Soccer: All the Kilkenny & District League fixtures

@KKPeopleSport

Reporter:

@KKPeopleSport

Email:

sport@kilkennypeople.ie

Kilkenny Soccer

Soccer fixtures from the Kilkenny & District League

WEDNESDAY

Under-16 Schoolgirls’ League

Bridge United v Thomastown United, 6.40pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts Division 1

Stoneyford Athletic v Deen Celtic Athletic, Watershed 8pm.

FRIDAY

Under-10 Schoolboys League Amber

Evergreen x3 v Callan United x3, 6.30pm.

SATURDAY

Under-19 League

Lions v Deen Celtic, 2.30pm.

Callan United v Highview Athletic, 3.30pm.

Under-17 FAI Challenge Cup

Freebooters v Crettyard United, 2pm.

Under-16 TC Tyres League Division 1

Callan United v Deen Celtic Athletic, 11am.

Thomastown United v Evergreen Athletic, 12.30pm.

Freebooters v Spa United, Watershed 4.30pm.

Under-16 TC Tyres league Division 1A

Paulstown 06 v Evergreen Boys, 11am.

Highview Athletic v Clover United, 11am.

Deen Celtic Boys v East End United, 2pm.

Under-14 Schoolgirls’ League

Callan United v Spa United, 11am.

Bridge United v Piltown, 2pm.

Evergreen City v Lions, 2.30pm.

Thomastown United v Stoneyford United, 2.30pm.

Evergreen Athletic v St Pat’s, 4.30pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts Division 1

Lions v Deen Celtic Athletic, 11am.

Thomastown Athletic v Bridge United Athletic, 12.15pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division 1A

Spa United v Highview Athletic, 12.30pm.

Evergreen Boys v Callan United, 2pm.

Deen Celtic Boys v Freebooters Boys, 4pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division 2

Thomastown Boys v Evergreen City, 12.15pm.

Paulstown 06 v Stoneyford Boys, 12.45pm.

Freebooters City v Clover United, Watershed 1.30pm.

SFAI Under-13 Skechers Cup SE Region

Stoneyford United v St Patrick’s Boys, 12 noon.

Under-12 Glanbia League Division 1

Thomastown Athletic v Lions Athletic, 11am.

Evergreen Boys v Evergreen Athletic. 2.45pm.

Freebooters Athletic v Bridge United Athletic, Watershed 3pm.

Under-12 Glanbia League Division 1A

Bridge Boys v Paulstown 06, 11am.

Spa United v Callan Athletic, 11.15am.

Highview Athletic v Thomastown Boys, 1pm.

Under-12 Glanbia League Division 2

Clover United v Fort Rangers, 10.30am.

Deen Celtic Boys v East End United, 11am.

Callan Boys v Evergreen City, 2pm.

Under-12 Glanbia League Division 2A

River Rangers v Thomastown City, 10am.

Evergreen Dynamos v Freebooters City, 1.30pm.

Stoneyford Boys v Lions Boys, 2pm.

Under-10 Schoolgirls’ League

Evergreen v Lions.

Piltown No 1 v Thomastown United.

Piltown No2 v Stoneyford United No 2.

Callan United v Stoneyford United No 1, 12.30pm.

Bridge United v Freebooters, 4pm.

Under-10 Schoolboys’ League Amber

Thomastown United x3 v Evergreen x3, 10am.

Freebooters x3 v Bridge United x3, Watershed Astro, 11.30am.

Under-10 Schoolboys’ League Black

River Rangers v Highview Athletic x2, 11am.

Stoneyford United x2 v Clover United x2, Watershed 2pm.

Spa United x1 v Deen Celtic x2, 2pm.

Lions x2 v East End United x1, 2pm.

Under-9 Schoolboys’ Development

Stoneyford United x3 v Bridge United x4, 12 noon.

Under-8 Schoolboys’ Development

Thomastown United x4 v Callan United x3, 10am.

Freebooters x4 v Evergreen x3, Watershed 10am.

Stoneyford United x3 v Bridge United x4, Watershed 11am.

Lions x2 v Clover United x2, 12.30pm.

Highview Athletic x2 v Deen Celtic x2, 2.15pm.

SUNDAY

FAI Junior Cup

Bridge United v Crossbeg, 11am.

Shamrock Rovers v Freebooters, 2pm.

New Oak Boys v Evergreen, 11am.

Bridge Rovers v Newpark, 12 noon.

St Canice’s Credit Union Premier Division

Highview Athletic A v Thomastown United A, 11am.

Intosport.ie Division 1

Fort Rangers v East End United, 10.30am.

Evergreen C v Ormonde Villa, 11am.

Stoneyford United v Callan United, 11am.

Eamonn Maher Coach Hire Division 2

River Rangers v Freshford Town A, 10am.

Castlewarren Celtic v Paulstown 06, Watershed 11am.

Division 3

St John’s v Brookville, 11am.

Evergreen 46 v Tullaroan, 2.30pm.

Under-15 SFAI Subway Inter League

Kilkenny League v Midlands League, Derdimus 12 noon.

Under-13 SFAI Subway Inter League

Kildare League v Kilkenny, 2pm.

Under-17 League

Lions v Freebooters, 11am.

Callan United v Thomastown United, 2.30pm.

Evergreen v Highview Athletic, 2.30pm.

MONDAY

Under-13 Kilkenny People League Division 1

Freebooters Athletic v Evergreen Athletic, Watershed 7.15pm.

THURSDAY, OCTOBER 24

Under-8 Schoolboys’ Development

Spa United x1 v East End United x1, 7pm.