All the Kilkenny GAA results

@kilkennypeoplesport

Reporter:

@kilkennypeoplesport

All the Kilkenny GAA results

The following are the Kilkenny GAA results from the last week:

Electric Ireland MHC, round 2
Kilkenny 3-13, Wexford 2-15
JJ Kavanagh SFC quarter-final
Conahy Shamrocks 3-11, Kilmoganny 1-10
J.J. Kavanagh IFC quarter-final
Erin’s Own 6-10, St Patrick's 0-2
Mooncoin 3-12, Blacks and Whites 1-1
JJ Kavanagh All County League, Group A
Dicksboro 1-20, O'Loughlin Gaels 1-16
JJ Kavanagh All County League Group B
Blacks and Whites 1-20, Ballinkillen 0-18
JJ Kavanagh All County League Group c
Piltown 3-23, Graignamanagh 0-14
JJ Kavanagh All County League Group D
Slieverue 0-19, Mt Leinster Rangers 2-11
Galmoy 1-19, Kilmacow 1-16
JJ Kavanagh All County League Group E
St Patrick's 1-13, Naomh Eoin 0-14
James Stephens 2-18, Naomh Bríd 0-12
JJ Kavanagh All County League Group F
Barrow Rangers 4-16, Bagenalstown Gaels GAA 0-15
Clara 2-16, Cloneen 1-9
JJ Kavanagh Junior A HL
Graigue Ballycallan 1-21, Carrickshock 1-14
Erin's Own 3-22, Tullaroan 3-8
Thomastown 0-19, James Stephens 1-9
JJ Kavanagh Junior B League
Barrow Rangers 3-25, John Lockes 1-7
Tullogher Rosbercon 1-16, Mullinavat 0-11
St Lachtain's 4-19, Dicksboro 3-10
O'Loughlin Gaels 1-21, Fenians 2-17
St Martin's 0-17, Glenmore 0-13
Iverk Produce Junior C HL
Mooncoin 2-15, Danesfort 1-15
Piltown 1-17, Galmoy 1-13
Bennettsbridge 3-21, Carrigeen 0-9
Threecastles 5-17, Windgap 1-9
Permanent TSB Under 19 Hurling A Group A
James Stephens 3-16, Erin’s Own 2-16
Permanent TSB Under 19 Hurling A Group B
Graigue Ballycallan W/o, Thomastown (scr)
Permanent TSB Under 19 Hurling C Group A
St Martin's W/o, Glenmore (scr)
Kilkenny Honda Centre Minor A HL
Dicksboro 3-18, O'Loughlin Gaels 4-8
Kilkenny Honda Centre MHL B Group A
Bennettsbridge 1-15, Lisdowney 2-12
Young Irelands 6-17, Graignamanagh 0-7
Tullaroan 1-18, St Lachtain's 2-15
Kilkenny Honda Centre MHL B Group B
Tullogher Rosbercon 2-12, Graigue Ballycallan 1-13
Danesfort 4-20, The Harps 0-10
Glenmore 3-23, Conahy Shamrocks 2-13
Kilkenny Honda Centre MHL C Group A
Clara 0-0, Cloneen/Railyard 0-0
Fenians 7-9, John Lockes 1-10
Kilkenny Honda Centre MHL C Group B
Kilmacow 2-22, Young Irelands 0-8
Kilmacow 1-14, Mullinavat 2-9
Ballyhale Shamrocks 1-11, James Stephens 0-6
Duggan Steel under-15 Roinn A HL
O'Loughlin Gaels 3-15, Dicksboro 3-14
Young Irelands 5-11, Naas 5-8
James Stephens 3-17, Graigue Ballycallan 0-9
Duggan Steel under-15 Roinn B HL Group A
Rower Inistioge 2-13, Galmoy/Windgap 1-9
Graignamanagh 7-12, John Lockes 2-12
