All the Kilkenny GAA fixtures

@KKPeopleSport

Reporter:

@KKPeopleSport

Email:

sport@kilkennypeople.ie

All the Kilkenny GAA fixtures

WEDNESDAY

Kilkenny Honda Centre Minor C Hurling League Group A

Tom Walsh Park: Blacks and Whites v Cloneen/Railyard, 2pm.  

Duggan Steel Under-13 B Hurling League Group A

Dunnamaggin: Dunnamaggin v Mt Leinster Rangers, 7.30pm.  

Duggan Steel Under-13 Roinn C Hurling League Group A

Setanta Ceatharlach: Setanta Carlow v Barrow Rangers, 7.30pm.  

Duggan Steel Under-13 C Hurling League 13 Aside Group A

The Rower: Rower Inistioge v Naomh Moling, 7.30pm.  

THURSDAY

JJ Kavanagh & Sons All County League

Ballyhale: Ballyhale Shamrocks v James Stephens, 7.30pm.

Piltown: Piltown v Naomh Eoin, 8pm.  

JJ Kavanagh & Sons Junior A Hurling League

Jenkinstown: Conahy Shamrocks v Young Irelands, 8pm.  

Duggan Steel Under-15 Roinn A Hurling League

Tom Ryall Park: Graigue-Ballycallan v Young Irelands, 7.30pm.  

Duggan Steel Under-15 Roinn C Hurling League 13 A Side

Hugginstown: Carrickshock v Naomh Eoin, 6.30pm.

Ballyhale: Ballyhale Shamrocks v Blacks and Whites, 7.30pm.  

Duggan Steel Under-13 A Hurling League

Thomastown: Thomastown v James Stephens, 7.30pm.  

Duggan Steel Under-13 C Hurling League 13 Aside Group A

Cloneen: Cloneen/Railyard v Rower Inistioge, 7.30pm.

John Locke Park: John Lockes v Bagenalstown Gaels GAA, 7.30pm.  

Corn de Bhaildraithe final

Nowlan Park: Gowran NS v Thomastown NS, 6.30pm.  

FRIDAY

JJ Kavanagh & Sons Junior A Hurling League

Lisdowney: Lisdowney v Graigue Ballycallan, 8pm.

Dunnamaggin: Dunnamaggin v Carrickshock, 8pm.

Canon Kearns Park: Erin’s Own v James Stephens, 8pm.

Tullaroan: Tullaroan v Mooncoin, 8pm.  

JJ Kavanagh & Sons Junior B League

Pairc na Ratha: Glenmore v Mullinavat, 8pm.

Coon: St Martin’s v St Lachtain’s, 8pm.

Johnstown: Fenians v John Lockes, 8pm.

St John’s Park: O’Loughlin Gaels v Tullogher Rosbercon, 8pm.  

Iverk Produce Junior C Hurling League

Danesfort: Danesfort v Windgap, 8pm.

Carrigeen: Carrigeen v Emeralds, 8pm.

Bennettsbridge: Bennettsbridge v Threecastles, 8pm.

Galmoy: Galmoy v Ballyhale Shamrocks, 8pm.  

Country Style Junior D Hurling League Group A

Palmerstown: Dicksboro v Kilmacow, 7pm.  

Country Style Junior D Hurling League Group B

Dr Tierney Park: Graignamanagh v Cloneen, 8pm.  

Duggan Steel Under-13 A Hurling League

Gowran: Young Irelands v Dicksboro, 7.30pm.  

Duggan Steel Under-13 B Hurling League Group A

Canon Kearns Park: Erin’s Own v John Lockes, 12.30pm.

Coon: St Martin’s v Galmoy/Windgap, 12.30pm.   

Duggan Steel Under-13 B Hurling League Group B

Tom Ryall Park: Graigue Ballycallan v Mooncoin, 7.30pm.

Tullogher: Tullogher Rosbercon v Rower Inistioge, 7.30pm.  

Duggan Steel Under-13 Roinn C Hurling League Group A

Dr Tierney Park: Graignamanagh v St Patrick’s, 7.30pm.  

Duggan Steel Under-13 Roinn C Hurling League Group B

Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens v Dicksboro, 7.30pm.

Gowran: Young Irelands v Bennettsbridge, 7.30pm.

Ballyhale: Ballyhale Shamrocks v Carlow Town Hurling Club, 7.30pm.  

