Kilkenny GAA results from the last week

@kilkennypeoplesport

Reporter:

@kilkennypeoplesport

Kilkenny GAA results from the last week

The following are the Kilkenny GAA results from the coming week:

Michael Lyng Motors Hyundai  IHL Group B

Thomastown 1-14, Young Irelands 2-10

J.J. Kavanagh and Sons J.H.L. (Sectiona A) Group B

Barrow Rangers 1-19, Kilmacow 0-11

J.J Kavanagh and Sons Junior A Hurling League

Erin’s Own 3-18, Mooncoin 1-10

Dunnamaggin 0-11, Tullaroan 0-10

Graigue Ballycallan 1-8, James Stephens 0-8

Permanent TSB Under 19 Hurling A Group A

Dunnamaggin 7-11, James Stephens 1-9

Permanent TSB Under 19 Hurling A Group B

O'Loughlin Gaels 0-17, Dicksboro 0-15

Permanent TSB Under 19 Hurling B Group B

Lisdowney 1-10, Bennettsbridge 0-6

Mullinavat 2-12, Rower Inistioge 1-8

Permanent TSB Under 19 Hurling C Group A

St Martin's 2-14, Clara 0-12

Piltown 1-12, Glenmore 1-4

Permanent TSB Under 19 Hurling C Group B

St Lachtain's 2-15, Graignamanagh 1-8

St Patrick's 2-16, Barrow Rangers 0-5

Permanent TSB Under 19 Hurling D Group C

John Lockes W/o, Dicksboro (scr)

Permanent TSB Under 19 Hurling Group B

Conahy Shamrocks 2-17, Fenians 1-10

Kilkenny Honda Centre Kilkenny Honda Centre MHL Roinn A

Thomastown 0-11, Piltown 0-8

Galmoy/Windgap 5-18, Mooncoin 2-12

Dicksboro 0-21, Dunnamaggin 1-11

Kilkenny Honda Centre Minor Hurling B League Group A

Carrickshock 2-9, Graignamanagh 1-11

Erin’s Own 5-10, Tullaroan 0-12

Kilkenny Honda Centre MHL Roinn B Group B

Danesfort 3-17, Dicksboro 0-11

St Martin's 2-14, Graigue Ballycallan 1-6

Conahy Shamrocks 3-13, Tullogher Rosbercon 3-12

Kilkenny Honda Centre Minor C Hurling League Group B

James Stephens 5-16, Young Irelands 1-5

Duggan Steel Under-15 Roinn A Hurling League

Naas 10-30, Clara 0-1

Young Irelands 4-15, James Stephens 2-12

Dicksboro 2-12, Graigue Ballycallan 1-4


Duggan Steel Under-15 Roinn B HL Group A

Graignamanagh 3-10, Rower Inistioge 0-7

Mullinavat 5-25, John Lockes 1-3

Kilmacow 5-12, Galmoy/Windgap 3-7

Duggan Steel Under-15 Roinn B HL Group B

Emeralds 0-22, Tullaroan 0-12

Erin’s Own 3-15, Danesfort 4-7

Bennettsbridge 2-21, Piltown 1-8

St Martin's 2-8, Tullogher Rosbercon 0-9

Duggan Steel Under-15 Roinn C HL Group A

Lisdowney 3-15, St Lachtain's 1-6

Naomh Bríd 2-8, O'Loughlin Gaels 3-4

Duggan Steel Under-15 Roinn C HL Group B

Barrow Rangers 5-9, Mooncoin 1-5

St Patrick's 6-16, James Stephens 0-3

Carlow Town HC 4-13, Young Irelands 4-6

Cloneen/Railyard 3-8, James Stephens 1-2

Duggan Steel Under-15 Roinn C HL 13 A Side

Bagenalstown Gaels GAA 4-8, Slieverue 1-2

Naomh Eoin 2-10, Blacks and Whites 2-9

Ballyhale Shamrocks 8-7, Naomh Moling 6-5

Conahy Shamrocks 7-8, Carrickshock 2-9

Duggan Steel Under-13 Roinn A FC quarter-finals

A Dicksboro 5-8, O'Loughlin Gaels 1-2

B Thomastown 2-13, Piltown 0-4

C James Stephens 8-18, Kilmoganny 0-2

Duggan Steel Under-13 Roinn B FC

Graignamanagh 3-6, Bennettsbridge 3-3

Clara W/o, Lisdowney (scr)

Glenmore 4-6, Graigue Ballycallan 3-1

St Martin's 8-8, Barrow Rangers 0-1

Duggan Steel Under-13 Roinn C FC

James Stephens 4-4, Fenians 2-2

Danesfort 2-7, Ballyhale Shamrocks 3-1

Mullinavat 1-4, Blacks and Whites 1-3

Duggan Steel Under-13 Roinn B FL final

Erin’s Own 3-5, Tullogher Rosbercon 2-2

Duggan Steel Under-13 Roinn B Football League Group B

Kilmacow 6-4, Rower Inistioge 2-4

Allianz Cumann na mBunscol Allianz/Cumann na mBunscol Roinn A Toymaster Hurling League

Gowran NS 1-13, St Patricks DLS 1-6

Castlecomer BNS 2-8, Clara NS 2-7


Allianz Cumann na mBunscol TOP Oil Allianz/Cumann na mBunscol Roinn B Top Oil HL North

Scoil McCauley Rice NS 4-5, Urlingford NS 1-5

Kilkenny CBS NS 3-7, Bennettsbridge NS 2-5

Allianz Cumann na mBunscol TOP Oil Allianz/Cumann na mBunscol Roinn B Top Oil HL South

Tullogher Rosbercon NS 4-4, Glenmore NS 2-10

Mooncoin Schools 3-5, Piltown NS 2-2

Mullinavat NS 3-4, Scoil Phádraig Ballyhale 3-4

Allianz Cumann na mBunscol Corn de Bhaildraithe

Gowran NS 5-12, Glenmore NS 2-6

Castlecomer BNS 3-5, Scoil McCauley Rice NS 0-5

Thomastown NS 8-9, Urlingford NS 0-0

Mullinavat NS 2-7, Piltown NS 2-5

Tullogher Rosbercon NS 3-10, Dunnamaggin NS 3-8

Allianz/Cumann na mBunscol Tommy O Brien Cup 12-15 A Side

Lisdowney NS 4-5, Clogh Moneenroe NS 2-5

Freshford NS 10-12, Tullaroan NS 0-1

Coon Muckalee NS W/o, Slieverue NS (scr)

Johnstown NS 2-6, St John’s NS 1-3

Danesfort NS 1-9, Ballyragget NS 1-7

Toymaster Cumann na mBunscol Under 11 Roinn A Group 3

Dunnamaggin NS 4-3, Tullogher Rosbercon NS 1-3

TOP Oil Allianz Cumann na mBunscol Under 11 Roinn B Group 2

Danesfort NS 6-6, Coon Muckalee NS 2-1

For more on Kilkenny People sport read here.