Search our Archive

03/08/2021

All the Kilkenny soccer fixtures

All the soccer fixtures

The following are the Kilkenny and District League soccer fixtures:
SATURDAY
Ladies Cup final
Evergreen v Thomastown United, Derdimus 5pm.
Under-19 IntoSport League
Castlewarren Celtic v Highview Athletic, 2.30pm.
Thomastown United v Deen Celtic, 2.30pm.
Henderson Youths’ Shield
Freebooters v Evergreen A, 2.30pm.
Under-16 Schoolgirls’ Cup (4pm)
Bridge United (Athy) v Bridge United.
Evergreen v Freebooters.
Lions v Hanover Harps.
Thomastown United v Vale Wanderers.
Under-16 Brendan Lonergan Cup (2.30pm)
Evergreen United v Deen Celtic.
Freshford Town v Callan United.
Highview Athletic v Evergreen City.
Lions v Thomastown United.
Stoneyford United v Freebooters B.
Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One (11am)
Thomastown United v Freebooters A.
Deen Celtic A v Lions.
Under-14 Declan Fennelly Cup
Evergreen A v Freshford Town, 11am.
Freshford Town v Fort Rangers, 11am.
Freebooters B v Deen Celtic, 2.30pm.
Under-12 Schoolgirls’ Cup
Lions v Bridge United, 2pm.
Evergreen City v East End United, 2.30pm.
Thomastown United v Evergreen United, 2.30pm.
Newpark v Freebooters, 4pm.
Under-12 Nicholas Marnell Cup
East End United v Evergreen Boys, 10.30am.
Stoneyford United B v Evergreen Rovers, 11am.
Callan United v Highview Athletic, 1pm.
Freshford Town v Fort Rangers B, 1pm.
Paulstown 06 v Evergreen United, 1pm.
Stoneyford United A v Lions, 1pm.
Under-11 David Doran Cup
Evergreen White v East End United, 2pm.
Evergreen Greens v Freebooters White, 3pm.
Stoneyford United Whites v Fort Rangers, 10am.
Freebooters Blue v Freshford Town, Scanlon Park 1pm.
Bridge United Black v Spa United, 2pm.
Callan United v Lions White, 11am.
Bridge United Amber v Newpark, 3pm.
Lions Blue v Thomastown United Blue, 3pm.
Under-10 Schoolboys’ League
Bridge United White v Evergreen Celtic, 11am.
Bridge United Blue v Evergreen Athletic, 11am.
Stoneyford United Black v Newpark, 11am.
Bridge United Yellow v Evergreen City, 11am.
Deen Celtic White v Callan United Red, 11.30am.
Deen Celtic Grey v Callan United Black, 11.30am.
Freebooters White v Paulstown 06, Scanlon Park 12 noon.
Freebooters Grey v East End United, Scanlon Park 12 noon.
Freebooters Blue v Highview Athletic, Scanlon Park 12 noon.
Stoneyford United Red v Lions White, 1pm.
Stoneyford United Green v Lions Blue, 1pm.
Freshford Town White v Evergreen Rovers, 1pm.
Freshford Town Blue v Evergreen Dynamoes, 1pm.
Thomastown United White v Deen Celtic Blacks, 2.30pm.
Thomastown United Yellow v Deen Celtic Rovers, 2.30pm.
Thomastown United Blue v Deen Celtic Reds, 2.30pm.
SUNDAY
KCLR McCalmont Cup
Freebooters B v River Rangers, 2.30pm.
Bridge United v Brookville, 11am.
Ormonde Villa v Evergreen C, 11am.
Thomastown United C v Evergreen 46, 2.30pm.
Pat Maher Shield (11am)
Fort Rangers v Thomastown United.
Freebooters A v Evergreen A.
Rico’s of Gowran Division One
Highview Athletic A v Lions A, 11am.
Eamonn Maher Coach Hire Div Two
Paulstown 06 v St John’s, 2.30pm.
St Anne’s v Callan United B, 2.30pm.
Under-16 Brendan Lonergan Cup
Newpark v Evergreen A, 11am.
Under-13 SFAI Skechers Cup
All Blacks v Evergreen, 2pm.
Under-12 Nicholas Marnell Cup
Evergreen Athletic v Freebooters B, 12 noon.
Freebooters C v Evergreen Albion, Scanlon Park 12 noon.
Thomastown United A v Freebooters D, 12 noon.
Newpark v Fort Rangers A, 2.30pm.

More News

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.