Soccer: This week's Kilkenny & District League fixtures

@KKPeopleSport

Reporter:

@KKPeopleSport

Email:

sport@kilkennypeople.ie

Soccer: This week's Kilkenny & District League fixtures

This week's fixtures in the Kilkenny & District League

FRIDAY

Under-15 St Canice’s Credit Union League Division One

Freebooters A v Deen Celtic A, Scanlon Park 7.15pm.

Under-11 Schoolboys’ League Amber

Evergreen v Bridge United, 6.30pm.

Under-11 Schoolboys’ League Black

Evergreen Albion v Bridge United, 6.30pm.

SATURDAY

St Canice’s Credit Union Premier Division

Evergreen A v Callan United A, 7.30pm.

Under-19 League Division One

Callan United v Castlewarren Celtic, 2pm.

Under-19 League Division Two

Deen Celtic v St John’s, 12.45pm.

Under-16 Schoolgirls’ League

Piltown v Kilkenny United.

Athy Town v Evergreen.

Freebooters v Vale Wanderers, Watershed Astro Pitch 1.30pm.

Spa United v Clover United, 2pm.

Lions v Hanover Harps, 2pm.

Under-16 SFAI Skechers Cup

Allenwood Celtic v Evergreen, 2pm.

Under-15 St Canice’s Credit Union League Division One

Bridge United A v Thomastown United, 11am.

Under-15 St Canice’s Credit Union League Division Two

Callan United v Bridge United B, 11am.

Lions v Freebooters C, 11am.

Under-15 St Canice’s Credit Union League Division Three

Fort Rangers v Southend United, 11am.

Deen Celtic B v Highview Athletic, 11am.

Under-14 SFAI Skechers Cup

Evergreen v Tolka Rovers, 2.30pm.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Stoneyford United v Fort Rangers, 11am.

East End United A v Evergreen Boys, 11am.

Freebooters A v Deen Celtic A, Scanlon Park 12 noon.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Lions v Highview Athletic, 12.30am.

Bridge United B v Thomastown United B, 12.30pm.

Freebooters B v Freshford Town, Scanlon Park 1.30pm.

Deen Celtic B v Callan United, 2.30pm.

Under-13 Kilkenny People League Division Three

Evergreen Rovers v Newpark, 11am.

Evergreen Athletic v Paulstown 06, 2.30pm.

Freebooters C v River Rangers, Scanlon Park 3pm.

Under-13 SFAI Skechers Cup

Caragh Celtic v Evergreen A, 2pm.

Under-12 Schoolgirls’ League

Thomastown United v Freebooters, 11am.

Evergreen City v Kilkenny United, 1pm.

Callan United v Spa United, 2.30pm.

Lions v Vale Wanderers, 3.30pm.

Bridge United v Piltown, 3.30pm.

Evergreen United v Newpark, 4pm.

Under-12 SFAI Skechers Cup

Bridge v Thomastown United, 1.30pm.

Bridge United v St Kevin’s Boys, 2pm.

Under-11 Schoolboys’ League Amber

Highview Athletic v Callan United, 11am.

Freebooters v Thomastown United, Scanlon Park 12 noon.

Freshford Town v Deen Celtic, 12 noon.

Stoneyford United v Evergreen, 12.30am.

Deen Celtic v Lions, 2.30pm.

Under-11 Schoolboys’ League Black

Spa United v Paulstown 06, 11am.

Callan United v East End United, 11am.

Freebooters v Fort Rangers, Scanlon Park 12 noon.

Stoneyford United v Evergreen Green, 12.30am.

SUNDAY

Rico’s of Gowran Division One

Clover United A v Castlewarren Celtic A, 11am.

Stoneyford United v Lions, 11am.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Ormonde Villa v Ballacolla, 11am.

Brookville v Paulstown 06, 11am.

Bridge United v Spa United, 11am.

Brogmaker Division Three

Highview Athletic B v Freshford Town, 11am.

Deen Celtic B v Castlewarren Celtic B, 2pm.

East End United v Evergreen 46, 2pm.

Leinster Junior Shield

Mountview v St John’s, 1pm.

Leinster Youths’ Cup

Corduff v Evergreen, 11am.

Ratoath Harps v Thomastown United, 11am.

Under-16 FAI Women’s Cup

Kilmore Celtic v Thomastown United, 2pm.

Under-17 League Section A

Stoneyford United v Lions A, 2pm.

Under-17 League Section B

Evergreen B v Freshford Town, 2pm.

Lions B v Highview Athletic, 2pm.

Under-12 SFAI Skechers Cup

Evergreen A v Mullingar Athletic, 2pm.