The Kilkenny soccer fixtures for the coming week

@kilkennypeoplesport

Reporter:

@kilkennypeoplesport

The Kilkenny soccer fixtures for the coming week

The following are the fixtures for the Kilkenny and District League for the coming week: 

SATURDAY
St Canice’s Credit Union Premier Division
Evergreen B v Highview Athletic A, 7.30pm.
Under-19 League
Evergreen B v Thomastown United, 2.30pm.
Stoneyford United v Evergreen A, 2.30pm.
Freebooters v Lions, 2.30pm.
Under-16 Schoolgirls’ League
East End United v Highview Athletic
Freebooters v Piltown
Evergreen v Hanover Harps
Under-16 TC Tyres League Division 1
Freebooters v Deen Celtic Athletic
Callan United v Highview Athletic
Thomastown United v Evergreen
Deen Celtic Boys v Bridge United
Under-14 Bennettsbridge Parts Division 1
Thomastown Athletic v Evergreen Boys
Freebooters Athletic v East End United
Evergreen Athletic v Bridge United Athletic
Deen Celtic Athletic v Highview Athletic
Under-14 Bennettsbridge Parts League Division 1A
River Rangers v Evergreen City
Paulstown 06 v Freebooters Boys
Stoneyford United v Callan United
Thomastown Boys v Bridge United Boys
Under-12 Schoolgirls’ League
Bridge United v Evergreen City
Evergreen United v Callan United
Piltown v Highview Athletic
Spa United v Stoneyford United
Thomastown United v Freebooters
Under-12 Glanbia League Division 1
Freebooters Athletic v Evergreen Athletic
Evergreen Boys v Bridge United Athletic
Stoneyford Athletic v Fort Rangers Athletic, 3pm.
Deen Celtic Athletic v Lions Athletic, 3pm.
Under-12 Glanbia League Division 1A
Callan Boys v Thomastown Athletic
Freebooters City v Callan Athletic
Spa United v Freebooters Boys
Under-12 Glanbia League Division 2
Evergreen Dynamos v Bridge United Boys
Deen Celtic Boys v Thomastown United
Stoneyford Boys v Evergreen City, 1.30pm.
Under-12 Glanbia League Division 2A
Paulstown 06 v East End United
Deen Celtic City v Thomastown City
Fort Rangers Boys v Clover United
Rathdowney, Co Laois
Under-12 SFAI Skechers Cup SE Region semi-final
Evergreen v Southend
Under-10 Schoolboys’ League Black
Callan X2 v Clover United X2
Lions X2 v Spa United X2
Deen Celtic X2 v Evergreen X2
SUNDAY
St Canice’s Credit Union Premier Division
Evergreen A v Thomastown United A, 11am.
Rico’s of Gowran Division 1
Evergreen C v Stoneyford United, 2.30pm.
Freebooters B v Thomastown United B, 2.30pm.
Eamonn Maher Coach Hire Division 2
River Rangers v Brookville, 11am.
Newpark A v Castlewarren Celtic, 11am.
East End United v Freshford Town A, 2.30pm.
Brogmaker Division 3
Highview Athletic B v Bridge United B, 2.30pm.
Paulstown 06 v Newpark B, 2.30pm.
KCLR McCalmont Cup
Freshford Town B v Spa United, 11am.
Deen Celtic A v Bridge United A, 11am.
Women’s League
Lions v East End United, 2.30pm.
MONDAY
Under-17 League
Bridge United v Evergreen A, 2.30pm.
Highview Athletic v East End United, 2.30pm.
Freebooters v Thomastown United, 2.30pm.