Kilkenny Soccer Scoreboard

@KKPeopleSport

Reporter:

@KKPeopleSport

Email:

sport@kilkennypeople.ie

Kilkenny Soccer Scoreboard

All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

WEDNESDAY

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Callan United v Highview Athletic, 6.30pm.

FRIDAY

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Freebooters A v East End A, Scanlon Park 6.45pm.

SFAI Under-12 Skechers Cup

Evergreen A v Evergreen B, 6.30pm.

SATURDAY

Under-19 Henderson Shield

East End United v Evergreen, 11am.

Bridge United v Thomastown United, 2.30pm.

Castlewarren Celtic v Highview Athletic, 2.30pm.

Newpark v Deen Celtic, 2.30pm.

St John’s v Callan United, 2.30pm.

SFAI Under-16 Skechers Cup

Borris St Kevin’s v Evergreen.

Piltown v Freebooters.

Southend United v Thomastown United.

Under-16 TC Tyres League Division One

Bridge United v Highview Athletic, 11am.

Lions v Clover United, 11am.

Stoneyford United v Evergreen B, 11am.

SFAI Under-14 Skechers Cup

Ferrybank v Deen Celtic.

Thomastown United v Wexford Albion, 1pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Evergreen A v Bridge United A, 11am.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Paulstown 06 v Newpark, 2pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Three

Thomastown United B v Bridge United B.

Deen Celtic B v Spa United, 11am.

SFAI Under-12 Skechers Cup

St Michael’s v East End United.

Freebooters v Mullinahone, Scanlon Park 2pm.

Lions v Cahir Park, 2pm.

Thomastown United v Hanover Harps A, 2pm.

Under-12 Glanbia League Division One

Stoneyford United A v Bridge United A, 12.45pm.

Under-12 Glanbia League Division One

Thomastown United B v Bridge United B.

Highview Athletic v Lions B, 11am.

Stoneyford United B v Freebooters United, 2pm.

Under-12 Glanbia League Division Three

Freebooters Albion v Callan United, Scanlon Park 11am.

Spa United v Bridge United C, 11am.

Clover United v Evergreen 07, 12.45pm.

Under-12 Glanbia League Division Four

Fort Rangers v Freebooters Rovers, 11am.

Bridge United D v Deen Celtic B, 12.45pm.

Evergreen United v Evergreen Villa, 12.45pm.

SUNDAY

St Canice’s Credit Union Premier Division

Evergreen A v Thomastown United A, 11am.

Freebooters A v Deen Celtic A, 11am.

Brogmaker Division Three

Callan United B v Freshford Town, 11am.

Castlewarren Celtic B v Highview Athletic B, 2.30pm.

Clover United B v St John’s, 2.30pm.

Deen Celtic B v Evergreen 46, 2.30pm.

Under-17 Con Downey Shield

Deen Celtic v Highview Athletic, 11am.

Freshford Town v Callan United, 2.30pm.

River Rangers v Deen Celtic, 2.30pm.

Thomastown United v Freebooters, 2.30pm.

MONDAY

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Freebooters B v Highview Athletic, Scanlon Park 6.45pm.

SOCCER RESULTS

Leinster Senior Cup

Evergreen 6, Mullingar Town 0.

St Canice’s Credit Union Premier Division

Deen Celtic A 1, Callan United A 0.

Freebooters A 3, Highview Athletic A 1.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Bridge United 10, River Rangers 1.

Ormonde Villa 1, Brookville 0.

Spa United 4, Newpark 2.

Brogmaker Division Three

Evergreen 46 1, East End United 2.

St John’s 2, Callan United B 1.

Under-19 Division One

East End United 6, Newpark 2.

Evergreen 7, Castlewarren Celtic 2.

Thomastown United 1, Callan United 2.

Under-16 Schoolgirls’ League

Lions 1, Evergreen 4.

Under-16 TC Tyres League Division One

Evergreen A 7, Stoneyford United 2.

Under-15 St Canice’s Credit Union League Division One

Deen Celtic A 0, Thomastown United 3.

Evergreen A 2, Freebooters A 0.

Under-15 St Canice’s Credit Union Division Two

Lions 6, Callan United 1.

Under-15 St Canice’s Credit Union Division Three

Southend United 3, Newpark 1.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Three

Bridge United B 1, Callan United 5.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Fort Rangers 3, Freebooters A 10.

Stoneyford United 0, Thomastown United A 7.

Evergreen Albion 5, Evergreen Boys 0.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Lions 1, Bridge United B 1.

Thomastown United B 1, Deen Celtic B 2.

Under-13 Kilkenny People League Division Three

Paulstown 06 5, Newpark 1.

Bridge United C 3, Evergreen Athletic 1.

Evergreen Rovers 5, Freebooters C 1.

Under-12 Schoolgirls League

Stoneyford United 2, Spa United 0.

Bridge United 1, Evergreen City 2.

Evergreen United 2, Freebooters 5.

Under-12 Glanbia League Division Two

Bridge United B 2, East End United 4.

Under-12 Glanbia League Division Three

Clover United 0, Spa United 1.

Under-12 Glanbia League Division Four

Evergreen Villa 2, Bridge United D 1.