Search

17/09/2021

Kilkenny GAA fixtures and results

Kilkenny GAA fixtures and results

WEDNESDAY

Duggan Steel Under-14 FL Roinn B Group B

Danesfort: Danesfort v Bennettsbridge, 7.30pm.

SATURDAY

Masita GAA All-Ireland post-primary schools Croke Cup quarter-final

VENUE TBA: Presentation College Athenry v CBS Kilkenny, 2pm.

J.J. Kavanagh & Sons Senior FC

Danesfort: Danesfort v St Patrick’s, 2.30pm.

Clara: Clara v Muckalee, 2.30pm.

St John’s Park: O’Loughlin Gaels v Mooncoin 2.30pm.

J.J. Kavanagh & Sons Senior FL semi-final

Palmerstown: Dicksboro v Kilmoganny, 2.30pm.

J.J. Kavanagh & Sons Junior FL

Moneenroe: Railyard v Slieverue, 2.30pm.

Tom Ryall Park: Graigue-Ballycallan v Lisdowney, 2.30pm.

Duggan Steel Under-14 FL Roinn A Group A

Thomastown: Thomastown v Young Irelands, 5pm.

SUNDAY

Allianz Hurling League

Nowlan Park: Kilkenny v Cork, 2pm.

Kilkenny Citroen Centre Minor FC Roinn A

Ballyhale: Ballyhale Shamrocks v Thomastown, 11am.

Lisdowney: Lisdowney v James Stephens, 11am.

Kilkenny Citroen Centre Minor FC Roinn B

Mullinavat: Mullinavat v Rower-Inistioge, 11am.

Duggan Steel Under-14 FL

Roinn A Group A

St John’s Park: O’Loughlin Gaels v Dicksboro, 11am.

Mooncoin: Mooncoin v James Stephens, 11am.

Roinn B Group A

Tom Ryall Park: Graigue-Ballycallan v Kilmoganny, 11am.

Roinn Group C

Tullaroan: Tullaroan v Cloneen/Railyard, 11am.

Roinn C

Ballyragget: St Patrick’s v Clara, 11am.

Paulstown: Barrow Rangers v Blacks & Whites, 11am.

Ballyhale: Ballyhale Shamrocks v Carrickshock, 11am.

MONDAY

Duggan Steel Under-14 FL Roinn B Group B

Danesfort: Danesfort v Tullogher-Rosbercon, 7.30pm.

WEDNESDAY, MARCH 8

Jim Farrell Cup North/South Junior Hurling Challenge

MW Hire Dunmore: North Kilkenny v South Kilkenny, 8pm.

GAA RESULTS

J.J. Kavanagh & Sons Senior FC

St Patrick’s 3-2, Danesfort 2-5.

James Stephens 3-10, Glenmore 0-3.

J.J. Kavanagh & Sons Senior FL

Mullinavat 1-10, Railyard 1-11.

J.J. Kavanagh and Sons Intermediate FC

Thomastown 1-4, Erin’s Own 3-3.

Rower-Inistioge 2-7, Piltown 1-7.

Blacks & Whites 0-8, Graignamanagh 0-4.

Tullogher-Rosbercon 0-7, Conahy Shamrocks 2-5.

J.J. Kavanagh & Sons Junior FL

Graigue-Ballycallan 3-4, Railyard 0-9.

Kilkenny Citroen Centre Minor FC Roinn A

Dicksboro 3-7, Erin’s Own 0-7.

O`Loughlin Gaels 1-6, Cloneen/Railyard 2-6.

Top Oil Leinster SH A Schools final

St Kieran’s College 1-14, CBS Kilkenny 0-13.

Kilkenny Citroen Centre Minor FC Roinn B

Piltown 10-14, Tullogher-Rosbercon 1-2.

Duggan Steel Under-14 FL Roinn A Group A

Mooncoin 6-5, St Martin’s 1-2.

O`Loughlin Gaels 1-1, Young Irelands 6-8.

Dicksboro 6-9, James Stephens 0-0.

Duggan Steel Under-14 FL Roinn B Group A

Piltown 3-4, Mullinavat 2-0.

Duggan Steel Under-14 FL Roinn B Group B

Tullogher-Rosbercon 1-5, Kilmacow 0-2.

Duggan Steel Under-14 FL Roinn B Group C

Lisdowney 5-5, Conahy Shamrocks 2-2.

Duggan Steel Under-14 FL Roinn B Group D

Glenmore 1-2, Graignamanagh 2-8.

Dicksboro 8-7, Rower-Inistioge 3-4.

Duggan Steel Under-14 FL Roinn C

Carrickshock 1-2, Barrow Rangers 3-2.

Clara 1-4, Ballyhale Shamrocks 1-6.

More News

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.