Soccer: All this week's Kilkenny & District League fixtures

@KKPeopleSport

Reporter:

@KKPeopleSport

Email:

sport@kilkennypeople.ie

Soccer: All this week's Kilkenny & District League fixtures

The schedule includes a bumper round of games for the Easter Weekend

TUESDAY

Under-15 St Canice’s Credit Union Division 1A

Paulstown 06 v Fort Rangers, 7pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts Division 1

Evergreen Boys v Deen Celtic Athletic, 6.30pm.

Under-12 Schoolgirls’ League

Lions v Piltown, 7pm.

Under-12 Glanbia League Division 1

Evergreen Boys v Fort Rangers Athletic, 7pm.

Deen Celtic Athletic v Evergreen Athletic, 7pm.

Under-12 Glanbia League Division 1A

Spa United v Thomastown Athletic, 7.30pm.

WEDNESDAY

Under-16 TC Tyres League Division 1

Thomastown United v Freebooters, 6.45pm.

Under-12 Glanbia League Division 1

Stoneyford Athletic v Bridge United Athletic, 7pm.

Under-11 David Doran Cup 2018

Paulstown 06 v Stoneyford Boys, 7pm.

THURSDAY

Under-12 Schoolgirls’ League

Evergreen Athletic v Lions, 7pm.

Under-12 Glanbia League Division 2A

Fort Rangers Boys v Freebooters Dynamos, Fair Green 7pm.

GOOD FRIDAY

St Canice’s Credit Union Premier Division

Evergreen A v Clover United, 6.30pm.

Eamonn Maher Coach Hire Division 2

Newpark A v Evergreen 46, 7pm.

East End United v River Rangers, 7pm.

SATURDAY

St Canice’s Credit Union Premier Division

Thomastown United A v Freebooters A, 7pm.

Under-19 League

Lions v Deen Celtic, 2.30pm.

Freebooters v Evergreen A, Fair Green 2.30pm.

Under-15 St Canice’s Credit Union League Division 1

East End United v Evergreen Athletic, 11am.

Freebooters Athletic v Lions, Fair Green 11am.

Under-15 St Canice’s Credit Union Division 1A

Deen Celtic Boys v Evergreen Boys, 11am.

Fort Rangers v Freebooters Boys, 12 noon.

Spa United v Callan United, 2.15pm.

Under-14 Schoolgirls’ League

Stoneyford United v Lions, 12.30pm.

Thomastown United v Freebooters, 2.30pm.

Piltown v Bridge United, 5pm.

Under-13 Kilkenny People League Division 1

Stoneyford Athletic v Thomastown Athletic, 11am.

Deen Celtic Athletic v Evergreen Athletic, 12.45pm.

Freebooters Athletic v Lions Athletic, Watershed 1pm.

Under-13 Kilkenny People League Division 1A

Evergreen Boys v Freebooters Boys.

Highview Athletic v Spa United, 11am.

Under-13 Kilkenny People League Division 2

Evergreen City v Paulstown 06, 11am.

Thomastown Boys v Bridge Boys, 11am.

Freebooters City v Stoneyford Boys, Watershed 2.30pm.

Under-11 David Doran Cup 2018

Deen Celtic Boys v Freebooters Boys, 11am.

Callan Boys v Fort Rangers, 11am.

Thomastown Boys v Clover Boys, 11am.

Deen Celtic Athletic v Evergreen Boys, 12.15pm.

Callan Athletic v Highview Athletic, 12.15pm.

Thomastown Athletic v Bridge Boys, 12.30pm.

Freebooters Athletic v Spa United, Fair Green 12.30pm.

East End United v Lions, 12.30pm.

Under-10 Schoolgirls’ League

Piltown v Callan United.

Freebooters v Stoneyford United, Fair Green 2pm.

Spa United v Lions, 3pm.

Thomastown United v Bridge United, 3pm.

EASTER SUNDAY

St Canice’s Credit Union Premier Division

Evergreen A v Deen Celtic A, 11am.

Division Two Ken & Michael Byrne Cup

Newpark A v Ormonde Villa, 3pm.

Brogmaker Division 3

Highview Athletic B v Freshford Town B, 11am.

Under-17 League

Freebooters v Lions, Fair Green 2.30pm.

MONDAY

Under-14 Schoolgirls’ League

Evergreen United v St Pat’s, 11am.

Evergreen City v Highview Athletic, 12.30pm.

TUESDAY

Under-12 Glanbia League Division 1

Freebooters Athletic v Lions Athletic, Fair Green 7.15pm.

Under-11 David Doran Cup 2018

Stoneyford Athletic v Bridge Athletic, 6.45pm.

WEDNESDAY, APRIL 24

Under-19 League

Freebooters v Deen Celtic, Fair Green 7pm.

Under-13 Kilkenny People League Division 1A

Deen Celtic Boys v East End United, 7pm.

THURSDAY, APRIL 25

St Canice’s Credit Union Premier Division

Evergreen A v Highview Athletic A, 7pm.