05/08/2021

Search our Archive

Soccer Scoreboard

Umbro Kilkenny & District League

Umbro Kilkenny & District League

Friday

U-14 MacDonagh Junction Division One

Freebooters v East End United, 7.15pm.

Saturday

FAI Youths’ Cup

Wexford Youth v Evergreen, 2pm.

Rafter Dempsey’s Youths’ League Division One (2pm)

Thomastown United v Bridge United.

Highview Athletic v Freebooters.

Rafter Dempsey’s Youths’ League Division Two (2pm)

Clover United v Evergreen B.

AC Kilkenny v Freshford Town.

U-9 J&G Print League North

Freshford Town v Paulstown 06, 2pm.

Deen Celtic v Evergreen City, 11am.

Clover United v Freebooters A, 1pm.

Evergreen City v Freebooters C, 12 noon.

U-9 J&G Print League South

Highview Athletic v Freebooters B, 1pm.

Evergreen United v East End United, 11am.

Thomastown United A v Bridge United, 11am.

U-11 K-Bowl Division One

Clover United v Freebooters A, 11am.

Bridge United v Ormonde Villa, 1pm.

Thomastown United v Evergreen A, 1pm. U-11 Nolan Jewellers Division Two

Paulstown 06 v Deen Celtic, 1pm.

Evergreen B v Callan United, 11am.

Stoneyford United v Freshford Town, 11am. U-13 Kilkenny People League Division One

Thomastown United v Evergreen A, 11am.

Fort Rangers v Bridge United, 11am.

Ormonde Villa v Callan United, 11am.

Freebooters A v Clover United, 1.30pm.

U-13 Kilkenny People League Division Two

Freshford Town v Evergreen City, 1pm.

Freebooters B v Southend United, 11am (Buckley Park).

U-14 SFAI Goodson Cup Evergreen v Ballyoulster United, 1pm.

U-15 St Canice’s Credit Union League (11am)

Highview Athletic v Thomastown United.

Paulstown 06 v Ormonde Villa.

Bridge United v Fort Rangers.

Freshford Town v Clover United.

East End United v Evergreen.

U-14 Castleinch Carpets Schoolgirls’ League

Lions v St Joseph’s Carlow, 11am.

Stoneyford v Freshford Town, 1pm.

East End United v Thomastown United, 1pm.

U-16 TC Tyres League

River Rangers v Clover United, 11am.

Sunday

St Canice’s Credit Union Premier Division

AC Kilkenny A v Fort Rangers, 11am.

Evergreen A v Deen Celtic A, 11am.

East End United A v St Pat’s Boys, 2pm.

Freebooters A v Evergreen B, 11am.

Fix & Build Division One (11am)

Freshford Town v Bridge United A.

River Rangers v Stoneyford United.

Newpark United A v Lions A.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two (2pm)

Spa United v Deen Celtic B.

Bridge United B v Tullaroan.

Lions B v Thomastown United B.

Duiske Glass Division Three

Clifden United v Evergreen C, 2pm.

Clover United B v Newpark United B, 2pm.

Urlingford FC v East End United B, 11am.

Highview Athletic B v AC Kilkenny B, 2pm.

Rico’s of Gowran Women’s League

East End United v Tullaroan, 11am.

Jimmy Cuddihy Memorial Plate

Ballymurphy v Bridge United, 11am.

Knocktopher v Freshford Town, 2pm.

U-14 Girls’ Leinster Cup

Evergreen v Bree United (Wexford) 11.30am, Scanlon Park.

Monday

U-16 TC Tyres League

Freebooters v Fort Rangers, 7.15pm.

RESULTS

Pat Maher Shield

Freebooters A 2, Freshford Town 1.

St Canice’s Credit Union Premier Division

Evergreen A 6, Fort Rangers 1.

Evergreen B 0, Freebooters B 0.

Fix & Build Division One

Thomastown United A 1, Highview Athletic A 4.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Spa United 3, Clover United A 1.

Duiske Glass Division Three

Brookville 3, Evergreen C 2.

Clifden United 3, Newpark United B 2.

Youths’ Inter-League

TSDL 1, Kilkenny & DL 2.

U-12 Glanbia Division One

Fort Rangers 4, East End United 3.

Thomastown United 0, Evergreen A 5.

U-12 Marble City Fireplaces Division Two

Deen Celtic 2, Evergreen B 2.

Thomastown United B 0, Clover United 4.

U-13 Kilkenny People League Division One

Freebooters A 3, Callan United 1.

U-14 MacDonagh Junction Division One

East End United 1, Clover United 3.

Fort Rangers 1, Ormonde Villa 2.

Freebooters 4, Bridge United 3.

U-14 Bennettsbridge Parts Division Two

Paulstown 06 2, Highview Athletic 8.

Lions 6, Evergreen C 2.

Deen Celtic 1, Thomastown United 3.

U-16 TC Tyres League

Deen Celtic 2, Thomastown United 0.

Ormonde Villa 3, Fort Rangers 5.

Clover United 2, Evergreen B 0.

Evergreen A 12, Lions 0.

U-12 K&DL Girls’ League

Lions 1, Freebooters 3.

East End United 0, Evergreen 5.

More News

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.