All the Kilkenny GAA fixtures

@kilkennypeoplesport

Reporter:

@kilkennypeoplesport

All the Kilkenny GAA fixtures

The following are the Kilkenny GAA fixtures for the coming week:

WEDNESDAY

JJ Kavanagh and Sons Junior A Hurling Championship

Hugginstown: Thomastown v Carrickshock (7.30pm)  

Relegation final at Larchfield: Conahy Shamrocks v James Stephens (7.30pm)  

JJ Kavanagh and Sons Junior B Hurling Championship

Palmerstown: Tullogher Rosbercon v Dicksboro (7.30pm)  

Iverk Produce Junior C Hurling Championship

Galmoy: Galmoy v Emeralds (7.30pm)  

Country Style JHC 

Slieverue: Slieverue v Lisdowney (7.30pm)  

Duggan Steel Under-15 Roinn B Hurling League Group A

John Locke Park: John Lockes v Glenmore (7pm) 

THURSDAY

St Canice's Credit Union County League Division 1

Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens V Bennettsbridge (7.30pm)  

JJ Kavanagh and Sons Junior B Hurling Championship

Relegation final at John Locke Park: John Lockes v Fenians (7.30pm)

Iverk Produce Junior C HC quarter-final

Ballyhale: Piltown v Ballyhale Shamrocks (7.15pm)  

Country Style JHC

Canon Kearns Park: Blacks and Whites v Erin’s Own (7.30pm)  

Kilkenny Honda Centre Minor A Hurling League

Piltown: Piltown v Galmoy/Windgap (7.30pm) 

Duggan Steel Under-13 B Hurling League Group A

Páirc Lachtain: St Lachtain's v Erin’s Own (7.30pm) 

Duggan Steel Under-13 Roinn C Hurling League Group B

Bennettsbridge: Bennettsbridge v James Stephens (7.30pm)  

Duggan Steel Under-13 C Hurling League 13 Aside Group A

Cloneen: Cloneen/Railyard v Rower Inistioge (7.30pm)  

FRIDAY

St Canice's Credit Union County League Division 1 final

Clara: Clara v Dicksboro (7.15pm) 

County  Hurling Leauge Division 2 final

Hugginstown: Carrickshock v Rower Inistioge (7pm)  

Michael Lyng Motors Hyundai County HL Division 3 Shield final

Thomastown: Thomastown v John Lockes (7.15pm)  

J.J Kavanagh and Sons Junior A HC quarter-final

Gowran: Young Irelands v Lisdowney (7.15pm)  

JJ Kavanagh and Sons Junior B HC quarter-final

Pairc na Ratha: Glenmore v St Martin's (7.15pm) 

JJ Kavanagh and Sons Junior B Hurling League final

Páirc Lachtain: Barrow Rangers v St Lachtain's (7.15pm)  

Country Style junior D HL final

Pairc Sheamuis Stiophan: Graignamanagh v James Stephens (7.15pm)  

Kilkenny Honda Centre Minor C Hurling League Group B

Gowran: Young Irelands v Ballyhale Shamrocks (7.30pm)  

Duggan Steel Under-15 Roinn A Hurling League

Tom Ryall Park: Graigue Ballycallan v Clara (6.30pm) 

Duggan Steel Under-15 Roinn B Hurling League play-off

Ballyhale: Dunnamaggin v Mullinavat (7.30pm)  

Duggan Steel Under-13 A Hurling League play-off

St John's Park: Dicksboro v James Stephens (7.30pm)  

Duggan Steel Under-13 B Hurling League Group B

Danesfort: Danesfort v Glenmore (7.30pm)  

SATURDAY

Iverk Produce Junior C Hurling League final

Danesfort: Bennettsbridge v Danesfort (6.30pm)  

SUNDAY

JJ Kavanagh and Sons Senior Fc final replay

Nowlan Park: Mullinavat v Railyard (1.30pm)  

JJ. Kavanagh and Sons IFC final

Nowlan Park: Erin’s Own v Mooncoin (11.45am)  

JJ Kavanagh and Sons J.H.L (Section B)

Ballyhale: Ballyhale Shamrocks v Dicksboro (12.30pm)  

Inistioge: Rower Inistioge v James Stephens (12.30pm)  

Clara: Clara v O'Loughlin Gaels (12.30pm)  

Kilkenny Honda Centre Minor A Hurling League

Palmerstown: Dicksboro v Mooncoin (11am)  

JJ Kavanagh and Sons Martin Treacy Cup Shield

Slieverue: Graignamanagh v Slieverue (12noon)  

Jenkinstown: Conahy Shamrocks v Barrow Rangers (12noon)  

MONDAY

Duggan Steel Under-13 Roinn C Hurling League Group B

Mullinavat: Mullinavat v Young Irelands (7.30pm)  

TUESDAY

Duggan Steel Under-15 Roinn A Hurling League final

Clara: Dicksboro v Young Irelands (7pm)  

Duggan Steel Under-15 Roinn C Hurling League final

Páirc Lachtain: Fenians v Cloneen/Railyard (7.30pm).  

For more on Kilkenny People sport read here.