All the Kilkenny GAA fixtures for the coming week

@kkpeoplesport

Reporter:

@kkpeoplesport

Email:

sport@kilkennypeople.ie

All the Kilkenny GAA fixtures for the coming week

The following are the Kilkenny GAA fixtures for the coming week:

FRIDAY

Allianz Cumann na mBunscol Top Oil Roinn B Schools FC South final

MW Hire Dunmore: Danesfort NS v Tullogher Rosbercon NS (2.15pm)  

SATURDAY

AIB Leinster club SHC semi-final

UPMC Nowlan Park: Shamrocks (Kilkenny) v St Martin’s (Wexford) at 1.30pm.

AIB Leinster club IHC semi-final

John Locke Park: Tullaroan v Naas (Kildare) at 1.30pm

AIB Leinster club JHC semi-final

Jenkinstown: Conahy Shamrocks v C.onguise Gaels (Longford) at 1.30pm.

JJ Kavanagh and Sons under-21 A HC quarter-final

Thomastown: Thomastown v O'Loughlin Gaels (2pm)  

JJ Kavanagh and sons  Under 21 B HC first round 

Mullinavat: Mullinavat v St Martin's (2pm)  

JJ Kavanagh and sons under-21 C HC first round

Slieverue: Slieverue v Kilmacow (2pm) 

Permanent TSB Under 19 Hurling quarter-final

Larchfield: James Stephens v Dicksboro (1.30pm)  

Permanent TSB Under 19 Hurling semi-final 

Pairc na Ratha: Glenmore v St Lachtain's (1pm)  

Kilkenny Honda Centre Minor Hurling B League Group A

Canon Kearns Park: Erins Own v Young Irelands (11.30am)  

Kilkenny Honda Centre Minor C Hurling League play-off

Johnstown: Fenians v Blacks and Whites (2pm) 

Allianz Cumann na mBunscol Top Oil Roinn B Schools FC North final

MW Hire Dunmore: Coon Muckalee NS v Clara NS (11am)  

SUNDAY

JJ Kavanagh and Sons Under 21 A HC quarter-final

Danesfort: Danesfort v Dunnamaggin (1pm)  

JJ Kavanagh and sons Under 21 B HC quarter-final 

Galmoy: Galmoy/Windgap v Lisdowney (1.30pm)

Piltown: Piltown v Bennettsbridge (2pm)  

JJ Kavanagh & Sons Under 21 C Hurling Championship

St John's Park: O'Loughlin Gaels v Emeralds (11am)  

Duggan Steel Under-15 A FC quarter-finals

Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens v Dicksboro (2pm)  

Tullogher: Tullogher Rosbercon v Piltown (2pm) 

Mooncoin: Mooncoin v O'Loughlin Gaels (2pm)  

Duggan Steel Under-15 B FC quarter-finals

Dunnamaggin: Kilmoganny v Erin’s Own (2pm) 

Kilmacow: Kilmacow v Danesfort (2pm) 

Cloneen: Railyard v Young Irelands (2pm)  

Coon: St Martin's v Rower Inistioge (2pm)  

Duggan Steel Under-15 C FC quarter-finals

Pairc na Ratha: Glenmore v Barrow Rangers (2pm)  

Hugginstown: Carrickshock v Graignamanagh (2pm)  

Mullinavat: Mullinavat v Lisdowney (2pm) 

Bennettsbridge: Bennettsbridge v Clara (2pm)  

For more on Kilkenny People sport read here.