Duggan Steel Under-13 C Hurling League 13 Aside Group A

John Locke Park: John Lockes v Naomh Moling, 7.30pm.

Naomh Bríd Superbowl: Naomh Bríd v Bagenalstown Gaels, 7.30pm.

Tullaroan: Tullaroan v Rower Inistioge, 7.30pm.

Slieverue: Slieverue v Cloneen/Railyard, 7.30pm.  

Duggan Steel Under-13 C Hurling League 13 Aside Group B

Jenkinstown: Conahy Shamrocks v Ballinkillen, 7.30pm.

Johnstown: Fenians v Piltown, 7.30pm.

Tom Walsh Park: Blacks and Whites v Lisdowney, 7.30pm.

Venue TBC: Burren Rangers  v Naomh Eoin, 7.30pm.

SATURDAY 

JJ Kavanagh & Sons JHL (Section B)

Clara: Clara v Ballyhale Shamrocks, 7pm.

Palmerstown: Dicksboro v O’Loughlin Gaels, 7pm.  

Permanent TSB Under 19 Hurling Group B

Jenkinstown: Conahy Shamrocks v O’Loughlin Gaels, 7pm.

JJ Kavanagh & Sons Kevin Fennelly Cup

St John’s Park: O’Loughlin Gaels v Ballinkillen, 6pm.  

SUNDAY

Leinster SHC final

Croke Park: Kilkenny v Wexford, 4pm.

Leinster MHC final

Croke Park: Kilkenny v Wexford, 11.30am.

Duggan Steel Under-15 Roinn B Hurling League Group B

Piltown: Piltown v Danesfort, 2pm.

MONDAY  

JJ Kavanagh & Sons Senior Football League

Moneenroe: Railyard v Dicksboro, 7.30pm.  

Kilkenny Honda Centre Minor A Hurling League

Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens v Thomastown, 7.30pm.

Dunnamaggin: Dunnamaggin v Mooncoin, 7.30pm.

Inistioge: Rower Inistioge v Dicksboro, 7.30pm.

St John’s Park: O’Loughlin Gaels v Galmoy/Windgap, 7.30pm.  

Kilkenny Honda Centre Minor Hurling B League Group A

Canon Kearns Park: Erin’s Own v St Lachtain’s, 7.30pm.

Dr Tierney Park: Graignamanagh v Bennettsbridge, 7.30pm.  

Kilkenny Honda Centre Minor Hurling B League Group B

Jenkinstown: Conahy Shamrocks v The Harps, 7.30pm.

Pairc na Ratha: Glenmore v St Martin’s, 7.30pm.

Danesfort: Danesfort v Graigue Ballycallan, 7.30pm.  

Kilkenny Honda Centre Minor C Hurling League Group A

Slieverue: Slieverue v John Lockes, 7.30pm.

Johnstown: Fenians v Cloneen/Railyard, 7.30pm.  

Kilkenny Honda Centre Minor C Hurling League Group B

Ballyragget: St Patrick’s v Kilmacow, 7.30pm.

Ballyhale: Ballyhale Shamrocks v Barrow Rangers, 7.30pm.

Mullinavat: Mullinavat v Young Irelands, 7.30pm.  

Duggan Steel Under-13 B Hurling League Group A

Coon: St Martin’s v Erin’s Own, 7.30pm.  

Duggan Steel Under-13 B Hurling League Group B

Tullogher: Tullogher Rosbercon v Piltown, 7.30pm.  

Duggan Steel Under-13 Roinn C Hurling League Group A

Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens v Emeralds, 7.30pm.  

Duggan Steel Under-13 Roinn C Hurling League Group B

Bennettsbridge: Bennettsbridge v Carrickshock, 7pm.  

Duggan Steel Under-13 C Hurling League 13 Aside Group B

Lisdowney: Lisdowney v Ballinkillen, 7.30pm.

TUESDAY 

County Hurling League Division 2

Tom Ryall Park: Graigue Ballycallan v Tullogher Rosbercon, 8pm.  

JJ Kavanagh & Sons Junior B League

Palmerstown: Dicksboro v Barrow Rangers, 8pm.  

Kilkenny Honda Centre Minor A Hurling League

Windgap: Galmoy/Windgap v Dunnamaggin, 7.30pm.  

Kilkenny Honda Centre Minor Hurling B League Group B

Pairc na Ratha: Glenmore v The Harps, 2pm.