All the Kilkenny & District League fixtures and results

@KKPeopleSport

Reporter:

@KKPeopleSport

Email:

sport@kilkennypeople.ie

Kilkenny Soccer Fixtures

This week's fixtures from the Kilkenny & District League

Soccer Fixtures

FRIDAY

Under-13 Kilkenny People League Division 1

Evergreen Athletic v Thomastown United Athletic, 6.15pm.

Bridge United Athletic v Fort Rangers, 6.30pm.

Under-13 Kilkenny People League Division 1A

Thomastown Boys v Evergreen Boys , 6.15pm.

SFAI Under-12 Skechers Cup SE Region

Deen Celtic v Evergreen A, 6.30pm.

SATURDAY

Under-16 SFAI Skechers Cup SE Region

Peake Villa A v Freebooters, 11am.

Deen Celtic v St Pat’s Boys, 2.30pm.

Ferrybank v Callan United, 4.30pm.

Evergreen v East End United, 4pm.

Thomastown United v Carrick United, 2.30pm.

Under-15 St Canice’s Credit Union League Division 1

River Rangers v Callan United, 11am.

Under-15 St Canice’s Credit Union Division 1A

Highview Athletic v Fort Rangers, 12.15pm.

Paulstown 06 v Thomastown United Boys, 12.45pm.

Evergreen City v Evergreen Boys, 1pm.

Freshford Town v Freebooters Boys, 1pm.

Under-14 SFAI Skechers Cup SE Region

Evergreen v Hanover Harps, 4pm.

Wexford Albion v East End United, 2pm.

Stoneyford United v Freebooters, 11am.

Burrin Celtic v Bridge United , 11am.

Deen Celtic v Cahir Park, 12.30pm.

Under-13 Kilkenny People League Division 1

Freebooters Athletic v Stoneyford United Athletic, Watershed 1.30pm.

Deen Celtic Athletic v Callan United, 4pm.

Under-13 Kilkenny People League Division 1A

Highview Athletic v Lions, 10.30am.

Freshford Town v Spa United, 11am.

Under-13 Kilkenny People League Division 2

Evergreen City v Deen Celtic Boys, 11am.

Deen Celtic City v Paulstown 06, 11am.

Clover United v Thomastown City, 11am.

Stoneyford United Boys v Freebooters Boys, 3pm.

Under-12 SFAI Skechers Cup SE Region

Evergreen B v Callan United Kells Road, 3pm.

Freebooters v Hanover Harps A, Fair Green 11am.

East End United v Thomastown United, 9.30am.

Stoneyford United v Clonmel Town, 1.30pm.

SUNDAY

St Canice’s Credit Union Premier Division

Bridge United A v Clover United, 11am.

Deen Celtic A v Evergreen A, 11am.

Freebooters A v Highview Athletic A, 11am.

Intosport.ie Division 1

Evergreen B v Callan United, 11am.

Eamonn Maher Coach Hire Division 2

Bridge United B v Castlewarren Celtic, 2.30pm.

Division 3

Tullaroan v St John’s, 11am.

Brookville v Clover United B, 2.30pm.

Evergreen 46 v Deen Celtic B, 2.30pm.

Pat Maher Shield

Thomastown United v Freebooters B, 11am.

Newpark v East End United, 11am.

Under-15 St Canice’s Credit Union League Division 1

Thomastown Athletic v Deen Celtic, 3pm.

Under-12 SFAI Skechers Cup SE Region

Lions B v Bohemians, 12 noon.

Lions A v Bansha Celtic, 2pm.

MONDAY

Under-15 St Canice’s Credit Union League Division 1

Evergreen Athletic v Stoneyford United, 6.30pm.

SOCCER RESULTS

St Canice’s Credit Union Premier Division

Clover United 1, Freebooters B 3.

Eamonn Maher Coach Hire Division 2

Freshford Town A 0, Castlewarren Celtic 3.

Pat Maher Shield

Callan United 6, Paulstown 06 2.

Freebooters A 10, Brookville 0.

Bridge United 3, Fort Rangers 1.

Tullaroan 4, Lions 2.

Evergreen 7, Highview Athletic 1.

St John’s 2, Deen Celtic 1.

Under-19 League

Freebooters 3, Lions 1.

Under-17 League

Callan United 1, Freebooters 3.

Under-16 TC Tyres League Division 1

Deen Celtic Athletic 3, Thomastown United 2.

Callan United 1, Freebooters 5.

Evergreen Athletic 8, Spa United 3.

Under-16 TC Tyres League Division 1A

Clover United 5, East End United 5.

Paulstown 06 5, Deen Celtic Boys 0.

Under-16 SFAI Skechers Cup SE Region

St Michael’s 3, Bridge United 0.

Under-14 Bennettsbridge Parts Division 1

Bridge United Athletic 1, Lions 4.

Freebooters Athletic 4, Thomastown Athletic 0.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division 1A

East End United 1, Freebooters Boys 5.

Callan United 4, Spa United 1.

Highview Athletic 3, Deen Celtic Boys 0.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division 2

Bridge Boys 5, Thomastown Boys 1.

Evergreen City 5, Stoneyford Boys 3.

Freebooters City 4, Paulstown 06 1.

Under-12 Glanbia League Division 1

Evergreen Athletic 5, Freebooters Athletic 0.

Lions Athletic 2, Evergreen Boys 0.

Freebooters Boys 2, Thomastown Athletic 0.

Bridge United Athletic 1, Stoneyford Athletic 1.

Under-12 Glanbia League Division 1A

Thomastown Boys 0, Deen Celtic Athletic 6.

Paulstown 06 0, Spa United 2.

Callan Athletic 5, Highview Athletic 1.

Under-12 Glanbia League Division 2

Clover United 2, East End United 0.

Evergreen City 2, Deen Celtic Boys 1.

Fort Rangers 5, Callan Boys 0.

Under-12 Glanbia League Division 2A

Freebooters City 1, Stoneyford Boys 4.

River Rangers 4, Lions Boys 0.

Thomastown City 1, Evergreen Dynamos 4.