Mullinavat 3-15, Glenmore 1-6
Thomastown 3-5, Graignamanagh 2-8
Kilmacow 1-23, Rower Inistioge 0-6
Graignamanagh 3-8, Galmoy/Windgap 1-10
Duggan Steel under-15 Roinn B HL Group B
Tullaroan 9-20, Danesfort 2-10
Tullogher Rosbercon 3-11, Danesfort 2-7
Erin’s Own 4-10, Bennettsbridge 1-17
Emeralds 7-24, Piltown 1-2
Tullaroan 2-13, St Martin's 5-4
Duggan Steel under-15 Roinn C HL Group A
Fenians 7-11, Dicksboro 1-6
St Lachtain's 2-18 O'Loughlin Gaels 5-6
Duggan Steel under-15 Roinn C HL Group B
Cloneen/Railyard 4-13, Young Irelands 1-7
Carlow Town HC 1-7, James Stephens 1-2
Ballinkillen 3-17, St Patrick's 3-14
Cloneen/Railyard 6-13, Carlow Town HC 0-6
Barrow Rangers 2-12, Young Irelands 1-8
Duggan Steel under-15 Roinn C HL 13 A Side
Bagenalstown Gaels GAA 5-6, Carrickshock 1-3
Conahy Shamrocks 2-8, Blacks and Whites 2-4
Naomh Moling 4-18, Naomh Eoin 0-11
Ballyhale Shamrocks 4-18, Bagenalstown Gaels GAA 1-4
Carrickshock 7-10, Slieverue 2-9
Duggan Steel under-13 Roinn B FC
Erin's Own 2-7, Clara 0-6
St Martin’s 3-6, Graignamanagh 1-2
Feile Football Roinn A semi-finals
O'Loughlin Gaels 5-2, Danesfort 0-2
Dicksboro 1-3, James Stephens 1-1
Feile football Roinn A final O'Loughlin Gaels beat Dicksboro
Feile Football Roinn B
Thomastown 7-3, Rower Inistioge 2-3
Graigue Ballycallan 3-4, Cloneen/Railyard 2-3
St Patrick's 0-0, Thomastown 0-0
Kilmacow W/o, Mullinavat (scr)
St Martin's 5-5, Bennettsbridge 2-3
Clara 0-5, Graigue Ballycallan 1-1
Kilmacow 3-3, St Martin's 0-3
Clara 2-2, Thomastown 2-1
Clara 0-6, Kilmacow 0-3
Allianz Cumann na mBunscol Roinn A Toymaster HL
Thomastown NS 1-6, Gaelscoil Osraí 0-8
Gowran NS 3-9, Castlecomer BNS 2-6
St Canice’s NS 2-10, Clara NS 1-8
Allianz Cumann na mBunscol TOP Oil Roinn B Top Oil HL North
Graigue/Skeough 2-10, Bennettsbridge NS 2-5
Kilmanagh NS 3-8, Urlingford NS 2-6
Allianz Cumann na mBunscol TOP Oil Allianz/Roinn B Top Oil Hurling League South
Scoil Phádraig, Ballyhale 3-4, Kilmacow BNS 2-2
Glenmore NS 7-12, Piltown NS 4-7
Mooncoin Schools 5-9, Mullinavat NS 1-6
Allianz Cumann na mBunscol Toymaster Roinn C Toymaster HC
Coon Muckalee NS 4-5, St Canice’s NS 2-5
Allianz/Cumann na mBunscol Tommy O Brien Cup 12-15 A Side
Windgap NS 4-5, Gaelscoil Osraí 0-2
Toymaster Cumann na mBunscol Under 11 Roinn A Group 3
Dunnamaggin NS 3-3, Thomastown NS 1-1
Top Oil Allianz Cumann na mBunscol Under 11 Roinn B Group 3
Scoil Phádraig Ballyhale 5-15, Rower Inistioge NS 2-4
Top Oil Allianz Cumann na mBunscol Under 11 Roinn B Group 4
Mullinavat NS 3-5, Carrickshock NS 1-3

For more on Kilkenny People sport read here.