd v Freshford Town, 11am.
Callan Utd Boys v Thomastown Boys, 11.45am.
Bridge Utd City v Deen Celtic Boys, 12.30pm.
Stoneyford Boys v Freebooters Boys, 12.30pm.
Thomastown Athletic v East End Utd, 12.45pm.
Freebooters City v Thomastown City, Watershed 2.45pm.
U-12 SFAI Skechers Cup SE Region
Stoneyford Utd v Wexford Albion, 2pm.
U-10 Schoolboys’ League
Deen Celtic v Thomastown Utd, 11am.
Clover Utd v Spa Utd Reds, 12 noon.
Clover Utd v Freshford Town Blue, 12 noon.
Callan Utd v Evergreen, 12 noon.
Bridge Utd v Freebooters, 1pm.
Stoneyford Utd v Highview Athletic, 1pm.
Stoneyford Utd v Evergreen, Watershed 1pm.
U-8 Schoolboys’ Blitz
Thomastown Utd v East End Utd, 10am.
Bridge Utd v Stoneyford Utd, 10am.
Deen Celtic v Spa Utd, 10am.
Callan Utd v Clover Utd, 11am.
Evergreen v Paulstown 06, 2.30pm.
Evergreen v Freebooters, 2.30pm.
Evergreen v Freebooters, 3.30pm.
Evergreen v Lions, 3.30pm.
SUNDAY
O’Neills Leinster Junior Cup
Newpark v Real Transylvania, 12 noon.
Freebooters v Transport, Fair Green 11.30am.
Evergreen v Monksland, 2pm.
Highview Athletic v North End Utd, 2pm.
Women’s Shield
East End Utd v Lions, 2pm.
Freebooters v Thomastown Utd, Fair Green 2.30pm.
St Canice’s Credit Union Premier Division
Deen Celtic A v Fort Rangers, 11am.
Clover Utd v Thomastown Utd A, 11am.
Rico’s of Gowran Division 1
Callan Utd v Bridge Utd A, 11am.
Eamonn Maher Coach Hire Division 2
Brookville v River Rangers, 11am.
Brogmaker Division 3
St John’s v Freshford Town, 11am.
Deen Celtic B v Paulstown 06, 2pm.
U-17 League
East End Utd v Highview Athletic, 11am.
Lions v Stoneyford Utd, 2pm.
Bridge Utd v Thomastown Utd, 2pm.
U-15 St Canice’s Credit Union Division 1A
Thomastown Boys v Deen Celtic Boys, 11am.
U-13 Kilkenny People League Div 1
Lions Athletic v Freebooters Athletic, 11am.
FRIDAY, NOVEMBER 30
U-11 Schoolboys’ League Amber
Evergreen v Freebooters, 6.30pm.

For more on Kilkenny People sport read here.